Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nowy komp czy wymiana części?

Nowy komp czy wymiana części?
Witam. Posiadam 6 letni komputer o następujących podzespołach:
- zasilacz 600W
- płyta główna: MSI B85M-E45
- procesor: intel core i5-4690
- pamięć 8GB DDR3 Goodram
- nagrywarka DVD LG
- karta sieciowa i dźwiękowa w płycie
- dysk twardy 1TB Toshiba
- karta graficzna: GTX 660 Asus
Zastanawiam się czy konieczne będzie zmiana całości czy wymiana podzespołów? Zależy mi na wydajności w grach i poprawie płynności działania programów. Przy aktualnych podzespołach po odpaleniu gier takich jak GTA V czy wiedźmin 3 wszystko działa płynnie na średnich nawet wysokich ustawieniach. W najbliższym czasie chciałbym zaopatrzyć się w takie gierki jak Cyberpunk, oras AS Valhalla. Zauważyłem, że przeglądarka i programy odpalane w tle długo się lądują i chciałbym, aby wydajność w codziennym użytkowaniu również była mniejsza. Dziękuję za propozycje i rozwiązania Wesoły Najlepiej jakby całość zamknęła się w kwocie do 2,5tys zł.

Części nie muszą być nowe. Mogą być używane, oczywiście jeżeli takie rozwiązanie jest opłacalne

Na allegro jest wiele ofert komputerów używanych. Czy np. oferta ta z linku poniżej jest warta uwagi? https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gi...e=facebook

https://allegro.pl/oferta/komputer-do-gi...e=facebook
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: Nowy komp czy wymiana części?
zestawy które podałeś są totalnie nie warte .
W twoim zestawie jedynie co trzeba to dysk ssd i mocniejszą kartę graficzną , ewentualnie ram jak masz w 1 kości ... i już masz duży przyrost . Jak nie wystarczy to już składanie od nowa ...
Teraz niestety nie jest czas na składanie , dostępność kart graficznych defakto prawie nie istnieje ... pare modeli na krzyż widać po sklepach ... wrócił temat koparek kryptowalut .
Dysk możesz kupić na spokojnie bo z ssd nie ma problemu , wręcz są stosunkowo tanie .Wywal tego starego hdd , wsadź porządny ssd np mx500 cruciala 1tb czy 500gb - jak tam wolisz i zobaczysz bardzo dużą różnicę na codzień .

Cyberpunkt i valhalla z tą kartą nie kupuj bo i tak nie pograsz wygodnie i szkoda twojej kasy .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
O, dobrze wiedzieć! A mógłbyś polecić jakieś konkretne modele jeżeli chodzi o ssd 1TB, RAM np 16GB i kartę graficzną, które pasowały by pod tą płytę główną?
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
ssd podałem ci , ewentualnie 860 evo ale raczej będzie droższy i opłacalność dopłaty wątpliwa .

Karty pisałem ci przecież ze teraz prawie nic nie dostępne ...

kup ssd i poprostu przeczekaj , może za pare miesięcy się uspokoi.
Nie pomagam.
Pieterman trochę czasu minęło od czasu kiedy wątek założyłem, ale dopiero teraz wracam do inwestycji Język Czy podany przez Ciebie dysk: mx500 cruciala 1tb, będzie pasował do mojej płyty głównej? I czy ten dysk mam podłączyć zamiast obecnego? Czy jako dodatkowy czy jak? Dzięki za pomoc
tak , do aktualnej płyty ... najlepiej zamiast ale jak ci ma braknąć miejsca to najwyżej go podłącz .
Nie pomagam.
Dziękuję za pomoc!
pewnie , pozdro . daj znać czy zadowolony jak poużywasz z nowym dyskiem :D
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne