Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 4/2016

PC Format 4/2016
W kioskach od 7 marca - nowy PC Format - 4/2016

[Obrazek: 0416_okl_100ow16is.jpg]

Zapraszamy do zapoznania się z jego zawartością: Tylko 6,99 zł!
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Cool  RE: PC Format 4/2016
Witam!

W moim odczuciu ten numer jest odrobinkę słabszy od poprzedniego (ale nie beznadziejny).
Najbardziej spodobały mi się tutaj takie artykuły jak:

- "Test komputerów 2 w 1: Koniec dylematów" (str. 14 - 18)
- "Materiały eksploatacyjne do drukarek: Jeszcze taniej" (str. 22 - 23)
- "Instalacja dysku SSD: Najlepszy upgrade peceta" (str. 24 - 25)
- "Test pakietów Internet Security 2016: Dyskretna ochrona" (str. 42 - 47)
- "Naprawa i przyspieszanie systemu: Windows w serwisie" (str. 62 - 63)
- "Windows 10 w praktyce: Nowe Mapy i menu Start" (str. 68 - 69)
- "Testy pojedynczych produktów: Głośniki Creative T15 Wireless" (str. 75)
- "Ochrona przed inwigilacją: Surfowanie na podsuchu" (str. 76 - 83)
- "Lekarz z internetu: Zdalna służba zdrowia" (str. 92 - 94)

Zastanawiam się tylko, jaki pakiet Internet Security by wygrał test, gdyby nie wzięto pod uwagę "Bitdefendera"? Oczy 

Poza tym... Zauważyłem niewielką literówkę w artykule "Jeszcze taniej" (str. 22).
Jest napisane:

Cytat:[...]

Przydaje się możliwość szybkiego wydruku pojedynczych stron, bo drukarka nie wymaga długiego nagrzewania, co jest problemem urządzeń laserowe.

[...]

A powinno (chyba) być:

Cytat:[...]

Przydaje się możliwość szybkiego wydruku pojedynczych stron, bo drukarka nie wymaga długiego nagrzewania, co jest problemem urządzeń laserowych.

[...]
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
RE: PC Format 4/2016
Sejf na hasła, przyspieszacz windowsa i antywirus- super.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
Mam problem z rejestracją programu Abelssoft Recordify 2016. Zainstalowałem program Recordify 2016 na płycie PC Formacie 4/2016, wpisałem poprawne dane do rejestracji podczas instalacji programu, otrzymałem link do aktywacji poczta gmail.com , link jest aktywowany. Program nie jest pełna wersja. Co mam zrobić? Proszę o informację.
Zrzut ekranu:
[Obrazek: CgilvMz.jpg]

[Obrazek: 0Bq3PbU.jpg]
 System operacyjny: freebsd Przeglądarka: firefox
Dzień dobry, proszę zgłosić problem na adres reklamacjeAtpcformat.pl. postaramy się pomóc.

Sebastian Malinowski
Mam pytanie- prośbę odnośnie pewnego fragmentu z aktualnego numeru, który pozwolę sobie zacytować:
Cytat:Wśród wielu użytkowników komputerów pokutuje przekonanie, że do ochrony przed zagrożeniami czyhającymi w sieci wystarczy zdrowy rozsądek oraz częste aktualizowanie systemu i innych osadzonych w nim aplikacji. (...) W praktyce jednak sama świadomość istnienia zagrożeń w internecie nie wystarczy, bo każda, nawet wydawałoby się nieznacząca pomyłka może słono kosztować. Bywa, że jedno kliknięcie nieodpowiedniego linku, wejście na nieznaną stronę www czy odebranie zwyczajnie wyglądającego e-malia kończy się wieloma problemami- od kradzieży poufnych danych po zaszyfrowanie partycji dysku i żądanie okupu od cyberprzestępców.
Jak pewnie niektórzy ze starych forumowych wyjadaczy wiedzą, bardzo interesuje mnie zagadnienie bezpieczeństwa danych i szkodliwych aplikacji. Chciałbym więc (oczywiście w celach edukacyjnych) otrzymać taki link do strony www, który poprzez samo wejście w niego zaszyfruje mi partycję (lub zrobi mi jakąkolwiek większą szkodę poza zawieszeniem przeglądarki). Po tonie zacytowanego fragmentu można wywnioskować, że takich stron jest wiele i można na niego trafić całkiem przypadkiem, więc spełnienie mojej prośby będzie dla redakcji kaszką z mleczkiem. Osobiście szukam świadomie i z rozmysłem takiego linku od ponad ośmiu lat, niestety bezskutecznie. Co robię źle? Drapanie

Z góry dziękuję za pomoc. Wesoły
I tak Ci nie odpowiedzą. Jesteś zbyt inteligentny na tego typu informacje i Twoja świadomość, że to bullshit, przerasta redakcję. Szczerbol

