Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Najlepszy wybór internetu na wieś

Najlepszy wybór internetu na wieś
Witam.
Chciałbym się dowiedzieć jaka jest najlepsza oferta internetu dla mnie. Mieszkam 11 km od miasta, aktualnie mam Neostradę 10 mb/s downloadu i 1 mb/s uploadu i jest to dla mnie kiepski wynik. Moim celem było zacząć streamować grę League of Legends, czyli chciałbym mieć te 4 mb/s uploadu i 20 mb/s downloadu jakby się dało. Mieszkam w miejscowości Sobiechy, jeśli miałoby to pomóc w jakiś sposób. Nie długo kończy mi się umowa w Orange i chciałbym się właśnie dowiedzieć czy mógłbym wybrać coś lepszego. Moim celem jest tak jak wspomniałem streamowanie, czyli dobry upload, download no i jak najniższy ping w grach, istnieje jakaś opcja dla mnie w takiej sytuacji? Ponieważ dobija mnie myśl jak widzę niektórych ludzi, gdy mają po 300 mb/s downloadu jak i uploadu a ich ping wynosi 7. Smutek
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
RE: Najlepszy wybór internetu na wieś
Kablowo nie masz żadnych szans na szybszy Internet. Jedynie radiowo, ale tutaj mogą być naliczane limity tranaferu oraz są duże opóźnienia (ping). Do streamowania się nie nadaje.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Radiówka jest zazwyczaj bardzo różnej jakości. Jeśli zależy Tobie na dobrym pobieraniu i wysyłaniu to może LTE od któregoś operatora?
Tylko kwestia pingów to loteria - a do gier akcji, strzelanek raczej średnio się sprawdzi....League of Legends też nie wiem jak to będzie przy pingach, gdzie LTE ma pingi średnio 70
Najważniejsze to działać w tym w co się wierzy.
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
W Twoim przypadku chyba tylko internet radiowy wchodzi w grę i jeżeli masz dobry zasięg to będzie śmigał, więc tu można pomyśleć nad PLAY lub innym operatorem. A nie została u Ciebie wybudowana sieć szerokopasmowa? Najlepiej byłoby mieć internet po kablu, czyli po światłowodzie. Wiem, że w ostatnim czasie była realizowana taka inwestycja, a teraz są podłączenia, wkrótce ma ruszyć też tzw. światłowód do domu. Internet po światłowodzie będzie znacznie szybszy i wygodniejszy, bo nie będziemy musieli martwić się o pogodę, która może zakłócać nadajniki radiowe.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(15.12.2015, 13:54)Sławko napisał(a): W Twoim przypadku chyba tylko internet radiowy wchodzi w grę i jeżeli masz dobry zasięg to będzie śmigał, więc tu można pomyśleć nad PLAY lub innym operatorem. A nie została u Ciebie wybudowana sieć szerokopasmowa? Najlepiej byłoby mieć internet po kablu, czyli po światłowodzie. Wiem, że w ostatnim czasie była realizowana taka inwestycja, a teraz są podłączenia, wkrótce ma ruszyć też tzw. światłowód do domu. Internet po światłowodzie będzie znacznie szybszy i wygodniejszy, bo nie będziemy musieli martwić się o pogodę, która może zakłócać nadajniki radiowe.

Znalazłem coś takiego, jest możliwe do podłączenia u mnie https://panwybierak.pl/oferta/play-inter...siace/3399
I mam rozumieć, że 100 GB, co miesiąc będą mi odnawiać, tak?
Ewentualnie taki: https://panwybierak.pl/oferta/orange-internet-mobilny-domowy-freenet-8990-z-urzadzeniem-na-24-miesiace/3384
Nie nie nie, czytaj uważnie Podstawowy limit pakietu danych możliwy do wykorzystania w trakcie umowy. 100 GB Czyli na cały okres umowy masz 100 GB, ponadto to, że jest to internet LTE to nie wystarczy chyba że ty jesteś w strefie LTE co raczej poza dużymi aglomeracjami jest mało prawdopodobne.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Jeśli ktos oferuje"radiówkę" poszukaj opinni u innych.
osobiście posiadam dostęp do tego typu internetu i płace miesięcznie 48 zł i jestem mega zadowolony i umowa kończy mi się za kilka miesięcy bez zastanowienia przedłużę.
Programy: Polecane / Nowe / Inne