Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

"Oczyszczenie" komputera na amen

Ściana  "Oczyszczenie" komputera na amen
Mam stareńkiego laptopa, kupiony za grosze dawno temu, jego głównym zadaniem było podróżowanie ze mną po bibliotekach. Jakieś dwa lata temu przestał się włączać - pojawiał się komunikat, że wystąpił błąd dysku twardego albo dysku w ogóle nie ma. Naprawianie trupa nie miało sensu, a i nie był mi już w zasadzie potrzebny, więc przeleżał sobie te dwa lata kurząc się.

Aż wczoraj nastąpił moment, w którym drugi lap by się przydał, więc uznałam że co tam, spróbuję coś rozkręcić i posmyrać dysk, a nuż to tylko kwestia pyłku zasłaniającego jakieś bardzo ważne miejsce. Pogrzebałam, przy wkładaniu dysku coś kliknęło (chyba był po prostu obluzowany czy coś), no w każdym komputer razie ożył.

Tyle że niedługo przed swoim nagłym zgonem zaczął był potwornie mulić. Dziwne to było, bo miał wgrane tylko kilka podstawowych programów, a koszmarne mulenie nastąpiło po podłączeniu kablem do routera (miał swoje fochy i sieci bezprzewodowe w miejscach publicznych łapał bez problemu, a sieci domowej z jakiegoś powodu nijak nie chciał). W każdym razie nie wiem czy to w ogóle możliwe że od tego routerowego kabla się zawirusował (a w drugim komputerze miałam wtedy ten sam problem z muleniem i skończyło się tam na formacie; tego nie formatowałam, bo mam tylko płytę z Windowsem 7, a na staruszku od kupienia był wgrany XP i nie wiem czy dałby radę w ogóle dźwignąć nowszy system), no ale do korzystania z niego potrzebne były wiadra cierpliwości. Naprawdę, wiadra.

W każdym razie okazało się, że to mulenie niestety mu magicznie nie przeszło, więc poczytałam o formatowaniu bez usuwania systemu (nie zadziałało, bo już miał format NTFS, czy jak mu tam) i ściągnęłam 3 programy do czyszczenia - Odkurzacz, Privacy Eraser i Reg Cleaner. Dwóch pierwszych użyłam bez problemu, w trzecim natomiast optymistycznie założyłam, że przecież te programy pokazują jako rzeczy do wyrzucenia wyłącznie te rzeczy, które faktycznie nie są do niczego potrzebne, i wywaliłam wszystko. Poza pozycjami z Main Menu, ale jak się okazało to raczej bez różnicy. Bo po tym cudownym oczyszczeniu najwyraźniej poszło w diabły wszystko - komputer się włącza (i hula, trzeba mu to przyznać śmiejąc się przez łzy), ale na pulpicie są same nieaktywne ikony, jak w którąś kliknę pojawia się komunikat, że skrót nie jest powiązany z żadnym programem, nie da się wejść w Mój Komputer ani Panel Sterowania, w ogóle nigdzie poza Wyszukiwarką nie da się wejść, ale że ona też de facto niczego nie odnajduje...

I tak się zastanawiam - komputer nie ma wejścia na płyty, czytałam że da się jakoś wgrać Windowsa z pendrive'a, ale pena też się nie da teraz otworzyć - znaczy nie próbowałam pena z systemem, ale takiego sobie zwykłego otworzyć nie chciał - no w każdym razie myślicie że istnieje jeszcze jakiś sposób reanimowania truchła? Czy załatwiłam go na tyle skutecznie, że teraz już tylko na złom?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: "Oczyszczenie" komputera na amen
spróbuj przywrócić system http://www.centrumxp.pl/WindowsXP/1394,P...stemu.aspx
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Nic z tego - udało mi się włączyć przywracanie systemu z awaryjnego z wierszem polecenia, zaczęło działać ale bardzo szybko się skończyło, a po ponownym włączeniu wyskoczył ten sam komunikat, że polecenie nie było powiązane z żadnym programem. Spróbowałam też włączenia przy rozruchu trybu VGA i ostatniej dobrej konfiguracji, ale nic się po tym nie zmieniło.
1. Jaki to laptop?
2. Jaki system?
Nie pomagam na PW (ew. odpłatnie). 
I osobom z roszczeniowym podejściem. I osobom niedbającym o poprawność językową.
Jak podawać logi
Jeśli nie odpowiadam w danym wątku przez >3 dni - proszę o przypomnienie na PW z linkiem do wątku w treści.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
HP Compaq tc4200, Windows XP.
Przywrócenie systemu i reinstal, a komputer będzie jak nowy!
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Przywracanie systemu nie działa.
Spróbuj odpalić system z usb, może bios go będzie widział.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne