Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Obroty i temperatura procesora

Ściana  Obroty i temperatura procesora
Cześć!
Jakiś czas temu kupiłem PC'ta, używka, składak. Jestem raczej zielony w tym temacie. Ostatnio podczas użytkowania zauważyłem niepokojące dźwięki (nie wiem czy, aż tak było wcześniej, czy coś się spieprzyło).
Komputer po odpaleniu nie pracuje bezgłośnie, ale też nie jest dramatycznie głośny. Problem pojawia się po odpaleniu jakiejś gierki, mija 5-10minut i mam ochotę go wyłączyć, hałas jest taki dokuczliwy, że tylko w dobrych słuchawkach można siedzieć Oczy
Szum bierze się z chłodzenia procesora, już do tego doszedłem Szczerbol Jest oryginalne. Nie znam się i nie wiem czy są to odpowiednie temperatury i obroty pracy dla tego procka...
Najpierw specyfikacja całego kompa:
-procesor intel core i5-4690 3,50GHz
-grafika geforce gtx 1070 8gb
-dysk samsung HD103SI (przy okazji wspomnę, że pierdzi, da rade coś zrobić czy wymiana?)
-ram hyperx 8gb ddr3 (razy 2, w sumie 16GB)
-zasilacz imperator 550W

Ściągnąłem SpeedFana, żeby zobaczyc temperaturę oraz obroty (chociaż nie wiem na ile to wiarygodne)

obroty bez obciążenia: 1200RPM

temperatura ~40stopni (również bez obciążenia)

Z góry sory za sposób tłumaczenia i dzięki z góry za pomoc Jupi
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Obroty i temperatura procesora
po 1 ten proc to wadliwa jednostka na glucie i narpierw wypada go oskalpować ... po 2 boxowe chłodzenia intela to poprostu złom i obowiązkowo do wymiany .
A temp jak czytasz taką samą bez obciązenia to program podaje bujdy albo czytasz ze złego czujnika .
Co do hdd to niestety te dyski mają dużo cześci mechanicznych i taki ich urok że wydają dźwięki - jakie i jak mocne zależy od szczęścia . Jedyna skuteczna rada to wymiana na ssd , swoją drogą nie piszesz więc czy aby w tym pc nie jest sam hdd / jak tak to niezła wtopa ...
generalnie bardzo niefortunny zakup moim zdaniem :[

https://www.x-kom.pl/p/291318-chlodzenie...120mm.html
https://allegro.pl/oferta/delid-skalpowa...7085190941
Tyle trzeba żeby rozwiązać problem twojego procka . Jak nie oskalpujesz to prędzej czy później będzie się przegrzewał i nie będzie się go dało schłodzić - efekt zimne chłodzenie gorący proc wywołany wadą fabryczną tych procków - tzw glut pod ihs . Sam też miałem i5 4gen i niestety za długo zwlekałem ze skalpem - łudziłem się że pomoże zmiana pasty , potem że zmiana chłodzenia ... przeczekałem i tym sposobem zdupiłem sobie procka - uwalony kontroler pamięci - ram działa tylko w trybie single channel oraz 1 rdzeń wyzionął ducha ... takie są skutki długotrwałego odkładania ciepła na rdzeniu .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Komp ma niestety tylko ten jeden dysk HDD. Teraz sprawdziłem, że rzeczywiście program może podawać złe dane. Odpaliłem gierkę, co prawda temperatura skoczyła do 70stopni, ale RPM zostało w miejscu (a huczało aż echo szło Wesoły ).
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
tak jak mówię , skalp + chłodzenie i procek masz z głowy ... I koniecznie ssd żeby to jako tako chodziło .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Ten proc zablokowany 4 core ograniczy tą 1070 jeśli grasz tylko 1080p. Oskalpować też warto bo szkoda proca. HDD wywalić nie ma co trzymać jak widać pada kup ssdka 500gb-1000gb i będzie z głowy. Chłodzenie musisz koniecznie zmienić tak jak ci radzi piter. Co z obudową?
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne