Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena zestawu do 2800 pod hackintosha

RE: Ocena zestawu do 2800 pod hackintosha
1. Na intelu wiadomo że jest prościej to zrobić bo nie wymaga to zmiany kernelu,
2. Nawet jeśli wszystko będzie cacy z macintoshem to i tak glut cię dojedzie,
3. Intela się cenowo nie opłaca,
4. Polecam zapomnieć o macintoshu ponieważ od cataliny usuneli wsparcie 32-bitów wiele programów nie działa wszystko schodzi na psy, wyrzucili wsparcie dla Nvidi,
5. Z tego co wiem do produkcji audio lepszy jest Windows,
6. Instalowanie oprogramowania na innych komputerach niż APPLE wziąże się z łamaniem ich prawa, z tego co wyczytałem masz jakieś studio, jeśli chcesz na tym zarabiać to zapomnij w przypadku kontroli tracisz cały sprzęt i płacisz dużą grzywną,
7. Więcej zyskasz wydajności kupując jakiś proc 8 rdzeniowy i masz szanse przegonić jakieś drogie jabka
Ogólnie jak coś ci padnie na hacku to ciężko to potem naprawić nie dajboże czy dane zgrywać bo inny system plików
Albo mniejsza wydajność i skalpujesz u patryka proc i bawisz się oprograowaniem przy którym trzeba mieć dużą wiedze jak coś padnie albo łasisz się na ryzena i zostajesz przy windowsie który rówież nie ograniczy się przy tworzeniu czegoś
Też piszę nie poprawnie po Polsku i nic wam do tego!
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Tylko jak trafi lutowany i zacznie go skalpować to patryk sobie znacznie więcej policzy nie mówiąc o ryzyku związanym ze skalpowaniem lutowannych proców ... tu jest właśnie ten szkopół . gdyby był na pewno glut to można by się dymać ze skalpowaniem , nie wiedząc co masz ryzykujesz jeszcze bardziej .
Ale tak ogólnie to dobre podsumowanie , czemu wczesniej na nie nie wpadłem hh
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
no to jeszcze gorzej choć nie sądze żeby 9400F (przecie to odpad po 8400 xD) były lutowane tylko 9600K w zależności od sztuki, ale masz racje ryzyko jest i nie wiemy co trafi xD

A mówi się że głupi płaci dwa razy

9600k 6/6 < 5 3600 6/12

Sorki ale dziś tak to wygląda, gdyby nie ciuciu babka intela nie mielibyśmy nic przeciwko kupowaniu tego
Pamiętaj jaki kupujesz zasilacz firma szajs krzak (SilentiumPC) nie wchodzi w gre! Skutki kupowania szajskich zasilaczy produkcji SAMA
Z problemami z temperaturą po zakupie intela nie pomagam odpowiedź jest prosta! SPRZEDAJ LUB OSKALPUJ ZANIM BĘDZIE ZAPÓŹNO!
Za jakiś czas mogła by się znaleźć kasa i na i7 9700k, w sumie to byłby dobry pomysł - miałbym z głowy temat na kilka lat. Zróbmy tak jak mówisz, pozostaje tylko która płyta oraz czy obecne chłodzenie wystarczy. Jeśli chodzi o system, jednak bardzo lubie workflow MacOS'a, airdropa, synchro wszystkich usług z iphonem, bezproblemowość w sumie, nie opłaca mi się wracać do windowsa. Mega info podrzuciłeś z 6 rdzeniowcami, dobrze wiedzieć takie rzeczy, dzięki jeszcze raz.

Sory chłopaki, teraz dopiero mi się posty załadowały.

Nie jest to póki co firma i raczej nie będzie, więc luz. Jeśli chodzi o Cataline to właściwie zamierzałem instalować Mojave właśnie z tego powodu i zostać na nim jak najdłużej bo rzeczywiście jest syf z programami. Muszę się zastanowić ale w sumie sporo osób z tego co czytałem robi coś takiego (w sensie produkcja muzy na hackintoshach), trzeba obczaić temat jeśli chodzi o działanie TimeMachine na hackintoshu, jest to podstawa jakby nie patrzeć.

Co ciekawe u kumpla kiedyś była taka kontrola i chłopaki nie mieli pojęcia zupełnie o temacie - pytali się go na co patrzą właściwie. Podejrzewam jakby na drugim dysku windowsa postawić i włączyć nikt by się nie zorientował.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
Łączenie b365 + odblokowany proc nie ma sensu przecież bo u Intela do OC potrzeba chipsetu z a że w porównaniu do ryzena są to prądożerne proce to lepszej płyty wymagają przy oc . No i 9700k nie ma w zestawie chłodzenia , nawet jakby miał to te jntelowe są masakryczne . Minimum do jego OC to mugen 5 według mnie .a to i tak nie będzie oczywiście OC do oporu .

Nie rozumiem o co ci chodziło z "obecne chłodzenie "

A największy problem i7 to jeszcze gorsza opłacalność względem r7 3700x niż i5 względem 3600 bo jeszcze bardziej się rozjeżdżają w cenie i poborze prądu oraz wydzielanym cieple ...
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Zapomniałem dopisać w pierwszym poście chłodzenie które wrzuciłem na początku. Jest ono wliczone w cenę całej konfiguracji (Cooler Master Hyper 212 Black Edition). Nie da się sprawdzić w jakiś sposób czy te i5 są na glucie czy nie? Nie jest to przypadkiem kwestia daty produkcji? może da się dogadać ze sklepem albo zamówić lub wybrać samemu jak najnowszy egzemplarz. Bo z tą i7 to mnożenie kosztów, a przecież w każdej chwili można zrobić upgrade jeśli mocy będzie za mało. Pewnie się okaże że lepiej zostać przy tym i5 9400, bo też odpowiada mi ta płyta asrocka, jest w dobrej cenie ma lepszą kartę dźwiękową niż konkurencja. Co myślicie, może się jakoś dogadamy ;] ?

Przeoczyłem że lutowane były tylko i5 9600k, słaba sprawa.

No bo wiecie, inaczej zostaje kupowanie normalnego maca. To dobra sprawa ale droższa. Sory chłopaki ale będę się bronił przed windowsem jak tylko będę mógł, to nie mój temat.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
9600K też loteria z glutem
a hack to twój temat? zabawa z kxetami i tak dalej to o wiele trudniejsza bajka Język

Jeśli chcesz się bawić z hackiem proszę bardzo ale zalecam lutowane 9700k i przy dobrej płycie, wtedy nie będzie problemów
po tym co zrobili z macem i wyrzuceniem 32bit według mnie to powód to rostania się z tym systemem ponieważ następne wersje też będą bez tego a mojave nie będzie wiecznie wspierany
Niestety Jest totalna loteria i nie ma to znaczenia czy 9400 czy 9600k . Jedyna zależność jest taka że te bez grafiki zintegorwnaej czyli modele z F na końcu częściej są na glucie . nie ma jak się dogadać ani łatwo i jednoznacznie sprawdzić niestety .

Chłodzenie nie jakieś wybitne ale jak najbardziej rozsądne jak nie jesteś maniakiem oc .
Według mnie jak brać intela to tylko 8 rdzeniówke Acz tak czy siak oferta intela aktualnie jest nie dość że nie opłacalna to ryzykowna .

Płyta którą wybrałeś jest przyzwoita ale do ZABLOKOWANYCH procesorów których nie można kręcić . czyli w wypadku intela bez dopisku K .Brać proc z K i sadzać na niej to głupota .
Nie pomagam.
więc albo drogo 9700k ale nie na zawsze mojave wiecznie wspierać nie bedą Język
albo windows i jest opłacalniejszy cenowo i wydajniejszy Język czyli możesz mieć wydajność intela za niższą cene i za tańszą płyte z odblokowanym mnożnikiem oraz furtke na upgrade 12 rdzeni i tak dalej am4 jest przyszłościowe 1151 nie
na 8 rdzeniach pewnie miałbyś już spory zapas i multitask
Programy: Polecane / Nowe / Inne