Atedit: Dodam jeszcze od siebie. Pracuję jako serwisant PC, komputery które "naprawiam" mają zainstalowaną aktualną wersję eseta, oczywiście z wykupioną licencją. Jak to jest, że ten antywirus niczego nie wychwytuje? Komputery z malware i adware znajduję praktycznie codziennie - eset cały czas aktywny. Co jakiś czas znajdzie się komputer z zaszyfrowanymi plikami - eset cały czas aktywny. Droga redakcji, proszę, wyjaśnijcie mi, do czego służą te antywirusy, bo poza zamulaniem komputera i pseudo informacją, że komputer jest bezpieczny, nic one nie robią praktycznie.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Jakiś czas temu czytałem o luce przeglądarki która pozwalała na zainfekowanie komputera poprzez wejście w link. Atakujący mógł zyskać uprawnienia aktualnie zalogowanego konta w systemie. Na ile jest to prawda a nie dziennikarski haczyk - ciężko mi powiedzieć.
Każdy dzień bez forum to dzień stracony.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(12.03.2016, 21:19)ptrick napisał(a): [...]

Atedit: Dodam jeszcze od siebie. Pracuję jako serwisant PC, komputery które "naprawiam" mają zainstalowaną aktualną wersję eseta, oczywiście z wykupioną licencją. Jak to jest, że ten antywirus niczego nie wychwytuje?

[...]

Może jesteś taki "zdolny", że podczas rzekomej naprawy usuwasz te wirusy Oczy .
Ewentualnie - widzę jeszcze jedno wyjaśnienie.
Mianowicie - komputery nie są zainfekowane, więc antywirus nie ma co wykrywać.

Dodam jeszcze od siebie, iż normalnie na laptopie używam jakiegoś darmowego antywirusa ("AVG Free" albo "Panda Antivirus Free 2016").
Tylko jak wygram jakiegoś "Nortona 360" albo "ESET-a Smart Security" (albo jest jeden z nich w "PC - Format" w wersji specjalnej), to instaluję na laptopie zamiast darmówek.
Tak było i teraz.  Dali w nr. 03/2016 "ESET Smart Security 9", więc odinstalowałem "Pandę Free 2016", wyczyściłem rejestr i zainstalowałem "ESET".
I co? Wykrył 4 zagrożenia.

Tak więc antywirus "ESET" jak najbardziej działa Oczko .
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
(15.03.2016, 14:40)~Anonim napisał(a):
(12.03.2016, 21:19)ptrick napisał(a): [...]

Atedit: Dodam jeszcze od siebie. Pracuję jako serwisant PC, komputery które "naprawiam" mają zainstalowaną aktualną wersję eseta, oczywiście z wykupioną licencją. Jak to jest, że ten antywirus niczego nie wychwytuje?

[...]

Może jesteś taki "zdolny", że podczas rzekomej naprawy usuwasz te wirusy Oczy .
Ewentualnie - widzę jeszcze jedno wyjaśnienie.
Mianowicie - komputery nie są zainfekowane, więc antywirus nie ma co wykrywać.

Dodam jeszcze od siebie, iż normalnie na laptopie używam jakiegoś darmowego antywirusa ("AVG Free" albo "Panda Antivirus Free 2016").
Tylko jak wygram jakiegoś "Nortona 360" albo "ESET-a Smart Security" (albo jest jeden z nich w "PC - Format" w wersji specjalnej), to instaluję na laptopie zamiast darmówek.
Tak było i teraz.  Dali w nr. 03/2016 "ESET Smart Security 9", więc odinstalowałem "Pandę Free 2016", wyczyściłem rejestr i zainstalowałem "ESET".
I co? Wykrył 4 zagrożenia.

Tak więc antywirus "ESET" jak najbardziej działa Oczko .

Dawidzie, wytłumaczę Ci dokładnie na czym polega problem, żebyś zrozumiał. Eset jest zainstalowany na komputerze, przyjeżdżam do kogoś by sprawdzić co z kompem, a tam masa malware, adware, czasem inne ścierwa, których eset nie wykrywa. I nie jest to pojedyncza tajna infekcja, tylko wiele różnych infekcji, które uniemożliwiają korzystania z komputera, także nie, antywirusy nie działają. W praktyce antywirus mniej robi i bardziej szkodzi, niż pomaga, a to, że u Ciebie wykrył 4 infekcje oznacza tyle, że najprawdopodobniej taki MBAM w wersji darmowej wykryłby znacznie więcej rzeczy. Albo jest jeszcze inna sprawa, z którą wielokrotnie się spotkałem, antywirus wykrył Ci rzeczy, które de facto nie są infekcjami. Niestety bardzo często tak również się zdarza.
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_eight Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne