Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 1/2016

PC Format 1/2016
W kioskach od 7 grudnia - nowy PC Format - 1/2016

[Obrazek: 0116_okl_sp7pnrg.jpg]

Zapraszamy do zapoznania się z jego zawartością: Tylko 6,99 zł!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Cool  RE: PC Format 1/2016
Witam!

W tym numerze spodobały mi się jedynie takie artykuły jak:

- "Nowe funkcje Windows 10" (str. 10)
- "Profesjonalne studio retuszu" (str. 34 - 38)
- "Windows 10 w praktyce: W kierunku internetu" (str. 76 - 77)
- "Telewizory OLED: Czerń doskonała" (str. 96 - 97)

Podsumowując... Jak na świąteczny numer - trochę mało atrakcji (konkursów, itp.).
Ale wielka pochwała dla Redakcji za konkretne pisanie na opakowaniach płyt, na ile jest licencja na dany program.
Dotychczas obok nazwy programu było albo "Freeware", albo "Trial", albo "Pełna wersja".
Teraz jest napisane konkretnie - jak się należy ("Bitdefender 2016" - 90 dni, "Auslogics BoostSpeed 8" - 180 dni, itd.).
KONKRETY - to jest to co lubię najbardziej, a nie... Zdawkowe ogólniki Oczko .
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
RE: PC Format 1/2016
W tym numerze nie spodobał mi się test aparatów z wymienna optyka. Uważam za bardzo nieobiektywne potraktowanie Sony A5100. Byłem szczerze zdziwiony, że zebrał tyle samo albo mniej punktów za AF podczas gdy tal naprawdę bije na głowę konkurencję! A5100 ma taki sam system hybrydowy jak A6000 - bezdyskusyjnie bardzo szybki i celny AF. Potwierdzają to nawet testy na optyczne.pl (które akurat nie słynie z z tego że "lubi" SonyOczko. Kolejna wielka nierzetelność to zarzut jakoby A5100 nie miał HD!?!?! Cytuję przytoczony tu test optyczne.pl "filmy Full HD dobrej jakości," w rzeczonym teście nie ma też większych uwag jakoby dostęp do poszczególnych funkcji jest utrudniony. Mam takie samo menu w Nex-7 i odnosząc do lustrzanki Canona która mam naprawdę nie widzę problemów z dostępem do poszczególnych funkcji. To tylko kwestia przyzwyczajenia - ale zarzucanie że jakaś firma inaczej (własnie niż kto - jest jakiś przyjęty wzorzec ?Oczko ) ułożyła menu nie znaczy że jest to gorsze rozwiązanie.
"zdjęcia ciemne i mało kontrastowe, widoczne efekty systemu usuwania szumu" - to szanowna redakcja chyba foty pomyliłaOczko przytocze jeszcze raz wyniki testów z optyczne.pl: "dobra jakość zdjęć w szerokim zakresie czułości,
niski poziom szumów na zdjęciach JPEG,
dobry zakres i dynamika tonalna,
wysoka zdolność rozdzielcza,"
Można porównać sobie również tu: http://www.dpreview.com/reviews/image-co...7946024198
i tu najgorzej własnie wypada zwycięzca testu - intensywne odszumianie pozbawia obrazek szczegółów - w mojej subiektywnej ocenie najlepiej wypada jednak A5100.
W mojej ocenie taki test powinien być bardziej obiektywny ponieważ może mieć wpływ na wybór sprzętu przez Waszych czytelników. Sentymenty co do producentów nie powinny mieć tutaj miejsca bo liczy się chyba dla Waszej Redakcji dobro Waszego czytelnika. Pozdrawiam
Co się stało z działem z listami do redakcji? (na jednej z ostatnich stron)
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Nie zmieścił się w tym numerze.
Gdzie są wyniki konkursu?
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Cool  RE: PC Format 1/2016
(17.12.2015, 16:02)m.konderski napisał(a): Nie zmieścił się w tym numerze.

Moim zdaniem, to jakiś żart Oczko .
Dawniej "PC - Format" miał prawie 120 stron i wszystko się mieściło.
Teraz ma niecałe 100 i jedna czy dwie kartki więcej się nie mieszczą? Oczy
Nie, żeby mi to robiło jakąś różnicę, czy dział "Listy czytelników" jest w czasopiśmie czy też go nie ma, bo i tak rzadko kiedy czytam tę rubrykę, ale...
Tłumaczenie, że się nie zmieściły ze 2 kartki więcej jest (moim zdaniem) śmieszne - a nawet wręcz komiczne.
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
Skrytykuję i ja. Sposób na szybszy internet za pomocą darmowego programu cFosSpeed. BZDURA! To tylko zmienia priorytety programu w dostępie do sieci co zmniejsza dla niej czas oczekiwania czyli ping, a nie zwiększa się prędkość transferu...
Komputer szybszy od zaraz za pomocą programu Auslogics BoostSpeed 8 to potencjalne zagrożenie dla systemu i równie dobrze samemu można przyśpieszyć sobie system za darmo w dodatku. Nie jest to takie trudne.
Ochrona prywatności w sieci... masz konto na twiterze, facebook czy innych społecznościowych? No to żaden program ci nie pomoże tak czy siak zostaje ślad, który cię identyfikuje. Czyli kolejny zbędny program zaśmiecający autostart.
Bitdefendera nie nazwałbym najlepszym strażnikiem systemu. Są lepsi.
Ashampoo Uninstaller po co mi to?! Nie ma panelu sterowania i dodaj/usuń programy? Po co mi dwa programy robiące to samo?
Nie za bardzo się popisaliście jeśli chodzi o płyty. Z resztą pisma już nie czytam od dawna(jakoś miesiąc temu czy dwa miesiące miałem w kiosku w ręce i miałem wrażenie, że czasopismo dogorywa już), bo ciągle jedno i to samo i ciągle tak samo płytko. Co mnie smuci... Kiedyś było znacznie lepiej... Szkoda, że upadł next który był dla bardziej zaawansowanych i miał wyższą jakość...
Jestem ateistą i nie wstydzę się tego.
http://i.imgur.com/xZRFXld.jpg Smutek
[Obrazek: wqdz690429546a.GIF] Staram się pisać poprawnie po polsku.
Sprawy, które można wyjaśnić na forum nie załatwiam przez PW!
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Witam , i ja tutaj się wypowiem. Programy na płycie przeciętne , wielka szkoda że Bitdefender tylko na 3 miesiące a nie na rok.
[Obrazek: 30877.png]
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: chrome
Konkurs Ashampoo Uninstaller 6 został rozstrzygnięty, klucze rejestracyjne rozesłane.

A oto laureaci:

jakub.szturc2013
jgrabowski
reich13
michalwenc
jarekjotes
jacerniq
tmezglewski
bol.zwol
j.tylko
muszynski

Gratulujemy!