Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Nowy zestaw PC ~ 8000 - 10000 zł - Opinie

Nowy zestaw PC ~ 8000 - 10000 zł - Opinie
- Czy zamierzasz podkręcać? Tak
- Czy potrzebne ci USB 3.0 i SATA 3? Tak
- Czy potrzebne ci są porty 5.1 dla głośników? Nie
- Czy masz coś ze starego komputera (np. obudowa, dysk i nagrywarka, proszę podać interfejs IDE/ATA lub SATA)? Chłodzenie SilentiumPC Grandis 3
- Jaki masz monitor (wielkość i rozdzielczość natywna)? Upgrade niepotrzebny
- Do czego wykorzystujesz komputer? Programowanie, uczenie głębokie, streamowanie gier, obróbka video
- Czy potrzebna ci nagrywarka (zważywszy na fakt, że system można zainstalować z pendrive)? Nie
- Jakie dodatkowe części lub peryferia potrzebujesz? żadne
- Jaki system operacyjny chcesz zainstalować? Win10/Linux

Procek jest już "wybrany" pod względem budżetowym i wydajnościowymOczko

Zależy mi na ciszy zestawu bardziej niż potencjale OC.

CPU: Ryzen 9 5900X
Obudowa: potrzebna rada - chciałbym taką umożliwiającą odpięcie górnej półki by nie przeklinać przy odpinaniu chłodzenia procesora.
Płyta główna: X570 sensowna pod OC, za którą nie będę musiał oddać nerki
Chłodzenie: myślałem o wodnym, ale jeśli polecilibyście coś tańszego lub lepszego na wiatraku to elegancko
GPU: skłaniam się ku RTX 3080 kiedy/o ile wyjdzie wersja z więcej niż 10GB (przydatne do uczenia głębokiego)
RAM: Patriot Memory Viper Steel Series DDR4 16GB (2 x 8GB) 4400MHz x 2 - pytanie czy będą działać (mobo + cpu) ? jeśli ryzen nie pociągnie tego dobrze planuję zmniejszyć MHZ na rzecz timingów
SSD: Samsung 970 PRO 1TB (głównie z powodu MLC)
PSU: BeQuiet! Straight albo Dark power 850-900W

Nie mieszkam w Polsce, więc nie potrzebuję linków do sklepów, budżet bardziej orientacyjny niż faktyczny - nie chcę jednak niepotrzebnie przepłacać, nie zależy mi na RGB ani pięknie wyglądającej obudowie - komputer ma przede wszystkim mordować sieci neuronowe i pozwolić na pewną grę w trakcie streamowania.

Z góry dziękuję za pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Nowy zestaw PC ~ 8000 - 10000 zł - Opinie
Do 12 rdzeniowego Ryzena przydaloby sie topowe powietrzne dwuwiezowe np. Assassin Deepcool 3, Noctua NH-D15, Grandis 3 (gorszy jakosciowo). AiO wybij sobie z glowy, bo to wolanie o problemy i placz nie daj Boze jakby wylalo. Tutaj podstawowe informacje na temat AiO: - https://pastebin.com/R0mxMrD3

- RAM z taktowaniem 4400MHz, mysle, ze max 3600MHz bo powyzej to..zacytuje slowa Atpieterman09, GURU tego forum:

"Ram zależy jaka cena , względem 3600 nie przepłacaj bo i tak nie każdy ryzen tyle zrobi w trybie synchronicznym a w asynchronicznym tracisz wydajność . Chodzi o taktowanie szyny Infinity Fabric w stosunku do ramu . Podobna sytuacja w sumie jak kiedyś były u intela na 775 czy 1156 /1366 dzielniki ramu ... Zresztą u amd też były w podobnym czasie w phenomach .. Najwydajniejszy jest Tryb 1:1 , problem w tym że te 3733 to już granica szyny infinite fabric i niektóre egzemplarze mogą mieć za słabe imc i potrzebować zejść do 3600 żeby utrzymać 1:1 . Nie jest to oczywiście duży problem bo ramy 3733 jak się nie uda łatwo zbijesz do 3600mhz - Jedynie chodzi o to żebyś niepotrzebnie nie przepłacał"

CZY W SERII PROCESOROW 5000 OD AMD JEST LEPIEJ TO NIE WIEM, ALE PODEJRZEWAM ZE PODOBNIE Z RACJI dwukanałowego kontrolera pamięci DDR4-3200, aczkolwiek kilka redakcji wyrobiło 3800MHz czy nawet 4200MHz z nowymi Ryzenami więc może i warto pokusić się o lepsze taktowanie.
W Twoim budżecie można śmiało pomyśleć o 2x 16GB.

