Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Najtańszy monitor[21,5"] do gier który nie smuży !

Najtańszy monitor[21,5"] do gier który nie smuży !
Witam
Jako, że dokonałem fatalnego zakupu jakim jest Benq GW2265HM który nadaje się tylko do wyświetlania statycznego obrazu(nawet dokumenty tekstowe podczas wolnego przewijania smużąKwaśny nie mówiąc już o filmach i grach) postanowiłem to padło sprzedać(może jakieś 300-350 zł na allegro dostane) i kupić coś porządnego.

Nie wiem czy dobrze robię pytając się tu bo polecanie tego Benq na tym forum mówi aż samo za siebie, ale liczę, że znajdzie się ktoś kto się na rzeczy zna.

Szukam możliwie najtańszego monitora(nie wiem ile to będzie kasy, ale moje wymagania mają zostać spełnione) do ogólnego domowego zastosowania z naciskiem na Gry i Filmy.
O ile kolory w tym Benq były w miarę zadowalające to smużenie już odstraszało.
Więc mówię, że nowy monitor wogle nie ma mi smużyć. Wogle. 0(słownie: ZERO). Null
Ani w grach. Ani w filmach, ani tym bardziej przy przewijaniu strony www.

No a przynajmniej nie zauważalnie, czyli względem tego gw2265hm smużenie ma zredukować się przynajmniej o 90%. Dodam jeszcze tylko, że matryca TN ze względu na słabe kąty widzenia, kontrast itp itd mnie nie interesuje.

W polecanych monitorach nie ma niestety nic dla mnie ponieważ już od 550zł są tam same 23" wzwyż a ja chcę mieć porządny 21.5" FullHD LED. Może z taką przekątną będzie łatwiej o dobry monitor w niższych cenach.

HDMI nie musi mieć, wbudwane głosniki mile widziane ale nie konieczne.
A to całe Flicker-Free to można o kant ***** rozbić więc w to też mam wylane.

Dobrze było by gdyby wypowiedział się ktoś kto będzie wiedział co mówi a nie tylko polecał monitor tylko dla tego,że ma dobre opinie. Ten Benq gw2265hm też ma dobre opinie, nawet bardzo a to padło jakich mało(lub dużo)

Z góry dziękuję za odpowiedź, mam nadzieję, że ktoś wogle to przeczyta, w moim poprzednim wątku odnośnie smużenia nikt mi nie pomógł Smutek
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Najtańszy monitor[21,5"] do gier który nie smuży !
Podam ci kilka propozycji monitorów z którymi miałem styczność, bo tak jak wspomniałeś na internecie za bardzo chwalą niektóre rzeczy;)

A zatem:

http://allegro.pl/lg-led-22-22en33s-b-4m...37233.html

Sam posiadam LG tylko że model 23 Cale, i muszę przyznać że nie spotkałem się z lepszą matrycą niż ta jaką oferują produkty LG-Super nadaje się do gier, oglądania filmów czy pracy. Kąty widzenia są idealne nie tracą kolorów, co do samego wyglądu to są zazwyczaj dosyć eleganckie.W moim modelu dokładnie 23EA63 jest matryca IPS jeżeli chcesz mieć jak najlepszy obraz to zalecam ci poszukania ci właśnie monitora z taką matrycą.

http://allegro.pl/monitor-led-samsung-s2...49694.html

Tego Samsunga ma mój kolega, miałem okazje kilka razy u niego być i popatrzeć na jakość Samsunga, powiem że zaskoczył mnie dosyć pozytywnie, kolory nie są tak wyraziste jak u LG ale daje rade.

http://allegro.pl/21-5-calowy-monitor-ac...67367.html

Acer ma też dosyć dobre kolory, warto i na niego zwrócić uwagę.

Widzę że dużo jest na allegro monitorów firmy BenQ- ja osobiście odradzam monitory tej firmy, wiem że dużo ludzi je chwali i szanuje to, ale ja wyrażam tylko swoją opinieWesoły
Każdy monitor w takim przedziale cenowym będzie smużył. Jeden w zauważalne sposób, drugi mniej. Jeden użytkownik to zauważy, kolejnych 5 nie będzie nawet tego świadomi.

Możesz próbować dorwać starszego Samsung SM2233RZ, ale tylko używka. 120Hz nie wiem czy Ci się przyda, zależy jaki masz konfig (musi utrzymać stabilne +100FPS), ale to TN'ka. Zresztą, w tym przedziale cenowym igiełki nie dostaniesz.

(27.03.2014, 19:36)Majster0607 napisał(a): Widzę że dużo jest na allegro monitorów firmy BenQ- ja osobiście odradzam monitory tej firmy, wiem że dużo ludzi je chwali i szanuje to, ale ja wyrażam tylko swoją opinieWesoły
Oni też wyrażają "tylko" swoją opinię. Z monitorów, które podałeś wnioskuję, że niewiele widziałeś. Jeśli LG jest dla Ciebie super, to niech tak będzie, ale są lepsze propozycje w zależności od tego co kto potrzebuje.
[Obrazek: is10.png]
Ok dzięki za odpowiedzi, ale chyba się nie zrozumieliśmy Język Boję się kupować znowu czegoś za 400zł bo znowu może mi smużyć, i dlatego nigdzie nie podałem budżetu. To, że powiedziałem, że ze sprzedaży wyciągnę 350 zł nie znaczy, że to mój budżet Język

Szukam najtańszego monitora spełniającego moje wymagania. W grę wchodzą tylko nowe. Jeśli ten najtańszy ma kosztować 700 albo 900 zł to niech tak będzie, ale raczej im taniej tym lepiej to krócej będę zbierać.

Co do tego, że w tym przedziale wszystkie mogę smuzyć no to nie wiem, Mój stary 19" monitor nic a nic nie smuzył, może dlatego, że to była TN'ka ale mimo wszystko nie był to jakiś super monitor, no i miał swoje lata, może to dlatego, teraz pewnie robią same buble ;/
Na 2 laptopach które mam w domu też nic a nic nie smuży a sa to raczej stare i low-endowe lapki

~~EDIT~~
A mam jeszcze jedno zasadnicze pytanie, bo mogę się mylić.
Jak wygląda to całe smużenie, bo z tego co czytałem kiedyś to jest to tzw. ghosting czyli taki jakby motion blur podczas ruchu. Czy to prawda? Jeśli tak to chodzi o to, że u mnie objawia się to inaczej.
A mianowicie, małe elementy takie jak trawa, liście drzew, linie wys. napięcia w grach lub drobny text w windowsie pod czas wolnego ruchu myszką(gdy przesuwam okno lub przewijam scrollem) migocze. Na pierwszy rzut oka powiedziałbym, że w grach to ma coś związek z AA ale nic bardziej mylnego.
Założyłem nawet temat, może widzieliście
http://forum.pcformat.pl/Benq-GW2265HM-S...lko-HELP-t
Prosze pomóżcie, nawet jeśli nie wiecie co ta to poradzić to chociaż powiedzcie na czy mstoję i czy to jest to całe smużenie czy to coś innego.
(27.03.2014, 20:56)Spiritus napisał(a): do tego, że w tym przedziale wszystkie mogę smuzyć no to nie wiem, Mój stary 19" monitor nic a nic nie smuzył,
(27.03.2014, 20:56)Spiritus napisał(a): Jak wygląda to całe smużenie, bo z tego co czytałem kiedyś to jest to tzw. ghosting czyli taki jakby motion blur podczas ruchu. Czy to prawda?
Na tym zakończę rozmowę z Tobą na temat "każdy monitor smuży" Oczko Piszesz, a nie wiesz nawet o czym...G-G.

A co się tyczy samego smużenie: http://static.frazpc.pl/board/2005/08/17.jpg
To powinno dać Ci obraz tego, co powinieneś oglądać na monitorze jeśli Twoja matryca smuży w wyraźny sposób. Im szybsze ruchy myszą, zmiany obrazu lub jego wygaszanie, tym efekt jest bardziej uciążliwy.
[Obrazek: is10.png]
No dobra, w takim razie smuży mi niewiele, i nie to mi przeszkadza, nie wiem czy czytałeś mój poprzedni temat, trochę się rozpisałem pewnie dlatego nikt nie odpisał, jak problem jest bardziej złożony to mało komu się chce Smutek

http://forum.pcformat.pl/Benq-GW2265HM-S...lko-HELP-t

Jeśli nie masz czasu to ok, ale jeśli masz to będę naprawdę bardzo wdzięczny jeśli przeczytasz i mi doradzisz, bo u mnie w sumie zalinkowane przez Ciebie smużenie występuje w stopniu niewielkim, ale za występuje migotanie niewielkich elementów, głównie znajdujących się w oddali. U mnie jest w sumie odwrotnie, im wolniejsze ruchy myszą tym efekt jest bardziej uciążliwy. Przy szybszych motion blur troche to zamaskuje.
Z góry thx
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
tani monitor do giernajtańszy monitornajtanszy monitor dla graczatani monitortani dobry monitornajtanszy monitor najtansze monitory dla graczyjaki tańszy monitor do gierjaki tani monitor do gierjaki tani monitor