Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Netia 4MB - strony wczytują się ok. 5 min, co robić ?

Netia 4MB - strony wczytują się ok. 5 min, co robić ?
Potrzebuje pomocy. od 3 miesiecy mam netie. od samego poczatku byly problemy, miedzy innymi pliki się sciągały błyskawicznie a strony ładowały po 3-4 minuty, a czasem w ogole. mam transfer 4mb. po kilkudziesieciu telefonach do nich przyjechali technicy i stwierdzili, ze u mnie wszystko ok, otworzyli osiedlową skrzynke , cos przesatawili i zaczelo chodzic. wyjechalem na 1,5 miesiaca i nie mialem mozliwosci sprawdzenia jak to dziala. Rodzice narzekali ze chodzi dosc wolno. przyjechalem kilka dni temu i patrze a tu znowu to samo. TRAGEDIA! Dzwonilem kilka razy: zmieniali mi dnsy, serwery proxy, MTU i nic do nie dało. za kazdym razek musialem wyłączac router i mi rozlączało połączenie z nimi a jak dzwonilem potem to kazdy z obslugi samemu chcial sprawdzic dnsy itd.i tak w kółko. Myslalem ze moze jest cos nie tak z moim komputerem ale na 2 laptopach sytuacja jest taka sama. myslalem ze z wifi- podłączyłem ruter przez kabel i nic to nie dało. Oni stwierdzili ze u nich nie ma awarii. znajomy zbadał moją sieć w domu i powiedzial ze jest wszystko ok. POMÓżCIE!!!!

Przypominam o poprawnym tytułowaniu wątku (Patrz: http://forum.pcformat.pl/thread-30324-po...#pid244059 )
/zegarek
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Netia 4MB - strony wczytują się ok. 5 min, co robić ?
Jaką masz infrastrukturę linii telefonicznych? Są to stare linie czy nowe, oraz czy należą do TP czy Netii.
Linia telefoniczna była sprawdzana przez techników?
Telefon podpięty do gniazdka telefonicznego działa prawidłowo?
Atzegarek
Wszystkie linie w Polsce należą do TP, pozostali operatorzy je tylko dzierżawią.
Co masz na myśli pisząc stare czy nowe? Chodzi Ci o rodzaj sygnału? Skoro korzysta z internetu w technologii ADSL/DSL nie może mieć PCM.

Atautor
W wątku trochę namieszane, ale skoro pliki pobierają się błyskawicznie, a strony nie - nie jest to wina operatora.
Z jakiego managera pobierania korzystasz? Czy czasem nie jest on włączony cały czas i ma ustawiony monopol na większą część łącza? Klienty torrent oraz P2P również w to włączam.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
mialem wczesniej tpsa. teraz netie. mam firefoxa i IE ale na obu jest to samo. nie sciagam zadnych plikow
(26.12.2009, 00:01)~Anonim napisał(a): Atzegarek
Wszystkie linie w Polsce należą do TP, pozostali operatorzy je tylko dzierżawią.
Co masz na myśli pisząc stare czy nowe? Chodzi Ci o rodzaj sygnału? Skoro korzysta z internetu w technologii ADSL/DSL nie może mieć PCM.

Tak, lecz wykorzystuje istniejące już linie TP bądź w razie potrzeby zakłada własne.
"Stare, czy nowe" - chodzi mi tutaj przede wszystkim o jakość sygnału, ogólny stan utrzymania linii. Im starsze linie, tym gorsza jakoś sygnału, nieprawdaż?
(25.12.2009, 15:11)~Anonim napisał(a): miedzy innymi pliki się sciągały błyskawicznie a strony ładowały po 3-4 minuty [/color]

3-4 minuty chyba żartujesz ;D a tak na poważnie to pousywaj zbędne ciasteczka Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
zegarek:
1. Nie, wszystkie należą do TP.
2. Tak, ale nie aż tak. Nie są to uszkodzenia odczuwalne przez użytkownika, gdyż korekcja błędów telefonu/modemu je poprawia.
Jeżeli linia jest naprawdę uszkodzona, byłyby problemy z użytkowaniem telefonu. On [prawdopodobnie] takich nie ma, gdyż Internet (na tej samej infrastrukturze) mu działa.

Kolejny raz piszę: skoro pliki pobierają się prawidłowo i z dobrą prędkością, nie może to być awaria po stronie operatora.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
ja sprawdzilbym w pierwszej kolejnosci czy w trybie awaryjnym dziala ok..
ale skoro twierdzisz ze na innych kompach jest lipa to moze wina routera?
bo domyslam sie ze do routera masz kabel telefoniczny podpiety?
warto by bylo jeszcze sprawdzic jak to dziala przez ten ich smieszny modemik.. na usb

tez kiedys sie męczylem z tpsa i netia.. a sie okazalo ze router mial problem
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
kabel jest podpięty, probowałem przez kabel a nie wifi i jest to samo. tragedia , nie da sie z nimi dogada przez tel, nie chcą przyjechac, nie ma punktów obsługi a internet jak chodzil tak chodzi ;/
Programy: Polecane / Nowe / Inne