Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nowy komputer a pobór prądu.

Nowy komputer a pobór prądu.
Witam serdecznie,

zamierzam kupić zestaw za 1436zł
z grafiką RADEON 7770 HD.

Mam komputer który ma 11 lat jest to Athlon 2.2GHz, 1 GB ram, Radeon 9200 SE, zasilacz 250W

I tu pytanie...

O ile więcej prądu będzie pobierał nowy komputer ten za 1.4k zł od tego starego?

Czy jeśli ma się wzmacniacz 450W to on pobiera to stale + ~90W od grafiki?
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
RE: Nowy komputer a pobór prądu.
Jako iż wyczytałem ze szklanej kuli ze prawdopodobnie masz w tym zestawie g860 to pobór mocy samego komputera bedzie około 110w spoczynek 210 granie 260 przy maksymalnym obciazeniu. Gwoli wyjasnienia to ze zasliacz ma teoretyczna moc maxymalna 450w nie znaczy ze komputer tyle bierze i to na stałe. Osobiście mam 400w zasilacz i miernikiem bierze komputer około 80w przy graniu choć komputer stworzony wlasnie pod mały pobór prądu.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(13.02.2013, 18:13)MrTango napisał(a): Witam serdecznie,

zamierzam kupić zestaw za 1436zł
z grafiką RADEON 7770 HD.

Mam komputer który ma 11 lat jest to Athlon 2.2GHz, 1 GB ram, Radeon 9200 SE, zasilacz 250W

I tu pytanie...

O ile więcej prądu będzie pobierał nowy komputer ten za 1.4k zł od tego starego?

Skorzystaj z kalkulatora mocy zasilacza. Zasilacz zalecany do nowego zestawu powinien miec ok. 40W wieksza moc, niz zalecany do Twojej starej konfiguracji. Nie oznacza to jednak, ze nowy komputer bedzie ciagnal wiecej pradu niz stary. Nowe platformy maja zaawansowane opcje oszczedzania energii, wiec zuzycie pradu w czasie normalnego uzytkowania powinno byc mniejsze niz na Twoim starym sprzecie. Jezeli bardzo zalezy Ci na oszczednosci energii, to zmien w tym zestawie procesor na Pentiuma G2020. Produkowany jest w procesie technologicznym 22 nm, wiec jest mniej pradozerny przy porownywalnej wydajnosci z G860.

Czy jeśli ma się wzmacniacz 450W to on pobiera to stale + ~90W od grafiki?

Wybacz, ale troche nie czaje intrygiDuży uśmiech To, ze zasilacz ma moc 450W nie oznacza, ze ciagnie on tyle pradu. Moze on dostarczyc wiecej mocy w stresowych momentach zwiekszonego zapotrzebowania, ale normalnie jego moc wykorzystywana nie jest nawet w polowie. Na zasilaczu jednak nie nalezy zbytnio oszczedzac, poniewaz jego sprawnosc ma wplyw na bezproduktywne straty energii. Poczytaj sobie troche na temat certyfikatu 80Plus.
Reasumujac, to że w starym komputerze miales zasilacz o mocy 250W, a w nowym bedzie 450W nie oznacza, ze bedzie on zuzywal o 200W wiecej energii na godzine pracy. Jezeli zainwestujesz w markowy zasilacz o wysokiej sprawnosci, a w starym komputerze miales jakis wynalazek, to nowy komputer powinien byc mniej pradozerny od Twojego starego.
Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
W starym komputerze mam średniowieczny wynalazek lutowany od średniowiecznego technika, inżyniera i informatyka amatora... Kable są lutowane etc...

Dzięki za informacje!
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
pobór mocy pcpobór mocy g2020pobór energii przez komputer 2013pobor.pradu przez zestaw pcpobor pradu stare vs nowe pc pobór prądukomputer pc z małym poborem energiiile mocy pobiera radeon "9200g2020+pobór+prąduzużycie prądu przez komputer 2013