Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena zestawu.

Ocena zestawu.
Witam, za około 2 tygodnie przymierzam się do zakupu nowego sprzętu gdyż mój już powoli nie daje sobie rady. Złożyłem zestawik na morele i chciałbym zaczerpnąć waszej opinii co do tego zestawu, a może nawet ktoś mi lepiej doradzi.

Procesor: AMD Ryzen 5 3600, 3.6GHz, 32 MB, BOX
Płyta główna: ASRock Fatal1ty B450 GAMING K4
Pamięć: Patriot Viper 4, DDR4, 16 GB,3200MHz, CL16 (2x8)
Karta graficzna: Gigabyte GeForce GTX 1660 SUPER Gaming OC 6GB GDDR6
Dysk: SSD Crucial BX500 480 GB 2.5'' SATA III
Zasilacz: Zasilacz be quiet! SYSTEM POWER 9 500W (BN246) / Ewentualnie coś tego pokroju ( zależnie od dostępności )
Chłodzenie CPU: SilentiumPC Fera 3 HE1224 v2 (SPC144)
Obudowa: SilentiumPC Signum SG1 TG Pure Black (SPC230)
Montaż komputera

Razem wyjdzie jakieś 3800-3900zł
Chciałbym dowiedzieć się również czy ten zestaw będzie ze sobą współgrał, jako iż nie jestem ekspertem to chciałbym mieć pewność iż będzie wszystko ze sobą działać i pasować, ewentualnie którąś część można wymienić na coś lepszego w tym przedziale cenowym.

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Ocena zestawu.
W tej cenie można złożyć zestaw z RX 5600 XT.

Montaż wybij z głowy bo sklepy źle składają i jest nieopłacalny.

https://zapodaj.net/fff38e68e236e.png.html 1600AF + RX 5600 XT

Wydajniejsza grafika, bardzo dobry zasilacz z ogromnym zapasem (650W 60zł drożej ta wersja zasilacza), dobra obudowa.
Nie polecam zasilaczy SilentiumPC!

Skutki kupowania Zasilaczy Chińskiej produkcji SAMA:
Skutek Pierwszy (vero l1): imgur.com/a/wMmaY2e
Skutek Drugi (vero m3): forum.pcformat.pl/Spalony-zasilacz--578317-t
Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
również jestem takiego zdania jak kolega , składanie przez sklep wybij sobie z glowy jak nie chcesz dostać części ze zwrotów konsumenckich , bo tak to działa ... w ten sposób sklepy ograniczają straty , a jak ktoś im oddaje składanie to i tak nie jest na tyle kumaty by sprawdzić sprzęt . a często jakby sam rozpakowywał to by zauważył że coś było już użyte /odpakowane .
Jedynie kolega jest zbyt optymistyczny co do ramu bo 3733mhz na ryzenie 1600AF to ja nie widzę xD
Zastanowił bym się też nad ryzenem 3300x jak znajdziesz w dobrej kasie bo będzie wydajniejszy + ma dużo lepszy kontroler RAM + pasuje wtedy załatwić aktualizację bios plyty żeby ci w sklepie zrobili
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
lub płytka na B450 GAMING PRO MAX jeśli bez aktualizacji BIOSU.

https://zapodaj.net/f34314c36a2be.png.html

Gorszy SSD ale w zamian 3300X.

Skutek Trzeci (supremo): forum.pcformat.pl/Spalona-czesc-plyty-glownej-a-komputer-nadal-dziala-t?highlight=supremo
Z tego co widziałem to 3300x wcale nie jest gorszy od tego r5 3600, wręcz bym powiedział że jest porównywalny no i tańszy. To teraz daliście mi sporo do myślenia.
Co do składania to sam tego nigdy nie robiłem, nie chcę niczego uszkodzić stąd skusiłem się na montaż, ale no wiadomo jak to sklepy, możliwe jest to co napisałeś - wkładają używane komponenty.
To teraz tak, w tym zestawie który opisałem, co konkretnie polecacie mi wymienić ?
Czy wydajność RX 5600 XT będzie znacząco różnić się od GTX 1660 ?
Co do aktualizacji biosu, czy sklep ją zrobi bez składania komputera ? W sumie to chyba tak podłączając ją na swoje części, no ale dopytać zawsze warto.
Wszystko zależy do czego , w wielu grach 3300x nie odstaje mocno od 3600 lub nawet wcale jeżeli gra korzysta ze starszego silnika graficznego i nie wykorzystuje zbyt dobrze wielowątkowości . Za to w wielozadaniowości i wszelkiej maści pracy 3600 będzie wydajniejszy. od 1600AF/2600 to 3300X w grach będzie wydajniejszy .

1660 jest zauważalnie słabszy od 5600xt

Pooglądaj sobie filmy ze składania , instrukcja od płyty w dłoń i dasz rade . to żadna filoziofia , dziś sprzęt jest już raczej ustandaryzowany i skłądanie jest naprawdę proste .

Pewnie że może zrobić bez składania całości , wystarczy im płyta , każdy sklep ma swój serwis na mniejszą lub większą skalę i posiada swój sprzęt na takie cele .
Nie pomagam.
Będzie sporo lepsza.

Biorąc proc z serii 3000 na płycie np. B450 z dopiskiem MAX MSI to odpali od razu.

dokładnie , b450 MAX od msi wspierają serie 3000 od startu , inne płyty często nie wiele gorsze i tańsze wymagają już aktualizacji biosu np wspomniany asrock b450 pro 4
Nie pomagam.
Czyli mówicie że lepszym rozwiązaniem będzie r3 3300x + rx 5600 xt, w zasadzie to całe życie intel + nvidia, pora na zmiany, oby były owocne.
forskoczek20 czy jest możliwość abyś mi wysłał ten koszyk ?
Bo rozumiem że lepszego zestawu niż Ty mi zrobiłeś nie kupię za te pieniądze.
Dawałem zestaw.

Na forum jest zakaz linkowania do sklepów.

Programy: Polecane / Nowe / Inne