Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Ogame, ktoś chętny ?

Cool  Ogame, ktoś chętny ?
Ogame to rozbudowana, wojenno-ekonomiczna strategia działająca na przeglądarce internetowej 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. Gra polega na rozwijaniu planety matki, którą dostaje się na początku gry, oraz na rozwijaniu kolonii, które z biegiem gry każdy gracz kolonizuje po odkryciu statku kolonizacyjnego. Dalsza gra polega na wydobywaniu na tych planetach surowców, budowaniu armii, obrony a jeszcze później zawieraniem paktów z sojuszami, budowanie z nimi atmosfery pokoju lub agresji a także robienie wszystkiego co uważamy, że dzięki temu gra będzie dla nas przyjemniejsza.

To wszystko co dotychczas dotyczy wszystkich graczy. Moją rolą w tym temacie jest zachęcenie osób w przedziale wiekowym od lat 15 w górę i założeniu wspólnego sojuszu (mogę ja to zrobić), ponieważ w sojuszu obowiązuje zakaz atakowania siebie nawzajem a poza tym gra jest przyjemniejsza. Jednakże im więcej graczy pełnoletnich się znajdzie tym lepiej, ponieważ chcę jednak trochę zostać w Ogame a wiek 15 lat nie gwarantuje zbyt wiele.

Co dalej więc zapytacie ? Każdy gracz zaczyna w pewnym miejscu w galaktyce otoczony przez inne układy planetarne oraz innych graczy. Każdy od razu prześciga się w ilości zdobytych punktów czyli w statystykach, a nazywając rzecz jeszcze prościej w ilości surowców wydanych na badanie, infrastrukturę, armię czy jeszcze inną rzecz, które aktualizowane są przez serwer w ciągu dnia.

Poza wydobywaniem surowców kluczowym elementem jest budowa armii do działań ofensywnych i defensywnych. Są to: sondy szpiegowskie, transportowce, lekkie myśliwce a skończywszy na niszczycielach. Każdy statek posiada własne statysyki (siła ataku, ładowność, zaużycie paliwa, itp.)
oraz wymaga innych technologii, więc trzeba tak je dobrać aby móc pokonać przeciwnika w potycze ofensywnej lub defensywnej, przez co zyskamy lub stracimy ilość punktów odpowiadającą za daną
stratę, a więcej na ten temat wspomniałem wcześniej. Co więc począć ? Warto, w granicach możliwości zapewnić sobie odpowiednie konstrukcje obronne. I to tyle jakby słowem wstępu, ponieważ praktyka to coś więcej niż wspólne granie. Podpisujemy OWU, bez których ta gra nia ma prawa bytu. Co to znaczy ? Obowiązują nas reguły gry, których złamanie w najcięższych przypadkach skutkuje realnym odebraniem możliwości gry a w najlżejszych odebraniem możliwości gry na kilka dni. Masz jakieś pytania ? A może chcesz spróbować ? Zapraszam do gry we wspólnym sojuszu.
Myślę, że ilu WAS nie będzie personel zarządzający forum nie będzie miała nic przeciwko jeśli napiszecie to w tym temacie (w razie braku chętnych temat skasuję jeśli będę umiał) Szczerbol Oczy
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: Ogame, ktoś chętny ?
Czy ktoś w to jeszcze gra tak w ogóle?:D
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ja przepraszam, ale kogo obchodzi kto w to gra? Im mniej graczy gra tym lepiej dla nas. Dlaczego ? Ponieważ tym mniej wrogów będziemy mieć i tym mniej trzeba się będzie martwić o to kto i co przetrwa. Przekonasz się, tzn. przekonamy się ile graczy gra na danym Uniwersum w momencie gdy założymy konto i zalogujemy się do gry i popatrzymy na licznik statystyk dot. ilości graczy na danym serwerze (Uniwersum). Gra nie należy do najmłodszych, ale kto dba o to ? Nie istnieje bardziej precyzyjna odpowiedź na to pytanie
W tego typu grach najważniejsze niestety są multikonta. Im masz ich więcej, tym masz większe szanse na wygraną. Jest wiele podobnych gier i wszystkie niestety działają tak samo.
 System operacyjny: linux_ubuntu Przeglądarka: firefox
Nie zawsze, mam znajomego, który jest tam w top 10 na serwerze mając tylko jedno konto.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Ponieważ zainteresowanie tematem jest lekko mówiąc poniżej moich oczekiwań:

Czy są tutaj gracze, którzy niedawno zaczęli grać ? Mógłbym dość do jakiegoś sojuszu, w którym ewentualnie jesteście wy z ewentualnie zerowym dorobkiem punktowym. Jeśli tak jest to proszę śmiało wpisać się tutaj. Nie znam poza tym odpowiedzi na pytanie jak mnie minie ewentualny start.

Jeśli nie widać możliwości startu w żaden sposób, trzeba się pokusić o inne możliwości, lub zadać sobie pytanie czy jest sens startować z takim zainteresowaniem obecną grą
Programy: Polecane / Nowe / Inne