- Czy RTX 3080 wyjdzie z wersja więcej niż 10GB? Nie licz na to, problemy z dostepnoscia nowych RTX 3000, a gdzie tu dodanie pamieci...

- zasilacz bierz Seasonic GX 750W-850W, masz taniej, i 10 letnia gwarancje, gdzie Straight Power ma 5 lat, i 100zl drozszy.

- plyte bierz z chipsetem X570, taki Asus TUF Gaming Plus czy Gigabyte Aorus Elite.
OC tego procka praktycznie nie istnieje, wiec spokojnie mozna dac plyte za ktora nerki oddawac nie bedziesz musial.

- SSD? Drogi jak smok, ale czy cena warta kosci MLC jak konkurencja tansza i 5lat gwarancji maja? PNY XLR8, ADATA SX 8200 Pro. Kto bogatemu zabroni. Zrobisz jak uwazasz, ale moim zdaniem nie warto.
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(07.11.2020, 11:38)tomtom* napisał(a): Do 12 rdzeniowego Ryzena przydaloby sie topowe powietrzne dwuwiezowe np. Assassin Deepcool 3, Noctua NH-D15, Grandis 3 (gorszy jakosciowo). AiO wybij sobie z glowy, bo to wolanie o problemy i placz nie daj Boze jakby wylalo. Tutaj podstawowe informacje na temat AiO: - https://pastebin.com/R0mxMrD3

- RAM z taktowaniem 4400MHz, mysle, ze max 3600MHz bo powyzej to..zacytuje slowa Atpieterman09, GURU tego forum:

"Ram zależy jaka cena , względem 3600 nie przepłacaj bo i tak nie każdy ryzen tyle zrobi w trybie synchronicznym a w asynchronicznym tracisz wydajność . Chodzi o taktowanie szyny Infinity Fabric w stosunku do ramu . Podobna sytuacja w sumie jak kiedyś były u intela na 775 czy 1156 /1366 dzielniki ramu ... Zresztą u amd też były w podobnym czasie w phenomach .. Najwydajniejszy jest Tryb 1:1 , problem w tym że te 3733 to już granica szyny infinite fabric i niektóre egzemplarze mogą mieć za słabe imc i potrzebować zejść do 3600 żeby utrzymać 1:1 . Nie jest to oczywiście duży problem bo ramy 3733 jak się nie uda łatwo zbijesz do 3600mhz - Jedynie chodzi o to żebyś niepotrzebnie nie przepłacał"

CZY W SERII PROCESOROW 5000 OD AMD JEST LEPIEJ TO NIE WIEM, ALE PODEJRZEWAM ZE PODOBNIE Z RACJI dwukanałowego kontrolera pamięci DDR4-3200, aczkolwiek kilka redakcji wyrobiło 3800MHz czy nawet 4200MHz z nowymi Ryzenami więc może i warto pokusić się o lepsze taktowanie.
W Twoim budżecie można śmiało pomyśleć o 2x 16GB.

- Czy RTX 3080 wyjdzie z wersja więcej niż 10GB? Nie licz na to, problemy z dostepnoscia nowych RTX 3000, a gdzie tu dodanie pamieci...

- zasilacz bierz Seasonic GX 750W-850W, masz taniej, i 10 letnia gwarancje, gdzie Straight Power ma 5 lat, i 100zl drozszy.

- plyte bierz z chipsetem X570, taki Asus TUF Gaming Plus czy Gigabyte Aorus Elite.
OC tego procka praktycznie nie istnieje, wiec spokojnie mozna dac plyte za ktora nerki oddawac nie bedziesz musial.

- SSD? Drogi jak smok, ale czy cena warta kosci MLC jak konkurencja tansza i 5lat gwarancji maja? PNY XLR8, ADATA SX 8200 Pro. Kto bogatemu zabroni. Zrobisz jak uwazasz, ale moim zdaniem nie warto.

Biorąc pod uwagę przecieki 3080 TI powinien/może mieć 20GB. Kwestia dostępności to wiele czynników i myślę, że jest wiele powodów mających wpływ na obecny stan rzeczy (w końcu NVIDIA od lat trzyma/ła za pysk AMD i konsumentów ustalając ceny jak im się podoba).

