Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

P2P (qtorrent)- dziwne prędkości pobierania I

P2P (qtorrent)- dziwne prędkości pobierania I
Witam

Mam neta neti 1 Mb i pliki z P2P- pobieram programem qtorrent (najnowszym). Dziwi mnie następująca rzecz:

Gdy pobieram jakiś plik xxxx o wadze np. 2 GB ( przy czym jest 20 seedow ; peerów 120 ) prędkość pobierania qtorrentem wynosi ok 128 kb/s. po uruchomieniu qtorreta klikam start - po czym nie robie nic na kompie (znaczy nie używam internetu) i qtorrent szybko rozpędza (ok. 3 min) się do prędkość ok 128 kb/s i ta predkościa pobiera - nie ma zadnych dużych spadków predkości poberania.

a tu jest dziwnie:

gdy pobieram jakiś plik xxxx o wadze np. 2 GB ( przy czym jest 246 seedów ; 1545 peerów) prędkość poberania także jest ok. 128 kb/s ale żeby qtorrent się do tego rozpedził potrzeba dużooooooo czasu. Po uruchomieniu qtorrenta kliknę start - po czym nie używam już internetu ; qtorrent ma predkośc na poczatku ok 50 kb/s i mozolnie rozpedza sie do większych - przy czym wilokrotnie spada do 30 kb/s rozpędzenie do prędkości 128 kb/s zajmuje w tym przypadku ok. 40 min =( . Ale wykryłem jeden sposób po uruchomieniu qtorrenta wchodzę sobie na neta i normalnie go użytkuje to dziwnym trefem prowadzi do tego zę qtorrent szybciej sie rozpedza do prędkości 128kb/s i ją odziwo utrzymuje bez spadkow poniżej 100 kb/s.
lecz gdy przestaje korzystać z neta po ok. 15 min qtorrent znów zwalnia do ok 60 kb/s i tyko niekiedy sie rozpezi do predkości ponad 100kb/s ale i tak od razu spadnie do ok. 60 kb/s.

Wiecie dlaczego tak sie dzieje?

aha w azureusach było podbonie wiec winna problemu nie leży po stronie qtorrenta.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
RE: P2P (qtorrent)- dziwne prędkości pobierania I
mi się coś wydaje że to są tylko bajki
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
źle Ci sie wydaje

dlatego załozyłem ten temat bo wydaje mi sie to dość dziwne
wszędzie pisza żeby było jak najwiecej seedów itp a tu jakos odwrotnie - zrob u sibie podobne testy - )
To prawda, tak sie dzieje tylko dlaczego wytlumaczcie bo ja tez nie rozumiem a do tego powstalo to forum.
 KRZYSZTOF4P5N

Przenieś numer z w/w kodem do oferty Orange Flex i zgarnij 30 zł na start. Oczko
Kod wystarczy wpisać przy rejestracji Oczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne