Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena zestawu i kilka pytań

Ocena zestawu i kilka pytań
Witam,

Na dniach zamawiam swój pierwszy komputer i dlatego piszę do Was z prośbą o opinię na temat zestawu, który złożyłem oraz ewentualną pomoc przy zmianie jego komponentów.

Komputer będzie przeznaczony do regularnego montowania filmów, streamowania oraz grania w mniej jak i bardziej wymagające gierki.

Zestaw:
  • Ryzen 5 3600
  • Gigabyte GeForce GTX 1660 6GB OC
  • HyperX 16GB 3200MHz Predator Black CL16
  • SilentiumPC Supremo FM2 Gold 650W
  • SilentiumPC Armis AR7 TG
  • Corsair MP510 M.2 PCIe NVMe 480GB

Zestaw bez chłodzenia, jeżeli na stockowym coolerze temperatury będą za wysokie to wtedy kupię nowe chłodzenie. W zestawie jest GTX 1660 jako karta tymczasowa, ponieważ za 6-7 tygodni będę miał RTX 2070 SUPER. Obecnie z dysków jest dysk od Corsair`a, ale za 2-3 tygodnie dokupię jeszcze 1TB cruciala.

Mam jeszcze kilka pytań odnośnie zestawu:
  • Jaką płytę główną polecicie dla R5 3600? Budżet to 500zł, +/- 50zł jeżeli będzie tego warta, oczywiście czym mniej tym lepiej, ale żeby dawała radę. Czy może warto kupować nowe płyty w wersji MAX czy te które są bez tej wersji też dają rade?
  • Czy obecny zestaw da radę z streamowaniem (internet mam wystarczający)?
  • Czy zasilacz wystarczy, gdy do zestawu dojdzie RTX 2070 SUPER?

Dziękuję za wszelaką pomoc,

Pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Ocena zestawu i kilka pytań
Pierwsze co to obudowa piekarnik .. jak myślisz o GPU które wydziela sporo ciepła np rtx2070 ja bym sugerował wymianę bo przewiew w niej mocno leżyPłacze ... Ale to już twoja sprawa i do niczego nie zmuszam .
Ten chiński zasilacz też jest dość ryzykowny ... Mocy mu starczy ... Ale tyle kasy i nawet nie ma kompletu zabezpieczeń ... To samo co z obudową , chcesz to używaj ale na własne ryzyko . Ja bym do swojego kompa tego nie włożył .

B550 tuf właśnie koło 550 i naprawdę sensowna płytka ;?
B450 bym już odpuścił .

Temperatury będą wysokie , chłodzenie konieczne ... Na boxowym ten procek potrafi do 90c dobijać mocno obciążony...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Jeśli komputer będzie służył m.in. do regularnego montowania filmów to proponuję złożyć Ram z dwóch kości po 16GB.
Nie wiem jakiego oprogramowania będziesz używał ale 16 GB jest absolutnym minimum a jeśli chcesz mieć komfort skoro regularny montaż to pewnie chciałbyś by żaden podzespół w komputerze nie ograniczał Twojej pracy.
Predatory 3200Mhz to dobry wybór. Sam używam właśnie tych kości 2x16GB 3200MHz do renderingu i obróbki zdjęć.
Solidne kości i ładnie się kręcą. U mnie stabilnie poszły na 3600MHz z płytą X-570 Tuf od Asusa.
Pozostałe uwagi już Ci wyżej Peterman szczegółowo wyjaśnił. Stockowe chłodzenie będzie za słabe. Tym bardziej ze montaż filmów i wymagające gry jak wspomniałeś to długotrwałe obciążenie. Też mam Ryzena 3600 i do niego mam Ferrę v2. Obecna nowa wersja Ferry spokojnie da radę.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Dziękuję Ci 
192.168.l.l routerlogin 192.168.0.1
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne