Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Neostrada prędkośc internetu

Neostrada prędkośc internetu
Witam, mam pewien problem. Gdy kończyła mi się umowa na internet jak zwykle zadzwonił przedstawiciel NeoStrady (Orange) i poinformował mnie o ofercie i zmianach, i zaproponował nową umowe z internetem do 10MB bo taki był niby najmniejszy. Pytałem pana który dzwonił czy w ogóle u mnie taki internet bedzie możliwy bo kiedyś mi podnieśli na 4MB to okazało się ze mieszkam za daleko od przekaznika i niestety mam tylko 2 MB no ale mniejsza o to pan poinformował mnie ze przekaznik został rozbudowany czy przerobiony czy z modernizowany i teraz powinienem mieć smiało 10mb lub ciut mniej, oczywiście nie uwierzyłem no ale niestety nie miałęm innego wyjscia wiec umowe się przedłuzyło. No i teraz tak jak myslałem mam 2 mb nie całe internetu co w przybliżeniu na pobieranie mam 140kb/s ale jeżeli np podłacze konsole PSVita i sprawdzam predkość pobierania na niej to wyświetla mi informacje ze pobiera z predkoscią 840kb/s czego niestety juz nie ma gdy nie właczam testu a daje zwykłe pobieranie ze sklepu. To samo zauwazyłem gdy pobieram gre z Oirign czy Steam że w pewnych momentach przez pół min idzie mi z prędkością 700kb na sek a potem zwalnia do stałych 140kb i tutaj moje pytanie czy to wina liveboxa czy może konfiguracja jego blokuje mi ten transfer czy po prostu te 4KM które mam do przekaźnika jednak jest za duze?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
RE: Neostrada prędkośc internetu
W ten sposób nie testuje się prędkości, bo to zawsze daje zafałszowane wyniki. Jesli masz 4km do centrali to masz net do najwyżej hm... 1,5mbps i więcej nie będziesz mieć. no chyba, że zbudowali bliżej ciebie szafę ONU i z niej jest sygnał, ale szczerze w to wątpię.
Jestem ateistą i nie wstydzę się tego.
http://i.imgur.com/xZRFXld.jpg Smutek
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Staram się pisać poprawnie po polsku.
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
No to tak jak mówisz. A co z tymi skokami prędkości na Origin i Steam?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: firefox
Zmierz prędkość na speedtest.net
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne