Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 5/2021

PC Format 5/2021
Drogie i drodzy,

już za parę dni kolejny (5/2021) numer PC Formatu ukaże się w sprzedaży. W najnowszym wydaniu jak zwykle ciekawe tematy. Tak więc m.in. opublikowaliśmy:
  • pierwsze wrażenia po przyjrzeniu się Windows 11 i poradnik jak zainstalować najnowsze Okna,
  • test routerów Wi-Fi ax,
  • test podstawek chłodzących pod notebooki,
  • poradnik dotyczący optymalizacji ustawień sieci bezprzewodowej,
  • vademecum bezprzewodowej transmisji obrazu i dźwięku.

Na płycie oprócz rozmaitych narzędzi dla Windows umieściliśmy 8 pełnych wersji programów, w tym półroczną wersję superpakietu Nero Platinum.

Tyle spraw związanych z bieżącym numerem. Być może nie wiecie, ale PC Format przechodzi metamorfozę. Nie widać tego (jeszcze) np. po stronie internetowej, ale prace trwają i nowy serwis ma ujrzeć światło dzienne jeszcze w tym roku. Zmienia się również czasopismo (w tym i jego cena, którą wydawnictwo podniosło do 11,00 zł).

Pierwszym krokiem jest rezygnacja z płyty DVD. Piszę o tym, co prawda, w najnowszym wstępniaku, ale dla porządku i tu wspomnę o powodach takiej decyzji. Jest ich kilka:
  • ułamek Czytelników korzysta z tej formy dystrybucji oprogramowania (widzimy to po statystykach naszego systemu kodów);
  • tłocznia znacznie podwyższyła koszty produkcji nośników DVD;
  • obecnie sprzedawane komputery (przenośne i stacjonarne) w znakomitej większości nie mają napędów;
  • utylizacja poliwęglanu (czyli tworzywa, z którego wykonane są płyty) jest kosztowniejsza niż samego papieru.
Tak więc niniejszy numer PCF jest najprawdopodobniej ostatnim, do którego dołączamy płytę. Może jednak zdarzyć się sytuacja, w której uda nam się zorganizować bardzo trakcyjne oprogramowanie, to wtedy DVD pojawi się jednorazowo. Czas pokaże.

Zamiast działu DVD planujemy jedno z dwóch działań: albo poszerzymy istniejące, albo dodamy specjalny. Decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Może nam podpowiecie?

Z serdecznym pozdrowieniem
--
rednacz

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
RE: PC Format 5/2021
Ja się bardzo cieszę - i tak rzadko korzystałem z tych programów, za to z zainteresowaniem czytałem ich opisy. Bardzo podobał mi się w tym numerze artykuł o UWB, choć cały numer przeczytałem z przyjemnością.
A że przeczytałem... dowód wkrótce;)
Zapraszam do obejrzenia materiału na YouTube z czytania PC Formatu: https://youtu.be/W_FdlowjsgY. Oczywiście uwagi mile widziane. 
Spodziewałem się rezygnacji z płyty szybciej, myślałem że po zmianie właściciela, tłocznie podniesie ceny, ale trochę dłużej wytrzymaliście.

Cóż, decyzja może i dobra, chociaż konkurencyjny KŚ ma wciąż płyty i jak już kupuję to z ciekawości podłączam napęd kablem usb żeby przejrzeć płytę/

Czy PCF nadal będzie dwumiesięcznikiem? Bo skoro nie będzie pełniaków to i content będzie słabszy.
myślę że ryzygnacja z płyt to dobra decyzja . Czekamy na dalsze zmiany :D
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Ależ sprawiliście mi przyjemność, podpisując się pod decyzją o rezygnacji z płyty. Dziękuję wszystkim razem i każdemu z osobna.

Atkakakrasiejow – tak, PCF cały czas pozostaje dwumiesięcznikiem.
Ataswiech – dziękuję w imieniu współautorów i swoim za prasówkę. Super! Mała uwaga: PC Format to czasopismo, magazyn (gazety należą do prasy codziennej).

Serdeczności
--
red. nacz.
 System operacyjny: macos Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne