Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nieprawidłowe podpięcie 24 pin do płyty głównej.

Nieprawidłowe podpięcie 24 pin do płyty głównej.
Witam. W zeszłym roku zakupiłem nowego PC. Składał go mój znajomy. Ostatnio jednak postanowiłem go wyczyścić i zaniepokoiła mnie jedna rzecz. Mianowicie, do wejścia 24 pin jest podpięte 20 pin i jakiś osobny wtyk 4 pin. Co mam zrobić ? Odpiąć ten osobny kabel ? Z komputerem nic złego się nie dzieję, ale wolę być pewny.

Z góry dziękuję za pomoc.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Nieprawidłowe podpięcie 24 pin do płyty głównej.
Dobrze jest. Są płyty główne na 20 pin i na 24 pin. Producenci zasilaczów aby ich produkty pasowały do każdej płyty głównej robią zasilacze z 20 pin wtyczką + 4 pin gdyby ktoś miał płyte na 24 pin.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: seamonkey
Właśnie to mnie zastanawiało, gdyż ten zasilacz (stary Fortron 450W) ma kilka takich 4 pinowych wtyczek i jedna z nich jest podłączona dodatkowo do złącza 24 pin.
Skoro działa to działa, nie przejmuj się tym
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: seamonkey
(17.01.2013, 14:44)filefox napisał(a): Właśnie to mnie zastanawiało, gdyż ten zasilacz (stary Fortron 450W) ma kilka takich 4 pinowych wtyczek i jedna z nich jest podłączona dodatkowo do złącza 24 pin.
Tak, ale ta 4 która jest wpięta razem z 20 jest z nią zapewne połączona w pewnym sensie (wychodzą razem z zasilacza) natomiast pozostałe 4 np. do zasilania procesora wychodzą całkiem osobno.
Reasumując - wszystko jest OK, do płyty ma być podpięte 20+4
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
ile pinow podpiac do wejscia 24 pinile pinow zasilanie yty glownej 8 pinowjak odpiac 24 pinjak odpiąć 24 pinkabel 24pin nie chce sie odpiacplyta 24 pinplyta intel podpiecie pinow