Wielkie dzięki za sugestie, oto nowa, zaktualizowana wersja zestawu:

Obudowa: potrzebna rada - chciałbym taką umożliwiającą odpięcie górnej półki by nie przeklinać przy odpinaniu chłodzenia procesora.
Płyta główna: Asus TUF Gaming Plus / Gigabyte Aorus Elite
Chłodzenie: Noctua NH-D15 SE-AM4
GPU: RTX 3080 / RTX 3080 TI
RAM: Viper Steel Series DDR4 32GB (2 x 16GB) 3600MHz Kit - zawsze słabo ogarniałem RAMy, więc jeśli jakieś konkretne sugestie by tu były jak najbardziej rozważęOczko
SSD: PNY XLR8 / ADATA SX 8200 Pro
PSU: Seasonic Focus GX 850
Co do obudowy to interesuje Cie Mid Tower czy Full? Ja do takiego sprzetu bralbym Fractala Meshify S2, ale droga jest niestety, albo stary ale jary Phanteks Enthoo Pro. Chyba, ze Mid Tower... Phanteks P400A, be quiet DX500.
Zerknij na ten temat, na druga strone. Moze jakas Ci sie spodoba. Wiem, ze kazda ma RGB, moze jednak...
https://forum.pcformat.pl/PC-do-gier-pod...0-t?page=2

Co do GPU, to odrzucasz mozliwosc nowych RX 6800XT czy 6900XT? Na pokladzie maja 16GB VRAM, dostepnosc 18 listopada i 8 grudnia tego roku.

Wlasnie zauwazylem ze juz masz Grandisa 3, wiec sobie go zostaw.

RAM - HyperX Predatory, Trident Z czy Neo od G.SKILL, GoodRAm IRDM Pro. Ja sie na nich nigdy nie zawiodlem.

Te Vipery 3600MHz tez sa spoko, mialem je w rece, ale powiem tak: Po wlozeniu do plyty X470 z automatu opoznienia podskoczyly, XMP nie zaladowalo sie, max 3200 wycisnalem na Ryzen 3600. I ten ich radioator jakis tandetny, w sklepie gdzie kupowalem to ktos dal opinie, ze po krotkim czasie radiator mu sie odkleil i spadl.
Meshify C |MSI Z590 Tomahawk WiFii7 11700K| Be Quiet Dark Rock 4|DDR4 16GB G. SKILL Trident Z 3466Mhz|Gigabyte RTX 2070 Super OC 3X WhiteCreative Sound BlasteX AE-5 + AKG K702 + Blue Yeti| Samsung 970 EVO M.2, Samsung 850 Pro 256GB + 870 EVO 500GB|EVGA G2 750W|Gigabyte G27Q 144Hz|W10 Pro|G703 Lightspeed/Glorious D| CM Trigger| Puretrak Talent
dużo się tu działo jak mnie nie było xD

Odpinana góra ... Enthoo pro od phanteksa którego posiadam ma możliwość zdjęcia całej gry . śrub troche jest ale ładnie schodzi czapa ... w moim configu to jedyny sposób by odpiąć tylny /górne wentylatory bo pewien "geniusz" wymyślił sobie złącza wentylatorów na górnej krawędzi plyty + duże chłodzenie i nie ma tam wogóle dostępu .

5900x najwcześniej za miesiąc dorwiesz więc powodzenia Krzywy

Absolutnie w żadne wodniaki się nie pakuj , noctua D15 chromax black i załatwione - bo jednak zwykła d15 jest paskudna xD ... tylko wtedy uważać na wysokość ramu bo to niezły bydlak . Ninja 5 od scythe też będzie naprawdę niezłym pomysłem .
Ramy ja sugeruje goodram IRDM pro 3600mhz - nie raz na forum sprawdzone , nie drogie a przedewszystkim niskie to nie ma problemów kolizji z chłodzeniami generalnie ... acz jak nie jesteś w polsce to raczej ich nie znajdziesz i trzeba szukać alternatywy . Viperów nie polecam bo już sporo osób tutaj miało problemy jak tomtom że nie chciały chodzić na pełnym taktowaniu .

narazie najwyżej co widziałem po testach to 4200mhz ram na 5000 ryzenie , acz większość redakcji się na 3800mhz kończyła - w ilu wypadkach sam ram kończyli a w ilu możliwości IMC procka to już swoją drogą .

A co do zasilaczy to jak chcesz najwyższą półkę to seasonic prime titanium/platinum . Nic lepszego puki co się dostać nie da , bo konkurencja jeszcze seasonica nie dogoniła . Nie są daleko ale to nie ten poziom jeszcze . Choć dla mnie przy tym poziomie to już sztuka dla sztuki i dla normalnego człowieka focus gx/fractal iON platinum to już i tak nadto jak chodzi o jakość /zabezpieczenia i długą gwarancje .

Adaty sx8200 ja narazie nie polecam bo coś kombinują z innym kontrolerem , znacznie słabszym dodam .
970 pro to super dysk , acz jak nie mordujesz gigantycznych ilości danych zastanów się nad 970 ale EVO dużo tańszym ;]
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
(07.11.2020, 17:15)tomtom* napisał(a): Co do obudowy to interesuje Cie Mid Tower czy Full? Ja do takiego sprzetu bralbym Fractala Meshify S2, ale droga jest niestety, albo stary ale jary Phanteks Enthoo Pro. Chyba, ze Mid Tower... Phanteks P400A, be quiet DX500.
Zerknij na ten temat, na druga strone. Moze jakas Ci sie spodoba. Wiem, ze kazda ma RGB, moze jednak...
https://forum.pcformat.pl/PC-do-gier-pod...0-t?page=2

Co do GPU, to odrzucasz mozliwosc nowych RX 6800XT czy 6900XT? Na pokladzie maja 16GB VRAM, dostepnosc 18 listopada i 8 grudnia tego roku.

Wlasnie zauwazylem ze juz masz Grandisa 3, wiec sobie go zostaw.

RAM - HyperX Predatory, Trident Z czy Neo od G.SKILL, GoodRAm IRDM Pro. Ja sie na nich nigdy nie zawiodlem.

Te Vipery 3600MHz tez sa spoko, mialem je w rece, ale powiem tak: Po wlozeniu do plyty X470 z automatu opoznienia podskoczyly, XMP nie zaladowalo sie, max 3200 wycisnalem na Ryzen 3600. I ten ich radioator jakis tandetny, w sklepie gdzie kupowalem to ktos dal opinie, ze po krotkim czasie radiator mu sie odkleil i spadl.

Phanteks Enthoo Pro wydaje się być eleganckim rozwiązaniem za rozsądną cenę.

Co do GPU brałbym AMD bez namysłu gdyby nie fakt, że biblioteki CUDA są NVIDII (dedykowane ich kartom), więc żeby móc spokojnie bawić się w deep learning na własnej maszynie pozostaje RTX.

RAM - wow, po godzinie szukania nadal nie wiem co wybrać jako "optymalne" rozwiązanie. 4 x 8? 2 x 16? 3600mhz niższym timingiem bo wystarczy czy też 4000mhz i jeśli nie będą ładnie działać obniżyć do 3600 i zmniejszyć im timingi? widziałem również w bardzo ładnej cenie Corsair Vengeance RGB PRO Black 32GB 3600MHz AMD Ryzen Tuned DDR4 Memory Kit

(07.11.2020, 19:40)pieterman09 napisał(a): dużo się tu działo jak mnie nie było xD

Odpinana góra ... Enthoo pro od phanteksa którego posiadam ma możliwość zdjęcia całej gry . śrub troche jest ale ładnie schodzi czapa ... w moim configu to jedyny sposób by odpiąć tylny /górne wentylatory bo pewien "geniusz" wymyślił sobie złącza wentylatorów na górnej krawędzi plyty + duże chłodzenie i nie ma tam wogóle dostępu .

5900x najwcześniej za miesiąc dorwiesz więc powodzenia Krzywy

Absolutnie w żadne wodniaki się nie pakuj , noctua D15 chromax black i załatwione - bo jednak zwykła d15 jest paskudna xD ... tylko wtedy uważać na wysokość ramu bo to niezły bydlak . Ninja 5 od scythe też będzie naprawdę niezłym pomysłem .
Ramy ja sugeruje goodram IRDM pro 3600mhz - nie raz na forum sprawdzone , nie drogie  a przedewszystkim niskie to nie ma problemów kolizji z chłodzeniami generalnie ... acz jak nie jesteś w polsce to raczej ich nie znajdziesz i trzeba szukać alternatywy . Viperów nie polecam bo już sporo osób tutaj miało problemy jak tomtom że nie chciały chodzić na pełnym taktowaniu .

narazie najwyżej co widziałem po testach to 4200mhz ram na 5000 ryzenie , acz większość redakcji się na 3800mhz kończyła - w ilu wypadkach sam ram kończyli a w ilu możliwości IMC procka to już swoją drogą .

