Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

No signal na monitorze

No signal na monitorze
Witam, mam problem z błędem "no signal" na monitorze asus'a. Nie jest to problem monitora, lecz brak sygnału z komputera. Przed tym zajściem wyjąłem bezpiecznie kartę graficzną i przeczyściłem ją dokładnie zwilżoną ściereczką(delikatnie), przeczyściłem rozcieńczalnikiem procesor GPU po paście i nałożyłem nową pastę termo-przewodzącą. Założyłem nowe chłodzenie, podpiąłem je. Włożyłem kartę w gniazdko oraz podłączyłem ją kabelkiem. Po uruchomieniu chłodzenie od karty działa( i inne 4 wiatraki), lecz na monitorze pojawia się napis "No Signal" co oznacza, że nie ma sygnału z komputera.

Moja karta graficzna to: Ati radeon hd 2400 pro 512 mb gddr2 - http://products.amd.com/en-us/GraphicCar...;f21=1&;

Tylko mam więcej pamięci(wersja rozszerzona)

Chłodzenie do karty: AAB Cooling Super Silent VGA 2 - http://aabcooling.com/pl/produkty/item/1...lent-vga-2

Pyt.: Możliwe jest, że nałożyłem za dużo pasty termo-przewodzącej? Nie wiem czy nie dałem jej troszeczkę za dużo ...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: No signal na monitorze
Najprawdopodobniej uszkodziłeś elektronikę tą zwilżoną ściereczką lecz mogę się mylić
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Ściereczką delikatnie obczyściłem tylko zakurzone miejsca, a resztę przedmuchałem sprężonym powietrzem. Czekam na dalsze pomysłyJęzyk
Spróbuj odłączyć wszystkie kable z poszczególnych gniazd monitora i karty, a następnie wytrzyj je suchą ścierką. Możliwe też, że jakiś kabel się spalił ze starości, który odchodzi z karty graficznej do monitora. Z zasilaniem raczej wszystko ok, bo monitor wyświetla w końcu to No signal. Nie wiem tylko co się dzieje, gdy spali się RAM. Nigdy tego jeszcze nie miałem, ale możliwe, że komputer dostał za dużo mocy podczas gry i doszło do spalenia się jakiegoś podzespołu. Bezpiecznik może padł z karty graficznej. Wariantów jest dużo, ale wypróbuj najlepiej ten pierwszy czyli dokładne oczyszczenie gniazda gdzie wkłada się kable oraz oczyść kable (wtyki).
[Obrazek: 88x31.gif]

Załóż konto i zanurz się w świecie magii w całkowicie darmowej grze przeglądarkowej - MARGONEM! Kliknij, aby dowiedzieć się więcej! Załóż konto już dziś!

Okej spróbuje, kabel ma dopiero 2 lata, a stary wytrzymał ok. 6 lat więc nie jestem pewien. Co do grania to przed zmianą chłodzenia i czyszczenia karty nie grałem, ale spróbuje powyjmować kości po kolei i sprawdzęOczko. Czekam na dalsze pomysły.

AtEDIT

Ok, przeczyściłem dokładnie kabelki i wtyczkę, to samo. Teraz spróbuje z tym ramem. Prócz tego czy jest możliwość, że nałożyłem za dużo pasty?
Przepraszam za double, ale muszę odświeżyć. Przeczyszczenie kabli nic nie dało. Wyjęcie ramu naprzemian także nic nie dało. Czekam na dalsze propozycję i na odp. czy może nie działać dlatego, że nałożyłem za dużo pasty termo - przewodzącej?
(07.07.2012, 23:03)Norbi178 napisał(a): Okej spróbuje, kabel ma dopiero 2 lata, a stary wytrzymał ok. 6 lat więc nie jestem pewien. Co do grania to przed zmianą chłodzenia i czyszczenia karty nie grałem, ale spróbuje powyjmować kości po kolei i sprawdzęOczko. Czekam na dalsze pomysły.

AtEDIT

Ok, przeczyściłem dokładnie kabelki i wtyczkę, to samo. Teraz spróbuje z tym ramem. Prócz tego czy jest możliwość, że nałożyłem za dużo pasty?
Przepraszam za double, ale muszę odświeżyć. Przeczyszczenie kabli nic nie dało. Wyjęcie ramu naprzemian także nic nie dało. Czekam na dalsze propozycję i na odp. czy może nie działać dlatego, że nałożyłem za dużo pasty termo - przewodzącej?

Jaka to pasta? Jeżeli jakaś taniocha , i zabrudziłeś nią PCB trzeba będzie ją zetrzeć.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Gdybyś dał za dużo pasty to raczej procesor padłby. Podstawa, żeby tam nic dookoła nie obciekało nic a nic. Wątpię, że to ma coś wspólnego z napisem No signal. Jeśli żadnych pomysłów nie będzie to raczej będziesz musiał zanieść komputer do serwisu, lecz pomińmy to narazie ze względu na zbyt duże koszty.
[Obrazek: 88x31.gif]

Załóż konto i zanurz się w świecie magii w całkowicie darmowej grze przeglądarkowej - MARGONEM! Kliknij, aby dowiedzieć się więcej! Załóż konto już dziś!

Daj zdjęcia wnętrza obudowy. Bios resetowałeś?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
No wyciągałem bateryjkę i ją wkładałem Język... Zdjęcie dam jak aparat mi siostra przywiezie(jutro), bo do telefonu nie mam kabla USB. Pasta to: http://www.termopasty.pl/BrowseProducts....epId=54397 - pasta termoprzewodząca "h" mam w tubce 7 g.

Ok, spróbuje jeszcze później przetrzeć pastę i nałożyć jej mniej, bo chyba troszeczkę przesadziłem Język. Tylko powiedźcie mi czym przetrzeć tą starą pastę z procesora GPU?
Spirytusem. A pasty masz nałożyć ilość odpowiadającą ziarenku RYŻU.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
no signal na monitorzevga no signalvga no signal asus monitorMonitor pokazuje no signalco oznacza no signal na monitorzevga no signal asusno signal w monitorzeproblem z monitorem no signalvga no signal co to znaczyno signal w komputerze