Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 3/2019

PC Format 3/2019
Drodzy Czytelnicy,

od dziś w sprzedaży numer 3/2019 PC Formatu, w którym sporo uwagi poświęciliśmy kwestiom bezpieczeństwa. Towarzysząca temu wydaniu płyta zawiera kilkadziesiąt rozmaitych narzędzi: antyspyware, antywirusy, firewalle, narzędzia do szyfrowania plików i systemy ratunkowe. Pozostając w temacie, gorąco polecam również porównanie możliwości menedżerów haseł.

Sprzętowców powinien zainteresować wielki test kart graficznych ze średniej półki (od 360 zł w górę). Miłej lektury!

[Obrazek: 0319_okl_tdtk60a10p_duza.jpg]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Cool  RE: PC Format 3/2019
Witam!

W najnowszym numerze (wg. mnie) najlepiej wypadły następujące artykuły:

- "[TRENDY]: Rzeczy w sieci" (str. 13)
- "[TESTY]:  Ogier po kuracji - czyli obudowa Chieftec Stallion II" (str. 27)
- "[PROMOCJA]: Cicha jak mysz" (str. 29)
- "[TESTY]: Mysia miss piękności - czyli Genesis Xenon 330"
- "[PROMOCJA]: Prezenty na wiosnę" (str. 32 - 33)
- "[PROMOCJA]: Trwałe wspomnienia" (str. 34 - 35)
- "[NA PŁYCIE DVD]: USB na odległość" (str. 48 - 49)
- "[PORADY]: Zakupy z głową - czyli wybieramy notebook'a" (str. 60 - 65)
- "PORADY]: Windows 10 w praktyce - Wszystko na czas" (str. 78 - 79)
- "[PORADY]: Arkusz kalkulacyjny" (str. 80 - 81)
- "[TECHNOLOGIE]: Odnawialne źródła energii" (str. 84 - 85)

A teraz po kolei omówimy, co i dlaczego mi przypadło do gustu:

- "Test obudowy Chieftec Stallion II" - bo po prostu lubię takie... Gadżety świecące na kolorowo.
- "Cicha jak mysz" - oby więcej takich atrakcyjnych promocji w "PC - Format".  Dla takich promocji aż chce się (jeszcze) kupować to czasopismo.  Poza tym, lubię wszelkiej maści rabaty, promocje, gratisy Wesoły .
- "Mysia miss piękności" - ten sam powód, co obudowa "Chieftec Stallion II".
- "Prezenty na wiosnę" - tu trochę się rozczarowałem, gdyż myślałem, że to jakiś konkurs i do wygrania są te fanty pokazane w artykule.
- "Trwałe wspomnienia" - akurat przypadkowo używam w swojej "HP Deskjet Ink Advantage 4515" zamienników "HP 650" od firmy "Active Jet" i jestem zadowolony.  Co prawda na razie testowałem tylko na tekstach i obrazkach, a nie drukowałem zdjęć, ale... Póki co, jestem zadowolony z jakości.
- "Zakupy z głową" - po prostu, przyda się na przyszłość taki poradnik Jęzor .
- "Odnawialne źródła energii" - oby jak najwięcej tego typu artykułów, żeby uświadomić ludziom, że trzeba chronić środowisko.  A jak się znajdzie alternatywne źródła zasilania (np. elektrownie wiatrowe, hydroelektrownie, czy panele słoneczne) zamiast tych elektrowni węglowych z kominami, które dymią i zanieczyszczają środowisko powodując efekt cieplarniany.  Fakt, że dość droga jest instalacja paneli słonecznych (wg. artykułu ok. 24 tys. złotych), ale środowisko mamy TYLKO JEDNO i trzeba nauczyć się o nie dbać póki czas, bo jeśli nie, to za parę lat latem temperatura może osiągać nawet do 40 - 50°C.  Niedawno o tym ostrzegali w TV.
Jeśli czegoś nie zrobimy, to już za ok. 30 lat może być taki upał, że się ugotujemy Oczy .
RE: PC Format 3/2019
Cytat:tych elektrowni węglowych z kominami, które dymią i zanieczyszczają środowisko powodując efekt cieplarniany.
Energetyka węglowa odpowiada za 9% emisji szkodliwych pyłów zawieszonych w smogu. Większy udział w tym mają chociażby pojazdy, cały rynek transportu.
[Obrazek: kkfVR40.jpg]
wojownikhaha: I pewnie dlatego zimą, kiedy jest duże zanieczyszczenie powietrza (tzn. duże stężenie smogu) organizują tzw. Dzień bez samochodu i każą się przesiąść na komunikację publiczną (tramwaje, autobusy, pociągi).

I z góry przepraszam za ten lekki off-topic Jęzor .

P.S. Poza tym, 9% to o 9 za dużo Język .
Jasne, że 9% za dużo, ale nawet likwidując elektrownie na węgiel, ponosząc przy tym miliardowe koszty zlikwidujemy tylko 9% smogu. Cena niewspółmierna do korzyści.
[Obrazek: kkfVR40.jpg]
wojownikhaha: Ale trzeba robić WSZYSTKO co się tylko da, żeby te wszystkie zanieczyszczenia powietrza zredukować do minimum.  Bo (jak się domyślam) całkowicie, to się chyba nie da wyeliminować wszystkich czynników, które wpływają na zanieczyszczenie powietrza Oczy .
Daj pieniądze Dawidzie to się zrobi. Bo skądś trzeba je mieć.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
ptrick: Jeśli ktoś mieszka w bloku, to wystarczy, żeby się skrzyknąć (złożyć) ze wszystkimi mieszkańcami na panel słoneczny na dachu.
Jeśli takie panele wraz z montażem kosztują ok. 24 tys., to wystarczy, żeby KAŻDY z mieszkańców złożył się po 500 zł. i po problemie. 

Na zdrowie nie ma ceny.  Jeśli nie zaczniemy w porę o tym myśleć, to teraz nawdychasz się smogu czy innego dziadostwa, później trafisz do szpitala z chorobą płuc, a na SOR-ze machną na Ciebie ręką, bo Ci wmówią, że to niestrawność.  I umrzesz Oczy .  Taka jest nasza Służba Zdrowia.
Więc teraz lepiej nie chorować (nawet na głupi katar).
Dawidzie, instalacja za taką kwotę będzie służyła max 1-2 gospodarstwom domowym. A co z pozostałą setką czy więcej? Nie machną. Od tego mam prywatną opiekę medyczną, bym chodził na badania i nie czekał w kolejkach.

A nie żeby coś, założenie paneli słonecznych nie rozwiąże problemu elektrowni. Zużycie prądu jest zmienne, generowanie prądu jest zmienne. Nadmiar prądu jest oddawany do elektrowni, ale ta nie składuje prądu tylko przekazuje dalej. Jak panele nie wyrobią z generowaniem energii elektrycznej, to musisz pobierać ją od elektrowni. Nie ma i w najbliższym czasie nie będzie opłacalnych form akumulatorów, które byłyby tanie, a jednocześnie zdolne do wydajnego przechowywania ogromnej ilości energii oraz do generowania dużych prądów.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Pytanie do Redakcji.

Do kiedy jest ta promocja w "RTV Euro AGD" na "Logitech Silent Plus M330"? Oczy
Bo wiem, że w najnowszym numerze "PC - Formatu" jest kod rabatowy, tylko nie zwróciłem uwagi do kiedy należy go wykorzystać.
Programy: Polecane / Nowe / Inne