Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Multitasking w smartfonach ~1000 zł.

Multitasking w smartfonach ~1000 zł.
Witajcie.

Na początek wstęp (żeby było wiadomo o co mi chodzi) :

Wszyscy wiedzą jak mniej więcej wychodzi się z aplikacji na iOS - home i to wszystko. Dodatkowo aplikacja jest "trzymana" w RAMie przez jakiś czas i można do niej szybko wrócić.

Czy jest za ~1000 zł jakiś telefon z Androidem/WP8, w którym podobnie to działa ?

U mnie w SGS+ (stock, 2.3.6 KPU/Open PL) jak jest włączony odtwarzacz/wiadomości/przeglądarka i wciśnie się home żeby z nich wyjść, to cały czas chodzą w tle, a telefon zamula i system zamiast je zamknąć się tnie.

Chodzi mi o to, żeby praktycznie zamykać aplikacje przy użyciu home (wqurza mnie klikanie 666x wstecz żeby wyjść z pierniczonej przeglądarki), te aplikacje jakieś 10 minut sobie działają, potem się zamykają nieużywane żeby nie marnować baterii, a jeśli używane, to zamykane są tak, aby nie spowalniać systemu.

Czyli : mam przeglądarkę, wciskam home - działa w tle. Potem wiadomości - Home. Działają w tle 2 aplikacje.

Brakuje miejsca na player. Zamykane są dwie poprzednie appki w tle, system nie spowalnia, włącza się player. Potem home itd.

Wiadomo mniej więcej o co chodzi ? Sorry, ale ciężko mi to opisać.

Po prostu ostatnio tracę cierpliwość na klikanie pod rząd kilkanaście razy wstecz żeby wyjść z aplikacji, albo pierniczenie się z menadżerem zadań, żeby zabić aplikacje działające w tle, żeby system mógł normalnie działać.

HTC 8S na przykład by podołał ww. ? Czy od czego to zależy ? System/RAM/CPU ?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Multitasking w smartfonach ~1000 zł.
(23.02.2013, 23:48)666_666_666 napisał(a): Witajcie.

Na początek wstęp (żeby było wiadomo o co mi chodzi) :

Wszyscy wiedzą jak mniej więcej wychodzi się z aplikacji na iOS - home i to wszystko. Dodatkowo aplikacja jest "trzymana" w RAMie przez jakiś czas i można do niej szybko wrócić.

Czy jest za ~1000 zł jakiś telefon z Androidem/WP8, w którym podobnie to działa ?

U mnie w SGS+ (stock, 2.3.6 KPU/Open PL) jak jest włączony odtwarzacz/wiadomości/przeglądarka i wciśnie się home żeby z nich wyjść, to cały czas chodzą w tle, a telefon zamula i system zamiast je zamknąć się tnie.

Chodzi mi o to, żeby praktycznie zamykać aplikacje przy użyciu home (wqurza mnie klikanie 666x wstecz żeby wyjść z pierniczonej przeglądarki), te aplikacje jakieś 10 minut sobie działają, potem się zamykają nieużywane żeby nie marnować baterii, a jeśli używane, to zamykane są tak, aby nie spowalniać systemu.

Czyli : mam przeglądarkę, wciskam home - działa w tle. Potem wiadomości - Home. Działają w tle 2 aplikacje.

Brakuje miejsca na player. Zamykane są dwie poprzednie appki w tle, system nie spowalnia, włącza się player. Potem home itd.

Wiadomo mniej więcej o co chodzi ? Sorry, ale ciężko mi to opisać.

Po prostu ostatnio tracę cierpliwość na klikanie pod rząd kilkanaście razy wstecz żeby wyjść z aplikacji, albo pierniczenie się z menadżerem zadań, żeby zabić aplikacje działające w tle, żeby system mógł normalnie działać.

HTC 8S na przykład by podołał ww. ? Czy od czego to zależy ? System/RAM/CPU ?

Note ma funkcje pracy w tle ale przy pracy nawet 10 aplikacji nic się nie tnie.

Jeśli dobrze zrozumiałem chodzi ci o to że jeśli jest za dużo aplikacji to android ma jest automatycznie zamykać?

Jeśli zrozumiałem tak jak zrozumiałem to ROM CM10 od JellyBAM Oferuje opcje ustawienia maksymalnej liczby aplikacji pracujących w tle przytym można jakos określić potrzebną pamięc RAM.
[Obrazek: buttonRapideo.png]

Ja ściagam bez limitów, a ty?  Zarejestruj się i odbierz darmowy transfer! 
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
A jeśli bez roota i modyfikacji ?

Tak mniej więcej ile czasu android trzyma aplikacje w tle przy wygaszonym ekranie ?
Zobacz czy masz coś takiego. Ustawienia -> opcje programistyczne -> limit procesów w tle. Ustaw ile chcesz, a reszta będzie się zamykać.
NIEREGULAMINOWY PODPIS.
Czemu? ;_;
Wiem ze ameryki nie odkrylem, ale na sgsie na cm mialem taka opcje ze dluzsze przytrzymanie przycisku wstecz ubijalo aplikacje i nie bylo problemu. Wgranie cm zajmuje 5 minut takze to chyba nie problem wiec moze sproboj.
 System operacyjny: linux Przeglądarka: safari
Ja to wszystko wiem, tylko, że na customach nie działa kilka rzeczy, które są mi potrzebne.

Na tablecie już sobie ustawiłem, żeby nie trzymać procesów w tle, ale jak jest otwarta np. przeglądarka i wciśnie się home aby wyjść (o to mi chodzi) to ten launcher i tak się 2-3 sekundy wczytuje.

jak to wygląda na WP8 ?

Mam IE otwarty, wciskam windows button i co dalej dokładnie ? Siedzi to gdzieś w tle czy co ?
Prawdziwy multitasking na Androidzie zaczyna się od 1 GB ram + dualcore.
Np. u mnie na tablecie (2x Cortex A9 1600 MHz + 1 GB ram) uruchamiam przeglądarkę (Dolphin), pobieram sobie jakieś archiwum z internetu i trzeba go rozpakować. Home i odpalam Astro. No niestety, Astro nie chce go otworzyć. Otwieram Root Explorer i rozpakowuję. Sprawdzam w Muzyce Play czy ściągnięty materiał dobrze działa. Potem jeszcze szybko sprawdzam Gmail'u czy jest jakaś nowa poczta i co nowego na Facebook'u. Wracam do przeglądarki która cały czas jest otwarta. Tablet cały czas działa szybko i sprawnie. Zupełnie inne doświadczenia jak na SGS'ie Wesoły
 Przeglądarka: opera
Dokładnie mam tak samo po przesiadce z sgs na s2. Otwarte 15 rozbudowanych stron w przeglądarce (stockowej), youtube, gg, odtw. muzyki, włączam jeden wyścig w asphalt 7, wychodze home'm i dalej mam wszystko otwarte i moge bez mulenia przeglądać strony, odpisywać na gg itp. A na sgsie: 2 strony w przeglądarce, gg, facebook i już prosił się o rzut o ścianę.
Także jak masz do wydania te 1000zł to przesiądź się na coś dwurdzeniowego + 1GB RAM i nie powinieneś narzekać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
android limit procesów w tlestandardowy limit procesów w tle androidlimit procesów w tlelimit procesow w tleliczba procesow ustawic androidwp8 multitaskingjak ustawić limit aplikacji w tle android 2.3jak ograniczyc aplikacje dzialajace w tle w androidzieile wynosi standardowy limit procesow w tle androidandroid liczba procesów w tle