Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Napęd DVD wydaje dziwne odgłosy i błędy podczas instalacji.

Napęd DVD wydaje dziwne odgłosy i błędy podczas instalacji.
Witam. Mam problem z moim napędem. Kupiłem go miesiąc temu nowego, niestety zgubiłem paragon, więc nie oddam na reklamacje. Używałem go na początku przez tydzień, jak instalowałem system, gry itp. Potem używałem go jakiś tydzień temu - chciałem nagrać płytę CD, ale wywalało mi jakiś błąd, olałem to, myślałem, że coś robię źle. Dzisiaj mi przyszedł Wiedźmin 3, wkładam płytę, a napęd wydaje jakieś dziwne dźwięki, takie chrobotanie, a potem jakby wciąganie. Płyte widać na komputerze, choć autorun się nie włączył. W trakcie instalacji wywaliło mi jakiś błąd o niewłaściwym dysku. Jak wyjąłem płytę i włożyłem instalacja poszła trochę dalej i wywaliło inny błąd. Z innymi płytami jest to samo, więc to nie wina Wiedźmina. Napęd to LG GH24NSD1. Co robić?
edit:
ok, nieaktualne. Odłączyłem napęd, wysunąłem tackę i dmuchnąłem ustami do środka. Nie wiem czy pomogło dmuchnięcie czy odłączenie i podłączenie :o Kable były podłączone tak, że musiałem mocno pociągnąć żeby się odłączyły, a za dużo kurzu to tam się dostać nie mogło w 3 tygodnie szczególnie, że używałem go tylko do zainstalowania windowsa i gta 5.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne