Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Niepokające rzeczy w nowym kompie - ZBYT niskie takty X1950 i mocne chrobotanie dysku

Niepokające rzeczy w nowym kompie - ZBYT niskie takty X1950 i mocne chrobotanie dysku
Około 1,5 miesiąca temu dzięki Waszej pomocy udało mi się złożyć samodzielnie PeCeta. Pojawiły się rzeczy bardzo niepokojące i mniej niepokojące Wesoły :
1. Takty w PowerColor X1950PRO
Oto one. Nie wiem czy to jest jakiś błąd, czy to się inaczej liczy... Czytałem,
że 500/1400 to minimum, ale takie cuś?
2. Kolejna sprawa to dysk WD3200AAKS. Odkąd go kupiłem strasznie chrobocze, aż ciarki przechodzą. Wiem, że takie coś nie powinno się zdarzyć.
Temperatura w normie [ 40 ]. Otwieram program HDD Helth. Wartość wynosi
TYLKO 25 %. W zakładce S.M.A.R.T wartość Spin UP Time wynosi 157 [ -1 kolorem czerwonym ]. Nie wiem co powinienem z tym zrobić. Oddać na gwarancję ? Dodatkowo defragmentacja dysku C [ 15 GB ] trwała około godziny - przez całą godzinę dysk chrobotał.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Niepokające rzeczy w nowym kompie - ZBYT niskie takty X1950 i mocne chrobotanie dysku
1. Taktowanie pamięci mnożysz x2. masz ok. 650mhz czyli 1300mhz. Normalka Wesoły
2. Chrobotanie sie zdarza a nikt Ci tu nie ustali na sucho czy to jakieś uszkodzenie. Najlepiej zanieś do serwisu.

RE: Niepokające rzeczy w nowym kompie - ZBYT niskie takty X1950 i mocne chrobotanie dysku
RE 2. Wiem, zdarza się, ale powodem może być pęknięcie, które nieustannie się powiększa. Miałem nadzieję, że będzie to cichutki dysk a tu lipa. Czasem przy włączaniu kompa ( po restarcie ) robi się scan disk. Dokładnie to nie pamiętam jak to było, ale pisało dane w uszkodzonych sektorach: 8 KB
EDIT: Kolejna dziwna sprawa
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/2587...63cc4.html
W SpeedFan wszystko OK w HDD Health tylko 25 % Smutek
siema !

jakie pekniecie ?

Juz dawno oddalbym do servisu...Oczko
Scared  RE: Niepokające rzeczy w nowym kompie - ZBYT niskie takty X1950 i mocne chrobotanie d
sytuacja trudna do jednoznacznego rozstrzygnięcia. Radzę wizytę w serwisie.
Chyba ten wątek będzie do moich problemów, bo ciągle pojawia się jakiś nowy:
Obroty wiatraczka procesora to... 1100 RMP Wow czy to nie za mało? Zaraz po zakupie było około 8000RMP, a teraz spadło, a po długim graniu dziwnie huczy.
pawel48448 to nie jest 25% dysku tylko 25% dokładności programu.
Programy: Polecane / Nowe / Inne