Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nagrywanie z tunera TV

#1
Nagrywanie z tunera TV
Czy ktoś zna dobry sposób na nagrywanie programów tv z tunera WinFast TV 2000 Expert? Jakie parametry ustawić w konfiguracji aby nagranie było dobrej jakości a jednocześnie zajmowało niewiele miejsca. Czy trzeba zainstalować jakieś dodatkowe kodeki żeby nagrania nie zajmowały kilku GB? Według mnie te możliwości, które standardowo daje tuner są beznadziejne, ale może ktoś zna jakąś ciekawą konfigurację.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
#2
RE: Nagrywanie z tunera TV
Czy w ogóle czytałeś manual?
Tuner oferuje możliwość kodowania do mpg4. Nawet w locie. Należy zainstaować odpowiedni kodek (DivX, Xvid) i skonfigurować go.
pozdrawiam
Wojtek

 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
#3
RE: Nagrywanie z tunera TV
tez jestem zainteresowany tym wątkiem podajcie wartosci jakie wpisac bitrate itp
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
#4
RE: Nagrywanie z tunera TV
Kodowanie do formatu Mpg4 w czasie rzeczywistym pochłania bardzo dużo zasobów procesora i wymaga szybkiego sprzętu, dlatego domyślnymi formatami są kompresje wymagające większej ilości danych na sekundę filmu, lecz o znacznie mniejszych wymaganiach koniecznych dla płynnej kompresji w czasie rzeczywystym przy zachowaniu dobrej jakości. Najlepiej dlatego początkowo skompresować nagranie na przykład do Mpeg2 a następnie dopiero przekonwertować je do postaci AVI przy użyciu kodeków Xvid, DivX lub podobnych. Jeśli jednak masz na tyle szybki komputer że poradzi sobie z kompresowaniem Mpg4 bez gubienia klatek itp, to możesz ustawić na przykład rozdzielczość nie mniejszą niż 640x480 (może być wyżej, szczególnie jeśli obraz po nagraniu do 640... będzie postrzępiony na krawędziach - nie boki obrazu tylko krawędzie obiektów nagranych w filmie), przepustowość na ogół nie mniej niż 900kbps - im więcej tym lepsza jakość ale jednocześnie większy rozmiar pliku (jeśli zależy bardzo na jakości można dać nawet 2000 lub więcej), szczególnie dla rozdzielczości wyższych najlepiej podnieść bitrate. Jako kompresję dźwięku może być na przykład mp3 gdzie dla nagrań z telewizji standartowo 128 kbps powinno w większości przypadków wystarczyć.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Nagrywanie z tunera TV)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Nagrywanie obrazu zew. i ekranu PC jednoczesnie zbyszek17 1 9281 12.01.2017, 22:05
Ostatni post: Ajgor
Ściana Przechwytywanie materiału nagranego na dysku twardym tunera SHINGO 0 9099 18.11.2016, 19:42
Ostatni post: SHINGO
  Nagrywanie gier PanKot 5 10093 16.11.2016, 19:40
Ostatni post: PanKot

Skocz do: