Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena zestawu do gier 5500zł

Ocena zestawu do gier 5500zł
Cześć,

W przeciągu 10 dni kupuje zestaw i po wielu miesiącach czytania oraz zmieniania koszyka, jego finalna wersja wygląda tak https://www.morele.net/inventory/info/f457ae58/

Posiadam już kartę graficzną gtx 1060 6gb gaming x oraz procesor i7 8700 (bez k)

Mam jeszcze kilka dni czasu na zmianę niektórych części ale najbardziej się zastanawiam nad zasilaczem czy nie ma tańszego zamiennika oraz czy nie przesadziłem z chłodzeniem do zablokowanego procka? Głównie zależy mi na ciszy, a im chłodniej tym ciszej [Obrazek: default_smile.png]

Jak się ma taki zasilacz https://www.morele.net/zasilacz-chieftec-a80-ctg-650c-650w-85-478521/ do seasonica z czy corsaira rm550x?

Dodam tylko, że w przyszłym roku sprzedaje kartę i wymieniam na nvidie 20xx pod aktualny monitor 2560x1440
Gram głównie w najnowsze gry, zestaw składany z myślą o najlepszą wydajność do ceny

Pozdrawiam
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
RE: Ocena zestawu do gier 5500zł
ten chieftec to antyk ... różnice są bardzo duże .. Corsair NIE polecam bo strasznie oszczędzają na kontroli jakości odkąd zostali przejęci w ubiegłym roku . Jak myślisz to używać dłużej to radzę proca oskalpować ... bo tak to przez nieodprowadzane z pod IHS ciepło będziesz go powoli degradował . Durna oszczędność intela przez którą straciłem sporo kasy i jeszcze więcej nerwów . Z tego właśnie względu sam proca na glucie już kolejny raz bym nie tknął .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Jesteś kolejna osoba która stawia na seasonic wiec tak zostaje.

A co do skalpowania procka to bez przesady, 8700 sie nie grzeje przez mniejsze tdp no i zablokowany mnoznik, podkrecic sie nie da. Grandis 2 + tgc az nadto wystarcza. Takie jest moje zdanie, aczkolwiek nigdy nie mialem procka z glutem
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Zamiast Grandisa dopłać lepiej do Mugena 5 - będzie znacznie lepszym wyborem. I zobacz sobie obudowę SPC Armis RGB, która jest w podobnej cenie do Meshify ale może Ci bardziej podpasować
(10.05.2018, 03:05)pawelox01 napisał(a): Jesteś kolejna osoba która stawia na seasonic wiec tak zostaje.

A co do skalpowania procka to bez przesady, 8700 sie nie grzeje przez mniejsze tdp no i zablokowany mnoznik, podkrecic sie nie da. Grandis 2 + tgc az nadto wystarcza. Takie jest moje zdanie, aczkolwiek nigdy nie mialem procka z glutem

takie jest twoje zdanie , a ja sam i5 4440 i teraz i5 4670k posiadałem i nadto się przekonałem ... glut to glut i pierniczenie że tylko kręcącym przeszkadza jest totalnie wyjęte z kosmosu . Jak nie oskalpujesz to powoli sobie proc będziesz niszczył i nie wykorzystasz w pełni możliwości chłodzenia . Jak taka twoja wola ...
Nie miałeś proca z glutem co sam potwierdziłeś i dlatego problemu sądzę że nie rozumiesz . Jak ma pomóc lepsze chłodzenie i pasta jak do nich już nie dociera całe ciepło z rdzenia ? xD
Wystarczy sobie wyobrazić gdzie ów "glut" się znajduje i za co odpowiada + co to jest i załapiemy ... Prosta iluzja - laptopy IHS nie mają więc tam dajesz pastę prosto na rdzeń, daj tam najtańszą pastę jaką znajdziesz - najlepiej na bazie sylikonu {bo taką intel stosuje} i nie zmieniaj jej przez kilka lat ... chłodzenie zacznie się wkręcać na wysokie obroty ale skutków nie będzie to przynosić . Weź też pod uwagę że laptopowe proce wydzielają o wiele mniej ciepła ... Jako że lapki czyściłem nie raz to uważam że aluzja jest jak najbardziej sensowna .
Nie pomagam.
Cytat:A co do skalpowania procka to bez przesady, 8700 sie nie grzeje przez mniejsze tdp no i zablokowany mnoznik, 

Na razie puki nowe to się nie grzeją ale glut prędzej czy później traci właściwości i trzeba albo zmieniać proc albo robić skalpa . A to kiedy to nastąpi to już kwestia farta ( czasem nowe sztuki wychodzą z badziewiastym glutem ) Mam procesor z glutem z zablokowanym mnożnikiem i naprawdę różnica w odprowadzaniu ciepła jest zauważalna ( 10 stopni w stresie ) jeszcze trzyma takty ale już pasowałoby się zastanawiać nad zmianą platformy tylko budżetu brak . Smutek 

Takie osobiście mam doświadczenia jako posiadacz procesora na glucie po latach to nie był dobry wybór do zestawu długowiecznego bo o ile wydajność jest jeszcze powiedzmy ok to temperatury to jakaś porażka . 

Od razu zaznaczam dla wszystkich malkontentów którym to albo się nie grzeje ( cieszcie się ) albo uważają takie rzeczy za zupełnie normalne, że jest to tylko moja własna opinia oparta na moim własnym przypadku i na nie jednej opinii w necie . 

8 generacja będzie się grzać tak samo jak 3, 4 czy 7 o ile już się nie grzeje bo ma ten sam glut osoby zajmujące się skalpem nie mają co do tego wątpliwości . 
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
seasonic robi świetne zasilacze
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Zawsze można w biosie lekko zmniejszyć napięcie aby temperatury dodatkowo spadły

No dobra, załóżmy że glut zacznie powoli tracić swoje właściwości odprowadzania ciepła ale jaki jest sens robić skalp procka (mowa tu o wersji bez "K") zaraz po kupnie i tracić gwarancję?

Druga sprawa to koszta, skalpowania samemu raczej bym się nie podjął, a osobie znającej się na tym trzeba zapłacić. Jak coś pójdzie nie tak i procek zostanie uszkodzony no to już na śmietnik bo po gwarancji

Mógłbym to zrobić za jakieś 2 lata jak gwarancja będzie dobiegać końca ale wcale nie jest powiedziane, że wtedy sprzedam procek i wymienie platformę na nową. Z drugiej jednak strony 6 mocnych rdzeni i 12 wątków posłuży mi zapewne znacznie dłużej
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(10.05.2018, 13:28)pawelox01 napisał(a): Zawsze można w biosie lekko zmniejszyć napięcie aby temperatury dodatkowo spadły

No dobra, załóżmy że glut zacznie powoli tracić swoje właściwości odprowadzania ciepła ale jaki jest sens robić skalp procka (mowa tu o wersji bez "K") zaraz po kupnie i tracić gwarancję?

Druga sprawa to koszta, skalpowania samemu raczej bym się nie podjął, a osobie znającej się na tym trzeba zapłacić. Jak coś pójdzie nie tak i procek zostanie uszkodzony no to już na śmietnik bo po gwarancji

Mógłbym to zrobić za jakieś 2 lata jak gwarancja będzie dobiegać końca ale wcale nie jest powiedziane, że wtedy sprzedam procek i wymienie platformę na nową. Z drugiej jednak strony 6 mocnych rdzeni i 12 wątków posłuży mi zapewne znacznie dłużej

jak nie uszkodzisz proca fizycznie to nie rozklejają i nie sprawdzają co jest pod ihs - gwarancja bez problemu przechodzi ... jaki sens ? taki żeby nie zdegradować go ...VBT nawet gwarancje daje na usługę ale za to dość dużo liczy , patryk znacznie mniej chcę ale za to nie ma gwarancji . Choć ma dużo większe doświadczenie od VBT . ja teraz płacę nerwami za to że nie był mój 4670k oskalpowany od razu . Jak za mocno zdegradujesz to skalp już wiele nie pomoże . To nie nam zrobisz na złość a sobie czekając ze skalpem , mi to czekanie się dotkliwie odbiło i znam już parę podobnych osób . To że nie K to inna sprawa , ale dzięki 6 rdzeniom nadrabia spokojnie wydzielane ciepło . Tak jak mówię , nie chcesz to nie skalpuj ... ale w takim razie po co brałeś ten proc wiedząc że ma taką wadę fabryczną skoro boisz się z nią walczyć ? przecież masz ryzeny które są lutowane i problem z głowy a jeszcze masz platformę z rozbudową na lata bo wspieraną do 2020 . "Jak sobie pościelisz tak się wyśpisz" ... bez skalpu chłodzenie będzie się nudzić a proc powoli degradował - jeżeli tego chcesz to dokładnie to dostaniesz .
Nie pomagam.
Przy jakich temperaturach taki proc zaczyna się degradować? Jaka temperatura podczas obciążenia jest optymalna/zdrowa? dla niego? Mimo ze np temperatury pod obciazeniem beda w okolicy 70-75c to i tak przez gluta w rzeczywistosci na procesorze będzie cieplej? Nie bardzo rozumiem zasadę dziłania gluta

Zobaczę najpierw u siebie jakie temperatury będzie trzymać z pastą tgc i grandisem.

Ryzena nie chce bo wybrałem wydajność w grach, a tu intel wygrywa (póki co)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne