Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Na liście procesów ciągle widnieje plik svchost.exe - log do sprawdzenia

Na liście procesów ciągle widnieje plik svchost.exe - log do sprawdzenia
Witam...
Od jakiegoś czasu mam ciągle problemy z komputerem...
Często się zawiesza ,bez powodu, wolno chodzi, dodatkowo często przestaje działać internet..
Zauważyłam, że w procesach.. nawet 5 razy pojawia się SVCHOST.EXE
Skanowałam komputer wieloma programami.., ale dalej dzieje się to samo..
przesyłam loga z combofix
proszę o pomoc..

http://wklej.org/id/e20b16f9ab
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: PROBLEM Z SVCHOST.EXE
Tymi svchostami się zupełnie nie przejmuj, one są niegroźne. Myślę, że masz po prostu bardzo zaśmiecony komputer. Użyj programu Odkurzacz, zdefragmentuj też dysk i rejestr.
 Przeglądarka: opera
komputer zapewne nie jest zaśmiecony... niedawno robiłam formata.. a dalej mam mnóstwo problemów...
Tuptuś napisał(a):Tymi svchostami się zupełnie nie przejmuj, one są niegroźne. Myślę, że masz po prostu bardzo zaśmiecony komputer. Użyj programu Odkurzacz, zdefragmentuj też dysk i rejestr.

Nie bardzo bym się z tym zgodził. Już dwa razy za pomocą tego forum i użytkownika Slake rozwiązywałem problemy wywołane plikiem svchost.exe. Bywa on uciążliwy.

Oczywiście faktem jest, że: plik C:\WINDOWS\system32\svchost.exe. jest nietykalnym plikiem systemowym, ale C:\WINDOWS\svchost.exe. to plik szkodnika.
Zresztą jest to widoczne w logu ComboFix.
Cytat:# ((((((((((((((((((((((((((((((((((((((( Other Deletions )))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
# .
#
# C:\WINDOWS\svchost.exe
Myślę, że warto pokazać jeszcze logi z Hijack This i Silent Runners i poczekać na pomoc fachowców.
RE: Na liście procesów ciągle widnieje plik svchost.exe - log do sprawdzenia
W trybie awaryjnym użyj SDFix:
~Anonim napisał(a):# Dwuklik na SDFix.exe następnie program wypakuje się na dysk systemowy (standardowo C:\SDFix)
# Zrestartuj komputer i wejdź do trybu awaryjnego (klawisz F8 przed bootem Windowsa)
# Wejdź do folderu z SDFix kliknij dwa razy na plik RunThis.bat
# Wciśnij Y nastąpi proces usuwania.
# Kiedy usuwanie się ukończy wciśnij dowolny klawisz (Any Key). Nastąpi restart komputera.
# Po restarcie SDFix uruchomi się ponownie, żeby dokończyć proces usuwania kiedy pojawi się w oknie programu Finished, wciśnij dowolny klawisz do zakończenia scryptu i załadowania ikon na pulpicie.
# Pokaż Report.txt znajdujący się w folderze SDFix.

Następnie nowy log + log z Hijacka i Silent Runners.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
plik svchostplik svchost.execo to jest plik svchost.exeplik svhost co to za plik svchost.execo to za plik svchost svchost.exe co to za pliksvchost co to za plikpliki svchost.exeplik fssm32.exe