Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Netia 2mb zbyt niski download

Netia 2mb zbyt niski download
Witam, od razu się przywitam, bo to mój pierwszy post tutaj Beer Mam taki problem z tą nieszczęsną netią że już od dłuższego czasu mam bardzo słaby transfer, powinienem pobierać przynajmniej 180kb/s przy prędkości 2mb/s, a pobieram jakieś 40kb/s. Myślę że to jest wina mojego kompa, ale ni cholery nie wiem co robić, dlatego wstawiam linka do loga z CF i proszę o sprawdzenie. Do tego dołączam screena który pokazuje mi się po wpisaniu jakże zacnej komendy netstat. Wielka prośba o pomoc
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Netia 2mb zbyt niski download
To i tak masz nieźle. Ja od miesiąca jestem abonentem Netii - na jej łączach. Umowę mam podpisaną na 8 Mbps a realnie mam 640 kbps - transfery na poziomie 56 kB/s. Najpierw przez 3 tygodnie nie miałem neta w ogóle, potem go dostałem ale właśnie takiego jak opisuję.

Generalnie kontakt z Netią to droga przez mękę - pomimo obietnic konsultantów (0801802803) nigdy się ze mną nikt nie skontaktował (ani na komórę ani na stacjonarny ani na e-maila) z informacją czy albo kiedy uzyskam dostęp na poziomie zagwarantowanym umową.

Na obecną chwilę wygląda dla mnie tak jakby Netia chciała zdobyć jak najwięcej klientów - zupełnie nie mając środków technicznych aby się z tych umów wywiązać. Jeżeli w ciągu najbliższego czasu nic się nie zmieni - wypowiem umowę i wracam na łono TP SA - tutaj przez 5 lat współpracy żadnego problemu nie było. W Netii czuję się nabitym w butelkę klientem - gdzie bezskutecznie ale codzinnie trzeba się denerwować i kłócić o swoje.

Sprawdź u siebie - jakim łączem dysponujesz - ja mam ruterek Netii: Pirelli A125G i tam na stronie 'System monitoring' podana jest informacja jakie jest łącze (u mnie 640/156 kbps).

Być może padliśmy ofiarą zbyt dużej liczby chętnych do skorzystania z promocji Netii. Po to by przy istniejącej infrastrukturze zapewnić dostęp do netu dla bardzo dużej liczby klientów - należało ograniczyć pasmo dla wszystkich. Jeżeli tak jest to jest to podstawa do reklamacji. Ale tu też moje doświadczenia są złe. Reklamowałem dodatkowe koszty, które z winy Netii musiałem ponieść (Netia 'zapomniała' wysłać w moim imieniu rezygnacji z Neostrady, pomimo tego, że dla linii telefonicznej to zrobiła - opisałem to tutaj: http://forum.pcformat.pl/thread-194654.html). Konsultant stwierdził, że tak, oczywiście reklamacja w pełni zasadna. Jednak list mój polecony z opisem 'zaginął' - faks od 3 tygodni pozostaje bez odpowiedzi. Netia ma najgorszy system współpracy z klientem z jakim zdarzyło mi się zetknąć. Na pierwszej linii są konsultanci, którzy są czasami sympatyczni ale nigdy nic zrobić nie mogą. Współpraca z Netią to tragedia - gdyby nie promocje to Netia by się na rynku nie ostała.

Jestem zrażony do Netii i jej zdecydowanie NIE POLECAM.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Netia 2mb zbyt niski download
ty wyżej
pobierasz tak wolno bo żle skonfigurowałeś ruter
musisz w wybieranym numerze wstawić numer tel. stac. pod którego jesteś połączony (domyślnie masz adsl)
ja tak miałem jak wpisałem mój numer to automatycznie skok z 640 kbps
na 8192 kbps
mie włączyli dopiero dzień przed okresem rozliczeniowym
12 grudni był pierwszy rachunek za miesią a dopiero 11 mogłem korzystać z neta
modem wysyłali 1 tydzień
a infolinia łączyłem się wielokrotnie(2 razy rozładowałem komóre)
więc jedpod tracisz net bo masz złą konfiguracje
Uwaga Brak Podpisu
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Big Grin  RE: Netia 2mb zbyt niski download
(04.01.2010, 22:52)arara11 napisał(a): ty wyżej
pobierasz tak wolno bo żle skonfigurowałeś ruter
musisz w wybieranym numerze wstawić numer tel. stac. pod którego jesteś połączony (domyślnie masz adsl)
ja tak miałem jak wpisałem mój numer to automatycznie skok z 640 kbps
na 8192 kbps
a infolinia łączyłem się wielokrotnie(2 razy rozładowałem komóre)
więc jedpod tracisz net bo masz złą konfiguracje

Atarara11:
Nie widzę opcji pozwalającej na wpisanie numeru telefonu. Jest hasło, jest login ale trzeciego parametru nastawieniowego z numerem telefonu brak - zresztą byłoby bardzo dziwne jakby się coś takiego pojawiło - przecież to ADSL a nie Dial-up.
Jaki masz ruter? Ja mam pirelli DRG A125G.

Jeżeli sprawa jest taka prosta jak piszesz to dlaczego nikt z infolinii mi nic nie podpowiedział? Rozmawiałem z nimi juz tak z 15 razy. W dlaszym ciągu podtrzymuję swoją opinię o Netii - nawet jeżeli inni nie mają podstaw do narzekania to ja mógłbym swoimi 'przygodami' obdzielic kilku.

Ja neta nie tracę - mam tylko bardzo słaby jakościowo. No i przez początkowe 3 tygodnie - w ogóle go nie miałem.

edycja 2010.01.08
Dzisiaj wreszcie trafiłem na konsultanta - kobietę, której chciało się coś więcej zrobić. Zadzwoniła do techników, oni coś tam na centrali skorygowali i ruter zsynchronizował mi się z szybkością 7Mbps/640kbps a nie z 640/156 kbps. W piątek sprawdzę jak się z taką szybkością pracuje.
Mam nadzieję, że to już koniec problemów z Netią.

edycja 2010.01.17
Nie był to koniec problemów - niestety. Profil 7Mbps/640kbps to wciąż było mniej niż na umowie, zmieniono mi na 19 Mbps/1Mbps (tak właśnie - ściągałem 2 MB/s !!!), ale łącze bywało niestabilne i tak z godzinę na dobę nie mogłem się połączyć z netem. Sprawdzaliśmy z konsultantem inne opcje i w końcu wszystko jest tak jak powinno - a nawet dużo, dużo lepiej.
Mam net marzeń - nigdy o takim nie śniłem. Na razie testuję go 24 godziny - póki co nic się nie rozłączyło, synchronizacji nie zgubiło, SNR = 10-12 dB. REWELACJA

Przy takim necie wybaczam Netii wszystkie wcześniejsze problemy
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
internet netia niski downloadpirelli a125g słabe łączepirelli drg a125g przepustowość