Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Odsyłanie przedmiotu z allegro - pytanie

Odsyłanie przedmiotu z allegro - pytanie
Witam!
Sprzedałem pewnemu użytkownikowi na allegro dysk za 96 zł + wysyłka 11 zł. Jednak okazało się, że pomyliłem dysk i chciał zwrot kasy + odesłanie dysku. Więc wpłaciłem mu 107 zł razem za wysyłkę, a on teraz chce żebym mu dodatkowo wpłacił 11 zł, bo "on nie ma za co wysłać dysku". Czy powinienem mu wpłacić te pieniądze?
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: chrome
RE: Odsyłanie przedmiotu z allegro - pytanie
Tak. To nie jego wina, że się pomyliłeś.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Czyli mam mu jeszcze dopłacić to 11 zł do 107 zł?
Oczywiście, że tak. Nie rozumiem, dlaczego kupujący miałby być poszkodowany przez Twoją pomyłkę ? Oddaj mu i będzie po sprawie.
Nie, nie. Z tego co zrozumiałem sprzedałeś dysk za 96zł tak? I do tego dochodzi przesyłka 11zł? Czyli razem jest 107zł. Więc jeśli kupujący tyle Ci wpłacił a Ty tyle mu odesłałeś to wszystko powinno się zgadzać.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
(01.03.2012, 14:48)Matixs napisał(a): Nie, nie. Z tego co zrozumiałem sprzedałeś dysk za 96zł tak? I do tego dochodzi przesyłka 11zł? Czyli razem jest 107zł. Więc jeśli kupujący tyle Ci wpłacił a Ty tyle mu odesłałeś to wszystko powinno się zgadzać.

Tak właśnie jest.
on mial 96zl - na dysk
mial tez 11zl na wysylke
razem wydal 107.

jak ty mu teraz oddales 107 to jest ok pod warunkiem ze sam odbierzesz dysk.
Ale skoro on ma dysk odeslac to bedzie w plecy nastepne 11zl - dlatego o nie prosi.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie7
(01.03.2012, 14:48)Matixs napisał(a): Nie, nie. Z tego co zrozumiałem sprzedałeś dysk za 96zł tak? I do tego dochodzi przesyłka 11zł? Czyli razem jest 107zł. Więc jeśli kupujący tyle Ci wpłacił a Ty tyle mu odesłałeś to wszystko powinno się zgadzać.

A niby dlaczego kupujący ma z własnej kieszeni wysyłać towar do sprzedającego, skoro on się pomylił podczas pakowania i wysłał mu zły przedmiot? Zauważ, że już raz za przesyłkę zapłacił.
Programy: Polecane / Nowe / Inne