Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ocena zestawu za ok. 2300zł do gier i codziennego użytkowania

RE: Ocena zestawu za ok. 2300zł do gier i codziennego użytkowania
Zdecydowanie najlepiej.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Mam pytanie z nieco innej beczki. Jako, że płyta główna, o której myślę jest formatu microATX i pomimo, że wstępnie nie rozważałem zakupu kompaktowej obudowy, to być może jeśli zdecydowałbym się na kartę graficzną mniejszych rozmiarów (np. Gigabyte GeForce GTX 960 ITX OC 2GB DDR5 128bit), warto byłoby rozważyć pomieszczenie zestawu w obudowie typu mini? Wewnątrz i tak znajdzie się jeden dysk SSD i zero napędu optycznego. Mam jednak obawy czy bardziej skoncentrowanej konstrukcji nie towarzyszą wyższe temperatury wewnątrz? Jakie są Wasze opinie w tej kwestii?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
A jak w przyszłości będziesz chciał większą płytę główną albo duże chłodzenie na procesor? Lepsza jest nieco większa obudowa.
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
Panowie, mam dylemat
Sapphire Radeon R9 280 Dual-X Boost 3GB DDR5 384bit
czy
Gigabyte GeForce GTX 960 ITX OC 2GB DDR5 128bit

Cena identyczna. Pamięć i szyna zdecydowanie na korzyść Radeona, jednak pomimo tych różnic karty sprawują się bardzo podobnie w grach (różnice zależą od konkretnego tytułu).
Pobór mocy na korzyść Geforce'a. Czy naprawdę nie warto oglądać się na stosunek pobór mocy/wydajność? Czytam opinie, że większy pobór mocy = większa temperatura, którą trzeba odprowadzić, a to w efekcie znowu więcej watów pobranych na wzmożoną prace wiatraczków.

Jakie jest Wasze zdanie? Częściej spotykam sympatyków AMD, to chyba o czymś świadczy...
Panowie, jest gtx 960 4GB dostępny za 1000zł. Czy to okazja Waszym zdaniem? Warto brać?

Pytam, bo mam wątpliwości czy karta będzie w stanie spożytkować w ogóle taką pamięć przy skromnej szynie 128 bit. Jakie jest Wasze zdanie?

Generalna opinia na temat 960-tek jest taka, że karta wyceniona jest zbyt wysoko, gdyż nie oferuje jakiegoś zauważalnego skoku wydajnościowego w stosunku do swojej wycofywanej już poprzedniczki gtx 760.

Początkowo nie zamierzałem wydawać na kartę więcej niż 800 zł, ale oferta kart w tej cenie wydaje mi się na tyle mało ciekawa/konkurencyjna (przede wszystkim też chodzi mi o wybór modelu, która posłuży mi parę ładnych lat) że obawiam się, że wybierając modele nieco starsze to już w obecnych grach nie mam co marzyć o płynnej rozgrywce na przyzwoitych ustawieniach w przypadku najnowszych tytułów.

Procesor, który sobie upatrzyłem ma zintegrowaną grafikę, więc - tak sobie kombinuję - mógłbym jeszcze wstrzymać się z kupnem oddzielnej karty, ale tu pytanie do Was: myślicie, że takie zachowanie ma sens? Czy 960-tka może stanieć w najbliższej przyszłości? A może słyszeliście o planowanych premierach nowych modeli, które mogłyby ewentualnie zamieszać na cenowym rynku i spowodować jakieś obniżki? Chociaż patrząc na politykę Nvidii, ta prędzej wycofa dany model karty ze sprzedaży niż go przeceni.

Z góry dzięki za Wasze opinie.
Chciałbym trochę odświeżyć wątek, gdyż moja sytuacja uległa pewnej zmianie (otóż nabyłem używaną kartę ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC). Czy zasilacz, który wybrałem wystarczy do komfortowego użytkowania poniższego zestawu? Karta wymaga podłączenia dodatkowego zasilania 6 i 8 pin więc nie jest to szczyt energoszczędności. Kręcenia nie przewidywałem, jednak dopuszczam możliwość przesunięcia suwaka w GPU Tweak bez ruszania napięć.
Procesor: Core i5-4460
Chłodzenie: referencyjne
Płyta główna: Gigabyte B85M-D3H
Karta graficzna: ASUS GeForce GTX 770 DirectCU II OC
Pamięć RAM: Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL8 Ballistix Tactical
Nośnik danych: Crucial BX100 250 GB
Obudowa: Zalman R1
Zasilacz: bequiet! PurePower L8 500W 80+ Bronze 120mm
Napęd optyczny: LG GH24NSC0 SATA

Będę wdzięczny za opinie.
Pozdrawiam