A co do zasilaczy to jak chcesz najwyższą półkę to seasonic prime titanium/platinum . Nic lepszego puki co się dostać nie da , bo konkurencja jeszcze seasonica nie dogoniła . Nie są daleko ale to nie ten poziom jeszcze . Choć dla mnie przy tym poziomie to już sztuka dla sztuki i dla normalnego człowieka focus gx/fractal iON platinum to już i tak nadto jak chodzi o jakość /zabezpieczenia i długą gwarancje .

Adaty sx8200 ja narazie nie polecam bo coś kombinują z innym kontrolerem , znacznie słabszym dodam .
970 pro to super dysk , acz jak nie mordujesz gigantycznych ilości danych zastanów się nad 970 ale EVO dużo tańszym ;]

Dopiero pod koniec grudnia będę mieć czas na jakikolwiek relaks, więc nie ma pośpiechu. 5900x będzie mójOczko

Przekonałeś mnie teraz co do goodram IRDM pro 3600mhz i fakt, trudno znaleźć w UK, choć są jakieś niedobitki tu i ówdzie widoczne w sklepach. Jak będę mieć farta to może mi się uda wyrwać.

W dobrym sklepie widzę do kupienia Seasonic Focus GX 850 za równowartość 600zł - więc tutaj jestem jak najbardziej zadowolony.

Czy 970 EVO przy TLC wytrzyma ~6 lat? Jakiś czas temu czytałem, że TLC już nie są takimi padakami jak kilka lat temu, niemniej jednak nieufność pozostaje, a kompa ulepszam rzadko (średnio właśnie co 5-6 lat).

Obecna wersja:

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro
Płyta główna: Asus TUF Gaming Plus / Gigabyte Aorus Elite
Chłodzenie: Noctua NH-D15 SE-AM4 poczciwy SilentiumPC Grandis 3
RAM: przy pomyślnych wiatrach - goodram IRDM pro 3600mhz 2 x 16GB, przy mniej pomyślnych - może Corsair Vengeance RGB PRO Black 32GB 3600MHz AMD Ryzen Tuned DDR4 Memory Kit lub też HyperX Predator HX436C17PB3AK2/32 Memory 3600 MHz DDR4 CL17 DIMM XMP 32 GB Kit (2x16 GB) RGB ?
SSD: 970 EVO
zdecydowanie 2x16 ... nawet pomijając wiele kwestii to samo zapychanie 4 slotów odrazu jest bez sensu, tym bardziej w takim zestawie gdzie pewnie jeszcze dołożysz :p

piernik jeden wie ile wytrzyma , samsung doszedł już do takiego poziomu tlc że częściej padają kontrolery niż kości ... chyba że ktoś masochistycznie zapisuje gigantyczne ilości danych .

Grandisa 3 bym odpuścił , za drogi zestaw by pchać tandete + jednak mocno odstaje od d15 czy ninja 5 / fuma 2 .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Problem w tym, że Grandisa 3 to kolega już ma, ale zgodzę się z Tobą, mocno odstaje. Na pocieszenie mogę dodać, że w UK Januszy biznesu mnóstwo i sprzedaż bez najmniejszego problemu XD

RAM od Corsair nie polecam. Brat 3 sztuki zwracał.
Za 145£ na promocji często są G.Skill Tridenz Z RGB na ccl computers bądź HyperX Predatory.

Btw Deepcool Assassin III jest na promocji w UK za 69£ ^^
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(07.11.2020, 22:13)pieterman09 napisał(a): zdecydowanie 2x16 ... nawet pomijając wiele kwestii to samo zapychanie 4 slotów odrazu jest bez sensu, tym bardziej w takim zestawie gdzie pewnie jeszcze dołożysz :p

piernik jeden wie ile wytrzyma , samsung doszedł już do takiego poziomu tlc że częściej padają kontrolery niż kości ... chyba że ktoś masochistycznie zapisuje gigantyczne ilości danych .

Grandisa 3 bym odpuścił , za drogi zestaw by pchać tandete + jednak mocno odstaje od d15 czy ninja 5 / fuma 2 .

Rozumiem, w takim razie 970 EVO spokojnie powinien dać radę Wesoły

(07.11.2020, 22:22)tomtom* napisał(a): Problem w tym, że Grandisa 3 to kolega już ma, ale zgodzę się z Tobą, mocno odstaje. Na pocieszenie mogę dodać, że w UK Januszy biznesu mnóstwo i sprzedaż bez najmniejszego problemu XD

RAM od Corsair nie polecam. Brat 3 sztuki zwracał.
Za 145£ na promocji często są G.Skill Tridenz Z RGB na ccl computers bądź HyperX Predatory.

Btw Deepcool Assassin III jest na promocji w UK za 69£ ^^

Zakochany Deepcool Assassin III w scanie 69£, no to po grandisieOczko

Póki co promocja na G.Skill Trident Z RGB 32GB (2x 16GB) 3600MHz DDR4 CL17 za £170.22 W cll - ale na amazonach również bywa za £150, więc na pewno jeszcze obniżą, za to za HyperX Predator HX436C17PB3K2/32 Memory DDR4 3600 MHz CL17 DIMM 32 GB Kit (2 x 16 GB) Black obecnie jest £182 i według camelcamelcamel tak tanio jeszcze nie były.

Myślę, by sprowadzić Pamięć RAM Goodram DDR4 32 GB 3600 (IRP-3600D4V64L17/32GDC ) z PL, nawet z opłatą za wysyłkę do UK wyjdzie taniej albo w okolicach £150 i to bez czekania na promocje.

Widzę, że jest kilka dostępnych wersji Phanteks Enthoo Pro - mniemam, że chodzi o wersję GEPH-003 / PH-ES614PC_BK ? ( np. https://www.x-kom.pl/p/247163-obudowa-do...zarna.html )

Między Asus TUF Gaming Plus (no wifi) a Gigabyte Aorus Elite widzę £5 różnicy - czy któraś byłaby lepsza od drugiej, choćby minimalnie?

W takim wypadku zestaw wyglądałby następująco:

Obudowa: Phanteks Enthoo Pro
Płyta główna: Asus TUF Gaming Plus (wersja bez wifi zakładam?) / Gigabyte Aorus Elite (która wyjdzie taniejOczko )
Chłodzenie: Deepcool Assassin III
RAM: goodram IRDM pro 3600mhz 2 x 16GB CL 17 // G.Skill Trident Z RGB 2x 16GB 3600MHz DDR4 CL17 // HyperX Predator DDR4 3600 MHz CL17 DIMM 32 GB Kit (2 x 16 GB) Black
SSD: 970 EVO
"x570 TUF plus bardzo fajny model , jak nie boisz się fochów gigabajta ... w zamian oferuje naprawdę fajny design i bardzo dobre wyposażenie", tak mowi GURU XD

Na upartego jak miałbym wymienić WADY płyty Asus TUF GAMING X570-PLUS, to tylko to, że nie ma czujnika VRM, aczkolwiek sekcja nie grzeje sie specjalnie wiec nie masz sie czego bac, oraz to, ze nie podepniesz kabelka od obudowy 1 x USB 3.2 Gen2 Type-C Front Panel Header, chyba że Ci nie zależy lub są jakieś przejściówki - wspominalem o tym tutaj na 3 stronie:
https://forum.pcformat.pl/Zestaw-RTX-308...m-t?page=3
Phanteks Enthoo Pro nie posiada tego wiec nvm.

Gigabyte ma wiecej USB na tyle, ladny design, ladnie doposazona, ale jak to Gigabyte, fochaty potrafi byc BIOS.

Obydwie plyty maja 12+2 fazy zasilania, dublerow nie ogarniam, wiec niech fachura sie wypowie.
Twoj wybor, ale ja bralbym Gigona z ciekawosci, bo od lat tylko z Asusem jestem.

Obudowe masz z wersja TG, czyli hartowane szkolo z boku, ale nie wiem czy gora tez jest odpinana, trzeba by bylo sprawdzic, a w pracy jestem i strony mam zablokowane.

RAM na CCL byl tydzien temu za 142£, wczoraj sprawdzalem i jeszcze mialem w koszyku ^^
Mozna wiec stwierdzic ze Black Frajer idzie pelna geba, dadza zaraz 15% upustu i biznes sie kreci.

Predatory i Tridenty Z troszke lepsza liga jak te GoodRAM IRDM zapewne, ale poki co nie zawiodelm sie na nich ani razu, wiec zrobisz jak uwazasz.
Programy: Polecane / Nowe / Inne