Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Na jakim poziomie należałoby znać język angielski, żeby oglądać i rozumieć filmy bez lektora?

RE: Na jakim poziomie należałoby znać język angielski, żeby oglądać i rozumieć filmy bez lektora?
Najpierw na innych forach zakładasz 9023032 tematów, a teraz tutaj.

Dostałeś odpowiedź już w poprzednim temacie, a tak stricte jeszcze co do tego tematu - angielski dub/lektor i angielskie napisy, to jest najskuteczniejszy sposób.
Ale na poziomie matury r. możesz to olać, ja byłem osłuchany z amerykańskim angielskim, a na maturze miałem brytyjski ( inny akcent, znaczna część słów ma inną wymowę, czy znaczenie ) i bez problemu wykręciłem jakieś 90% z listeningu.

Jest on po prosty.

Co do poziomu - matura r. to poziom B2.
YES
WE
CAN
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Na jakim poziomie należałoby znać język angielski, żeby oglądać i rozumieć filmy bez lektora?
Podtrzymam odpowiedź na swoim przykładzie: mój angielski w mowie i piśmie opiera się na poziomie ok. B2. Próbuję co jakiś czas posłuchać w oryginalnym przekładzie film. I co? I jakieś 80% rozumiem, bo to zależy jakim poziomem głosu aktorzy się posługują. Czasami bardzo ciężko zrozumieć niektóre wypowiedzi.
Co do autora tego tematu to powiem ci to tak: musisz próbować słuchać dużo po angielsku. Z drugiej strony możesz spróbować w TV puścić sobie np. CNN albo jakąkolwiek inną stację telewizyjną operującą językiem angielskim amerykańskim lub angielskim brytyjskim i posłuchać, starając się potłumaczyć sobie co prezenter, gość, jakikolwiek inny ludzik mówi w programie. Zobaczysz, czy coś zrozumiesz. Z drugiej strony masz internet, wchodzisz na wujka google i szukasz angielskiej gazety (magazynu, brukowca, cokolwiek), np. The sun, The Guardian, NYT, itp. oraz radzę dużo siedzieć na anglojęzycznych stronach np. portalach społecznościowych czytać komentarze ludzi artykuły po angielsku i przekonać się, na ile to potrafisz.

Pozdrawiam serdecznie
Wielki fan serialu anime BLEACH Duży uśmiech
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jak rozumieć filmy po angielskujak zrozumiec filmy po angielskuile slow trzeba znac po angielsku aby rozumiecj angielski ja rozumieć filmyco zrobić żeby mieć duży zasób słówzobaczyć filmy po angielskufilmy z ang lektorem z napisami angile filmów z napisamy żeby zrozumieć angielskiCo należy zrobić żeby zrozumieć dialog po angielskuile tszeba znac sł ów po angelsku żeby rozumieć