Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Od czego zacząć naukę tworzenie stron internetowych.

Od czego zacząć naukę tworzenie stron internetowych.
Witam, mam 20 lat i chciałbym zacząć przygodę z tworzeniem stron internetowych. Zmotywował mnie do tego fakt że w niedalekiej przyszłości zakładam ze znajomym firmę opartą na sprzedaży produktów rękodzielniczych, a pomysł jest w głowie na jeszcze 2 firmy które też będą zrealizowane. Wszystko opiera się jednak na sprzedaży internetowej więc postanowiłem że fajnie było by potrafić tworzyć takie strony. Pierwsza firma ma wyjść jak najszybciej, więc zdaję sobie sprawę że nie nauczę się w miesiąc czy dwa tworzyć dopracowanych stron a już na pewno sklepów z wszystkimi wtyczkami do zakupów/koszyka/zbierania adresów email, logowania itd. Więc sklep powstanie prawdopodobnie na serwisie typu Shoplo. Główne powody przez jakie zdecydowaliśmy się na taki serwis do sprzedaży jest fakt że nie nauczymy się na szybko stworzyć takiej strony a nawet jak by się udało to pewnie byłby problem z optymalizacją tego itd. Więc pierwszy sklep zadziała na jednym z takich serwisów gdzie i tak na prawdę ładne sklepy stoją a my skupimy się na podstawach jeżeli chodzi o przedsiębiorstwo, czyli jak wygląda firma "w praniu" z prawnego poziomu, wysyłek towaru, reklamy, mediów społecznościowych, klientów itd. Bo martwienie się czy strona nie padnie i czy jest doprecyzowana by nas zjadło pewnie tym bardziej że pracujemy na etacie. Celem nauki jest to żeby kiedyś stać się niezależnym jeżeli chodzi właśnie o strony i potrafić zrobić wszystko samemu. Zrobiłem wstępny research żeby nie przyjść na forum nie wiedząc nic. I z tego co wyczytałem to najlepiej najpierw ogarnąć coś z rodziny CMS i najpopularniejszym i sprawdzonym przez kolegę który prowadzi blok jest Wordpress. Równolegle z Wordpresem ogarnę Photoshopa. I potem zajmę się językami czyli z tego co się dowiedziałem podstawą aby coś modyfikować pod siebie jest HTML i CSS. Lecz HTML i CSS nie oferuje niby funkcji związanych z logowaniem i całej komunikacji strona-człowiek i aby zacząć to wdrażać to już zaczyna się SQL, PHP itd.

Więc czy taki plan działania będzie odpowiedni na początek? 1.Wordpress 2.Photoshop 3.HTML 4.CSS ? 
PS. Wszystkie strony mają opierać się na ogromnej prostocie bez zbędnych opcji itd. Prostocie zarówno jeżeli chodzi o kwestie wizualne jak i praktyczne.
Dzięki i pozdrawiam. 
Usunięto szkodliwy odnośnik.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
RE: Od czego zacząć naukę tworzenie stron internetowych.
Photoshop na końcu, HTML i CSS są banalne. Do mojego działu w firmie przyszła nowa osoba, po dwóch dniach sama nauczyła się podstaw CSS. Dodaj do tego wszystkiego naukę jQuery.
Pomagam zwiększyć widoczność w sieci. Wesoły

Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Ok więc zacznę od ogarnięcia samego Wordpress-a potem HTML i CSS. A po tym Javascript i jQuerty i w międzyczasie photoshop. Bo chyba nie ma sensu szukać czegoś zamiast wordpress-a?
Sens jakiś tam jest, pytanie jakie są potrzeby. Jeżeli są bardzo precyzyjne nie ma potrzeby wychodzenia poza nie. IMO wordpress do stron i jakaś platforma e-commerce to rozsądna wiedza na początek. Do tego html, css i jquery tak żeby samemu coś zmienić.

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Plan krok po kroku mam już rozpisany na naukę. Ale od dłuższego czasu mam lepszy pomysł. Lepszy na ten moment po prostu. Jako że będziemy korzystać z serwisów zapewniających stronę na swoim serwerze i kreator do stworzenia jej to na razie stworzenie strony odchodzi na drugi tor. Ale kiedyś sam z siebie bawiłem się trochę grafiką komputerową i rysowałem dużo na kartkach i wychodziło co najważniejsze. I chyba najlepszą opcją będzie skupić się na nauce podstaw ( bo niestety już nic nie pamiętam z programów itd. ) tworzenia grafik komputerowych. Z czasem możliwe że w ramach hobby pobawię się w grafikę 3d. Z tego co czytałem to myśląc o tworzeniu grafik na loga firmowe, wizytówki, strony itd. najlepsza będzie chyba grafika wektorowa i to na niej bym się skupił. W przyszłym miesiącu planuję zakup najtańszego ale sprawdzonego tabletu graficznego i zaczęcie nauki programu GIMP. Chciałbym tylko poznać waszą opinię czy myśląc o tworzeniu grafik na loga i wizytówki GIMP będzie dobry na początek i to właśnie od niego najlepiej zacząć?
Dziękuje za pomoc i pozdrawiam.
Czas to pieniądz i myślę że jeśli nie będziesz na bieżąco korzystać z tworzenia grafik, to po prostu lepiej powierzyć to zadanie profesjonalnej firmie. Będzie dużo szybciej i prawdopodobnie lepiej. Zaoszczędzony czas osobiście wykorzystałbym na pozyskanie większej ilości środków na start.
"Każdego specjalistę da się zastąpić skończoną liczbą stażystów"
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Loga itp. to nie takie proste - jasne, masa firm robi to tanio ale profesjonalne zaprojektowanie loga wymaga miesięcy nauki, dobrej znajomości kolorów, zasad druku, znajomej i sprawdzonej drukarni oraz masy analiz. Akurat to trochę moja działka - zakładałem agencję brandingową, obecnie prowadzę agencję reklamową więc to akurat mój konik. Jeżeli chodzi o jakieś profesjonalne projekty i współpracę z poważniejszymi firmami to GIMP raczej nie przejdzie - wszędzie standardem jest Adobe Illustrator lub inDesign. Do tego czasem może przydać się tutaj photoshop.

Jak powiedział kolega wyżej - ucz się, zainwestuj w książki i oprogramowanie (tablet nie jest Ci niezbędny do wizytówek i logotypów chyba, że planujesz retusz fotografii itp.) a na chwilę obecną takie rzeczy zlecałbym profesjonalistom jeżeli mają być dobrze zrobione chociaż koszty są wysokie. W firmie w której wykonuję prace PRowe zleciliśmy identyfikację graficzną na zewnątrz i były to koszty rzędu 8 tysięcy za zlecenie. Dobrze zaprojektowane logo z księgą znaku kosztuje od 1000 w górę.

Do tego jeżeli myślisz o grafice użytkowej zainwestuj we wzorniki Pantone - http://pl.colorconfidence.com/brands/pan...ce&p=1

System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne