Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Odpowiedzialność za wypowiedzi.

RE: Odpowiedzialność za wypowiedzi.
koziolek napisał(a):Należy zacząć od jasnego rozróżnienia pomiędzy radą szkodliwą:
a. niecelową (wynikającą z tych 6-ciu podanych przyczyn),
b. celową (świadomie wprowadzjącą kogoś w błąd).

Wyjasnij mi jesli Mozesz jaka jest roznica dla osoby , ktora zalozyla temat , opisala problem , dostala pseudo porade (nawet z jak najlepszymi intencjiami od atuora "gafy") i w rezultacie uszkodzila sprzet... Jesli czegos nie wiemy , nie jestesmy pewnie to albo to saprawdzamy albo siedzimy cicho. Tylko w takim razie forum i pomoc ma sens...
Cytat:Nie wyobrażam sobie karania kogoś administracyjnie za skąpą wiedzę. Równie dobrze mógłbym zacząć karać sporo osób uznawanych przez Was za osoby pomocne i posiadające dużą wiedzę, bo czasem zdarza im się palnąć gafę - nie są wszechwiedzące. Osoby uważające się za najmądrzejsze i potrafiące bez trudu ocenić innych niestety muszę zmartwić - nie jesteście najmądrzejści i Wasza ocena odnośnie rad innych osób lub swoich własnych nie musi być słuszna.
Zgadzam sie z Toba. Nie ma osoby wszchwiedzacej w dobie tak szybko rozwiajacej sie techniki i postepu. Dlatego korzystamy z szukajek... Osoby , ktore wiedza wiecej statystycznie mniej napisza ***** ewentualnie nie spowoduja strat finansowych bo beda wiedzialy o czym pisza. Kazdemu moze zdazyc sie gafa , ale jej poziom juz nie bedzie taki sam. Przyklad??

Kosa ostanio pisal ( cytowany link do mojej wypowiedzi o X2 przez Andsze) o pamieci L2 w X2. Nie do konca opisal sprawe ale jego wpis nawet dla nieswiadomej osoby nie jest szkodliwy. O co chodzi?? O to , ze nie narazi to nikogo na strate kasy. Idac tym torem : ostatnio widzialem na forum (tak TYM) jak koles polecil mobo pod AM2 z procem pod 775 Intela. I teraz jesli juz mamy oceniac te dwa wpisy to ten drugi jest tragiczny. Naraza nas na utrate kasy bo po kupienie , otwarcia pudelka z procem czy mobasem mozemy juz tylko liczyc na wyrozumialosc sprzedawcow...Idac dalej...polecam zwrocic uwage na rady dawane w dziale O/C...Ja przewaznie (choc byl wyjatek gdzies w tamtym roku l,gdzie tlumaczylem K8) daje linki i zmuszam do myslenia. Jesli autor jak wczoraj bodajze wyjezdza , ze mu sie nie chce , nie ma zamiaru zrozumiec architektury (czyli ustrzec sie przed uszkodzeniem wlasnego kompa) i chce gotowca czyli co ustawic w biosie , to co nam pozostaje?? Napisanie ostrzejszego posta , ze wrozek nie ma i nikt nie bedzie odpowiadal za to "nie chce mi sie".

Cytat:Troszkę wyrozumiałości. Po to jest forum by:
- móc wypowiedzieć swoją opinię,
- móc spróbować pomóc,
- móc odpowiadać, dyskutować i prostować cudze pomysły.

Zgadzam sie. Osoby , ktore nie rozumieja idei forum nie powinny na im byc (wszelkie porady w stylu bylo , google , szukaj). Ale zapominasz o jednym. Proba dyskusji jest jak najbardziej ok , ale glupia dyskusja , "radzenie fachowca majacego 10 lat" i proby pomocy to juz nie jest pomaganie. To sianie spamu , wprowadzanie w blad i robienie wiecej szkody niz pozytku...
Cytat:W momencie, w którym garstka osób, którym wydaje się, że mają pełnię wiedzy w danym temacie, będzie oceniać czy cudze rady są dobre czy złe, forum przestanie pełnić swoją podstawową rolę i stanie się miejscem "kliki wszechwiedzących geniuszy".

Widzisz..do wszystkiego trzeba podchodzic krytycznie. Nikt tutaj nie bedzie udawal alfy i omegi (wiem....zaraz bedzie , ze sie znowu madrze i ten cytat jest przytykiem do mnie) ale problem polega na tym ,ze te osoby ktore maja wieksza wiedze wlasnie MUSZA patrzec krytycznie na takie posty. Tutaj juz nie chodzi o poziom forum. JA STAWIAM SOBIE ZA CEL obrone portfeli rodzicow , dzieciakow czy ciut starszych userow internetu. Jesli nie bedzie na forum takich osob to mniejsza o jego poziom , po prostu wprowadzicie ogromny nielad , ludzie beda maxymalnie zdezorientowani , nie pewni i nie beda wiedziec komu zaufac , poradzic sie. W rezulltacie tylko reset bedzie sie rozwijal. Jesli osoba , ktora czyta wiecej widzi glupi post musi zareagowac. Jesli nie to taki pozostawiony bez komentarza post moze zrobic duzo zlego...

Az dziwie sie , ze forum majace ponad rok (jesli jestem dobrze poinformowany) dopiero teraz wpada na to o czym pisalem od zawsze :
Cytat:W związku z powyższym proponuję rozważyć możliwość zabezpieczenia Forum przed takimi userami i wprowadzenia do Netykiety zapisu, umożliwiającego dawanie ostrzeżeń oraz banów za pseudoporady dotyczące sprzętu.

Ciesze sie , ze kolejny Mod zauwazyl problem. Bo to bedzie sie nawarstwiac. Spamerzy lub osoby mniej wiedzace beda uprawiac radosna tworczosc a wiemy jak to sie zakonczy. Np porada : krec programem spod Windy (wal na maxa Easy Tunem...) czy porady w stylu mam 915i i nie wiem jak krecic > FSB w gore...Tia..a pozniej dym na dysku twardym

I na zakonczenie:
Cytat:Jestem za. Firekage w wielu wątkach poruszał takie problemy, lecz nikt nie zwracał najprawdopodobniej uwagi. Niektóre straty finansowe mogą być na prawdę wysokie. Trzeba coś z tym zrobić.
Wlasnie za to mam warny od Administratora. Mniejsza o nie bo osobiscie mnie to smieszy...ale widac brutalna prawde. Pisz pierdoly > ok , wykaz autorowi takiej pierdoly , ze faktycznie napisal bzdury > warn za brak szacunku...

N/c...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Odpowiedzialność za wypowiedzi.
Ja jestem zwolennikiem dawania warnów za rady, które narażają na zakup towaru wadliwego/niepasującego/ o wiele gorszego od dzisiaj dostępnych. Po kilku warnach ludzie nie dość, że się uspokajali, to zaczynali się "dokształcać". Kultury też się robiło tak jakby więcej Oczy. Wiem to po tych ostrzeżeniach, które dałem i które sam otrzymywałem.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne