Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nie taka prędkość jaką mam w umowie

Nie taka prędkość jaką mam w umowie
Witam, od jakiegos czasu, chyba z pół roku gwałtownie spadła mi prędkość internetu. Wszystko wczytuje się bardzo długo. Na speedtestach uzyskuję prędkość pobierania 0,5-0,9 Mb/s a wysyłania nawet do 1,5 Mb/s. Irytuje mnie to, gdyż w umowie mam gwarantowane 20Mb. Poprostu TP mnie oszukuje. Co z tym robić, bo nie mam ochoty płacić za to czego nie mam?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
RE: Nie taka prędkość jaką mam w umowie
Na Twoim miejscu bym się skontaktował z dostawcą.Po za tym opisz dokładnie, jak łączysz się z internetem? Kablówka, WiFi?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
W umowie nie masz gwarantowanej prędkości. Przeczytaj jeszcze raz umowę (prędkość do 20Mb) - haczyk do.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
(05.02.2012, 14:28)Baero napisał(a): Witam, od jakiegos czasu, chyba z pół roku gwałtownie spadła mi prędkość internetu. Wszystko wczytuje się bardzo długo. Na speedtestach uzyskuję prędkość pobierania 0,5-0,9 Mb/s a wysyłania nawet do 1,5 Mb/s. Irytuje mnie to, gdyż w umowie mam gwarantowane 20Mb. Poprostu TP mnie oszukuje. Co z tym robić, bo nie mam ochoty płacić za to czego nie mam?

mam to samo od pól roku przynajmniej nie musze placic za neta... posiadam opcje 20mb od ponad roku mialem normalna predkosc przez wiekszosc czasu prawie 2.6mb/s downloadu! pozniej to zaczelo spadac i spadlo do poziomu 0.30mb/s po godz 18 ... i tak mam od 6msc... bedziesz sie teraz meczył.... pomoze ci obniżenie prędkości do 1-2mb... tak robią że napychaja ludzi i tak to potem bywa ze cierpliwa jednostki takie jak my. Kolo mnie 2 osoby maja neostrade 6mb i nie maja problemow net dziala im dobrze ta sama linia u mnie przy 20mb tragedia. Pisz reklamacje na tp.pl... mi przyznawali reklamacje od pol roku kolejno 75zł, 50zł, 40zł, 35zł, 40zł, 50zł w tym miesiacu. Warto.

Mój speedtest z wczoraj, wiec ciesz sie ze chociaz u ciebie jako tako jeszcze działa:

[Obrazek: 79199768.png]
[Obrazek: buttonRapideo.png]

Ja ściagam bez limitów, a ty?  Zarejestruj się i odbierz darmowy transfer! 
Mam normalnie neostradę i łącze się przez router przez kabel. Lukashekluk mam właśnie tak samoOczko
no to jeśli nie jest to chwilowe to szykuj sie na miesiace oczekiwania aż do zrobia. Reklamacje skladaj zawsze co nowy okres rozliczeniowy.
[Obrazek: buttonRapideo.png]

Ja ściagam bez limitów, a ty?  Zarejestruj się i odbierz darmowy transfer! 
Jeszcze nie dzwoniłem do tp, ale zauważyłem dziwną rzecz. Brat łączy się przez wifi, gdzie router oddalony jest ok. 7m w linii prostej (w tym jest ściana kominowa). Więc przychodzi pytanie: Czy kabel Ethernet jest odpowiedzialny od prędkości?
Dzwoń do nich, nich kombinują, a jak nic nie wykombinują, to jest to wystarczająca podstawa do rozwiązania umowy z ich winy. Mało tego. Masz podstawę do żądania zwrotu zapłaconych pieniędzy za nieprawidłowo wykonaną usługę. I nie ma w tym żadnego haczyka typu "do 20MB". Jak będa mieli jakieś wąty, to ich postrasz UOKIK a przede wszystkim UKE. Boją się ich jak ognia. Wiem, bo przerabiałem ten temat już dwa razy. Tylko nie z telekomunikacją, a z Netią. Dwa razy rozwiązywałem umowę z powodu internetu zaniżonego o połowę. Nie robili żadnych problemów z rozwiązaniem.
Ale pamiętaj. Najpierw muszą sprawdzić linię, i Ci potwierdzić, że jest coś nie tak, i że nie mogą tego poprawić. Inaczej będą Ci wmawiać, że to jest usterka po twojej stronie (konfiguracja Windowsa, i inne tym podobne preteksty)
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Pokaż tu parametry linii z modemu. Z miejsca stawiam jednak na to, że po prostu centralka jest przeciążona i tyle.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne