Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Omnia 2 vs Touch HD vs Omnia HD

RE: Omnia 2 vs Touch HD vs Omnia HD
M4RO - Omnia 2 ma lepszy ekran od Omni HD (w sensie wielkościowy). Co do samej obsługi wyświetlacza - Ljundberg, aż będę zmuszony się gdzieś przejść i samemu sprawdzić...
Redaktor Android.com.pl
Były redaktor Windows-Phone.pl
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(29.11.2009, 14:22)gieniuchna napisał(a): M4RO - Omnia 2 ma lepszy ekran od Omni HD (w sensie wielkościowy).

No niewiem czy w sęsie wielkościowym...
Omnia HD:
360 x 640, 3,7 cala, dotykowy, AMOLED
Omnia 2
480 x 800 pikseli, 3,7 cala, AMOLED

Chodiło mi raczej o głębie kolorów, jaka została wyciśnięta z tych telefonów. Jest bardzo podobnie, więc napisałem że proaiw takie same.

(29.11.2009, 14:22)gieniuchna napisał(a): Co do samej obsługi wyświetlacza - Ljundberg, aż będę zmuszony się gdzieś przejść i samemu sprawdzić...
Byłbym wdzięczny...
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: ie8
Geniuchnna-naprawdę jest z ta omnia2 coś dziwnego,no niby jest fajna w dotyku i wyświetlacz jest fajny,ale ten dotyk jest jak nie z tej ziemi..strasznie przypomina stara omnie..
 System operacyjny: macos Przeglądarka: safari
Może jak byś dał rade gdzieś przetestować te telefony (osobiście nie mam takiej możliwości, a nawet nie wiem gdzie mógł bym to zrobić)
to nagrał byś jakiś filmik...
Cytat:no niby jest fajna w dotyku i wyświetlacz jest fajny,ale ten dotyk jest jak nie z tej ziemi..strasznie przypomina stara omnie..
na filmikach na youtube nikt nie ma żadnych problemów z dotykiem...
może miałeś naprawdę jakiegoś pecha i ten model który testowałeś byj jakiś felerny...

gieniuchna, jak byś dał rade to jakoś sprawdzić to bo to rozwiało nasze wątpliwości, a mi na pewno pomogło w wyborze telefonu.
(29.11.2009, 15:23)M4R0 napisał(a):
(29.11.2009, 14:22)gieniuchna napisał(a): M4RO - Omnia 2 ma lepszy ekran od Omni HD (w sensie wielkościowy).

No niewiem czy w sęsie wielkościowym...
Omnia HD:
360 x 640, 3,7 cala, dotykowy, AMOLED
Omnia 2
480 x 800 pikseli, 3,7 cala, AMOLED

Chodiło mi raczej o głębie kolorów, jaka została wyciśnięta z tych telefonów. Jest bardzo podobnie, więc napisałem że proaiw takie same.

(29.11.2009, 14:22)gieniuchna napisał(a): Co do samej obsługi wyświetlacza - Ljundberg, aż będę zmuszony się gdzieś przejść i samemu sprawdzić...
Byłbym wdzięczny...

Sam zauważyłeś pewnie dużo różnicę w rozdzielczości - tu ma przewagę Omnia 2. Kolorami zbytnio różnić się nie będą...

Postaram się ją sprawdzić, ale nie obiecuję, gdyż nie wiem czy kolega będzie ją miał...
Redaktor Android.com.pl
Były redaktor Windows-Phone.pl
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Witam...
Trochę odświeżę temat...
Udało mi się przetestować Omnie 2 w "Saturnie".
A więc...
Na początek gdy poprosiłem obsługuje o wyjęcie telefonu z gabloty to pan upuścił omnie 2 z ok 1,5m. Telefon spadł na ziemie, po czym przetarł go i włączył... Czyli przy okazji przekonałem się że jest to wytrzymały telefon.
Włączał się dość chwilę, bo ten Windows musiał się uruchomi. Jednak gdy się już uruchomił zobaczyłem piękny, przejrzysty ekran AMOLED przykuł moją uwagę. Przez jakiś czas nie mogłem zdjąć uśmiechu z twarzy, który był oznaką podekscytowania. Gdy ten okres miną zacząłem bawić się 3 pulpitami. Pulpity przesuwają się na prawdę szybko, prawie tak jak w iPhone. Gdy jest naćkane widgetów to też przesuwają się szybko, tylko że potem trzeba poczekać jakieś 3-4 sekundy aż wszystkie się załadują...
Menu działa na prawdę dobrze. Wszystkie opcje są czytelne, a obsługa intuicyjna. Obsługa "kostki" jest przyjemna i cieszy oko, ale myślę że przy dłuższym użytkowaniu stała by się uciążliwa. Jednak gdy zacznie się kręcić, to ruch jest płynny, a w każdym momencie można ją zatrzymać i posłuchać muzyki, obejrzeć film itp.
Gdy obejrzałem przykładowy film (Helikopter) który przygotował dla nas Samsung to po prostu mnie zamurowało. Ekran przewraca się przy oglądania filmu bardzo szybko i telefon nie ma z tym problemu. Przewijanie filmu to też nie problem. Wystarczy lekko przesunąć pasek do określonego momentu, nie ma z tym problemu.
"Ljundgberg" pisał że pisanie SMS jest nie precyzyjne... sprawdziłem to właściwie w pierwszej kolejności bo obawiałem się że to prawda. Jednak nie wiem jak to zrobiłeś Ljundgberg bo u mnie wszystko było ok., dokładnie tak jak w iPhone. Aparat działa sprawnie, zdjęcia po zrobieniu zapisują się na prawdę szybko, a przeglądanie ich to prawdziwa przyjemność. Ogrom opcji jakie proponuje nam WM 6.5 zachwyca...
Ogólnie to cały dotyk jest godny do naśladowania. Nie ma MultiTouch tak jak w iPhonie, jednak obsługa jednym palcem jest na prawdę przyjemna.
Obudowa jest wykonana z ABS (przynajmniej tak mówił pan z obsługi), który pięknie połyskuje, jednak ciężko ją utrzymać w czystości (odciski palców). Ale poza tym nie ma innych wad jeżeli chodzi o obudowę. Nic nie skrzypi, wszystko tworzy wrażenie jednej idealnie dopasowanej całości.
Obsługa Microsoft Office (Word, Excel itp.) jest miła i bezproblemowa.
Gry na telefonie działają rewelacyjnie, choć w sumie nie mogę tu mówić gry bo na telefonie była zainstalowana tylko 1 gra, a mianowicie "Asphalt 4"(autka). Pograłem, nic cię nie zacinało, sterowanie poprzez zmianę położenia telefonu jest na prawdę fajne.
Nie mogłem pobawić się Internetem, bo telefon nie miał w sobie karty SIM która była wymagana, a co za tym idzie nie przetestowałem różnych funkcji związanych z dostępem do Internetu.
Bawiłem się telefonem ok 45min, bawił bym się dalej gdyby nie to że zrobiło mi się już żal pana który musiał pilnować mnie żebym czegoś nie popsuł albo nie ukradł, bo tak jak wcześniej wspominałem musiał go wyjąć z gabloty i do telefonu nie było podpiętego żadnego alarmu, czy kabla.
Nie wiem jak inni, ale ja po 45min, właściwie nie zauważyłem poważniejszych wad (a właściwie w ogóle ich nie było).
Po tym co zobaczyłem myślę że zdecyduje się na kupno tego telefonu.
I innym którzy też się nad tym zastanawiają, serdecznie polecam ten telefon, bo na prawdę warto!

Co do Touch HD i Omni HD które też są w temacie, to nie udało mi się ich przetestować, widziałem tylko atrapy. Choć miałem możliwość przetestowania jeszcze Omni HD, jednak jak już wcześniej mówiłem nie miałem już sumienia prosić o to obsługę...

Polecam jeszcze raz Omnie 2 bo to rewelacyjny telefon, a jak by się komuś chciało to może napisać jeszcze coś o Omni HD i HTC Touch HD

PozdroDuży uśmiech
OMNIA HD, to najwyższy model Samsunga i chyba najlepszy od ośmiu mieś. telefon na rynku; z możliwością nagrywania HD ( pierwszy tel. na świecie), stereo głośnikami i funkcją 5:1, poza tym ma lepszy od Omni 2 aparat (zdjęcia 16:9), ekran amoled ze zdecydowanie i bez porównania przyjemniejszym i precyzyjniejszym dotykiem, większej pojemności baterię oraz wyświetlacz - w przypadku omni HD, to jest 16 milionów kolorów, natomiast Omnia2 posiada jedynie 65 tysięcy! Omnia HD, to urządzenie przewidziane przez producenta, jako produkt luksusowy, plasujący się w najwyższym segmencie premium. Omnia 2 zaś, to dobry telefon, ale lokujący się w niższym segmencie, jest następczynią Omni 1 (I900), posiada system operacyjny WM. Ceny również tych telefonów są różne. Omnie 2, można na allegro kupić już od 1200 zł, natomiast luksusową OMNIE HD, pomimo, że spadek wartości ma już za sobą, niedawno w media Markt widziałem za 2100 zł
HTC HD, ustępuje nie tylko Omni HD, ale również Omni2. Tylko ten kto nie posiadał Omni HD w swoich dłoniach, może myśleć o porównaniu tych trzech telefonów. Omnia HD ma ogromną przewagę i to już od ośmiu miesięcy.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Onomanopej widzisz datę ostatniego postu. I nie pisz ciągle pogrubiona czcionką
Samsung Galaxy I9000 + Nokia N82

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Galaxy Spica też ma 800mHz... -.-
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
htc touch hd czy omnia 2omnia 2 czy htc touch hdomnia 2 vs omnia hd