Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Neostrada 1MB - znaczny spadek prędkości, co się stało?

Neostrada 1MB - znaczny spadek prędkości, co się stało?
Wszystkie testy pokazują teraz no te 300 kb/s może(speedtest). Ale było tak, że pokazywał twojeip.wp.pl 24 kb/s. Radio zawsze się migiem buforowało teraz czekam 5 minut aby kilka sekund pograło. Coś jest nie tak resetowałem kompa, modem i nadal nic. Upload pokazuje 240 nie wiem dobrze czy źle.
Mam najnowszego Kasperskiego i niby nic nie pokazywał. Czym by tu przeskanować kompa?

P.S: Teraz niby podczas speedtestu skacze nawet do 1 mega ale i tak końcowe testy pokazują te 500. Połowa za mało zawsze śmiga pełna prędkość.

Przypominam o poprawnym tytułowaniu wątku (Patrz: http://forum.pcformat.pl/thread-30324-po...#pid244059 )
Ciesz się z mojej dobrej woli, bo ostrzeżenie powinno polecieć jak nic.
/zegarek
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Neostrada 1MB - znaczny spadek prędkości, co się stało?
opcja 1* :
masz jakies trojany, wirusy, dialery, które mogą zapychać łącze. Jeśli nie jesteś pewien co do 'czystości' swojego systemy ściągnij HiJackThis i combofix, zapisz logi z ich działań i wstaw na forum searchengines.pl - tam panowie i pewna pani na pewno ci pomogą. Dobrze byłoby gdybyś nie naprawiał nic combofixem na własną rękę, bo źle użyty może więcej zepsuć niż zrobić dobrego

opcja 2* : masz router/livebox z prostym hasłem/bez hasła? może ktoś 'podbiera' ci internet a ty nie masz o tym zielonego pojęcia?

pozdrawiam
Listonoszek
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
a masz samą neo czy neo z tv? może masz coś z routerem albo modemem. miałem tak kiedyś ze starym adslowym ale przeszedłem na neo+tv i mi liveboxa dali i net działa bez żadnych zastrzeżeń i nie wpływa na to tv działająca na tych samych łączach. A może zwyczajnie jakiś wirus Ci się zawieruszył.
Niby już teraz jest w miarę normalnie ale liczniki też nie szaleją. Może to zjada KAspersky 2010? Mimo, że się nie aktualizuje cały czas cFosSpeed pokazuje jego sporą aktywność.

P.S No bez przesady z tym tytułowaniem opisałem krótko i jasno chyba każdy patrząc na temat czai o co chodzi? Bez przesady z tą katorgą.
najlepszym krokiem dla ciebie by było zainstalowanie jeszcze raz windowsa szególnie polecam windowsa XP Service pack 3 PRO
Jeżeli niechcesz reinstalować windowsa to odinstaluj wszystkie programy które "niby" ulepszają internet i gry
a co do cFosSped sam to miałem i to jest do kitu po prostu bardziej zamula komputer
a kiedy juz odinstalujesz wszystko zrób oczyszczanie dysku/ów i defragmentacje normalna a nie zadnym programem.
dopiero potem sciagnij programy i gry ale tylko te które ci są podtrzebne !!!
i rób defragmentacje np. w każdą sobote. Najlepiej regularnie co 7 dnii
i internet powinien chodzić szybciej
Jeżeli poprawiły się rezultaty to miałeś zawalone komputer
Gdzieś czytałem że Neostrada zmienia porty i prędkość może spaść
Programy: Polecane / Nowe / Inne