Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format 7/2012

PC Format 7/2012
W kioskach od 4 czerwca - nowy PC Format - 7/2012

[Obrazek: 0712_okl_wzktn.jpg]

Zapraszamy do zapoznania się z jego zawartością: Tylko 5,99 zł!

prezentacja nowego numeru w wersji filmowej

Film ze smartfonem Sony Xperia P
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: chrome
Cool  RE: PC Format 7/2012
Witam!

Powiem tak... Na samym wstępie - w artykule "Chrome podbił świat" (str. 4) chyba wkradł się jakiś chochlik - głodomór, bo zamiast "Upadek Explorera" jest "Upade Explorera".

Ponadto - wielkie brawa za konkurs SMS-owy (str. 5)Brawa.

Jeśli chodzi o artykuły, to w zasadzie niewiele w tym numerze znalazłem dla siebie.
Zaciekawił mnie news pt. "Minituner" (str. 10).
I bardzo ciekawie wypadł artykuł "Okienka bez Aero" (str. 5).

Jeśli natomiast chodzi o płytkę, to tym razem nie mam żadnych zastrzeżeń odnośnie klejenia, ponieważ dostałem czasopismo (jakby) osobno i płytkę osobno.
Mam natomiast zastrzeżenia co do zawartości płyty.
Po inne lata na płytce były jakieś gierki na wakacje, a teraz... NicSmutny.

Moja ogólna ocena: 4/10.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: PC Format 7/2012
mam pytanie na temat artykułu pt. "Procesory AMD Trinity".
otóż na samym jego początku piszecie, że w tym APU, na zintegrowanej z procesorem karcie graficznej można uruchamiać najnowsze gry (zwłaszcza pod kontrolą DirectX 11). a kończą go, wnioskujecie, że układ ten nie jest zbyt dobry do gier.i tu moje pytanie: jak ja mam te sprzeczność rozumieć?! bo wg mnie to ona wystarczy, aby grać w najnowsze gry. może na nie zbyt wysokich detalach i rozdzielczości, ale da się.
a poza tym powiedzieliście, że laptopy z układami Intela i dodatkową kartą graficzną są lepsze. a co z technologią Hybrid Crossfire? bo na tej stronie (link: http://pclab.pl/news49908.html) piszą, że zastosowano, prawdopodobnie, w prezentowanym laptopie coś takiego.
takie jest moje zdanie. nie wiem, może źle to zrozumiałem, a jeżeli tak, to przepraszam za pomyłkę.
a co do samej gazetki, może być. daje jej 10/10 w skali Kinomaniaka:-)
tyle.
Question  RE: PC Format 7/2012
Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc zapytam tutaj.

[Obrazek: ed5c4b06d64452e9m.jpg]

Otóż... Na str. 7 zauważyłem reklamę "G Daty" - i na pudełku były polskie napisy.
Czy to znaczy, że "G Data Internet Security 2013" w polskiej wersji językowej jest już dostępny w sprzedaży?Oczy
Kupiłem pismo i zacząłem od lektury artykułu z 72 strony - "Pliki w chmurze". Dziwne, że Dropbox był dopiero czwarty i został uhonorowany Wyborem redakcji. Używam od dawna tych z artykułu i innych serwisów do przechowywania w chmurze. Wg mnie Dropbox jest niepokonany ale to wątek na inną dyskusję. Wracając do artykułu Test to właściwe przepisanie parametrów z tabelek. Po naprawdę niedługim użytkowaniu można stwierdzić, które serwisy radzą sobie z synchronizacją plików nadpisanych przez kilku użytkowników lub z synchronizacją komputera gdzie nastąpiło wiele zmian a komputer nie był podłączony do netu. U mnie Dropbox nigdy się nie pogubił i wiedział który plik jest najnowszy tu niestety SkyDrive poległ, bo np nie usunął wszystkich plików skasowanych offline po ponownym podłączeniu komputera. Brakło w teście wyróżników dla usług np niedawno dodany Get Link w Dropbox, czy opisu zdalnego połączenia z komputerem w SkyDrive.
Zaciekawiła mnie natomiast jedna rzecz jak synchronizować dowolne foldery w SkyDrive?
Ja nie mam pojęcia ale może czegoś nie widzę, może autor miał na myśli LiveMesh? Jeśli chodzi o (tak naprawdę fajny) SkyDrive należy wspomnieć o tym, że nie hula na XP, że w przypadku Visty trzeba włączyć UAC, lub używać konta nie-Admina co w przypadku jednego użytkownika jest właściwie niemożliwe no i że chwilowe wyłączenie usługi skutkuje procesem konfiguracji od początku.
Ludzie czytając powinni zdobywać wiedzę.

P.S. Doczytałem trochę więcej, ogólnie numer jest fajny jednak warto aby artykuły niosły więcej treści (lepiej mniej ale bardziej rzeczowych).
-Pozytywnie oceniam "gażdżeciarski" art. "Wakacje z komputerem"
-Trochę zbyt lakoniczny art dot. nawigacji, czytelnik nie dowie się wielu ważnych rzeczy np ostatnio używałem nawigacji Ovi dwa razy za granicą, sprawdziła się dosyć dobrze i oczywiście nie generowała dodatkowych kosztów.
-z art. o Aero2 przydał mi się link lokalizacji bts
-dobrze że są art. techniczne procesory/płyty
-plus za PowerDirector
-I na koniec rzecz najlepsza. W czasach internetu ciężko zrobić pismo które dostarczy informacji, o których nie słyszeliśmy wcześniej. Ja jakoś przegapiłem Youkuu (powinna być o tym informacjia w art. o danych w chmurze). Niestety znów temat po łebkach. Jaka jest opinia i informacje redaktora na temat bezpieczeństwa i niezawodności takich rozwiązań? Jest to jedno z kluczowych pytań dla użytkownika.
Ze swojej strony dołożę informację o usłudze dla Dropboksa sortującej pliki wg kategorii - http://www.sortmybox.com/
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Ogółem, gdy kupiłem czasopismo nie wyglądało mi dobrze... oczywiście wiem że zdarzają się literówki ale no niestety, bardzo lubię tą gazetę i naprawdę chciałbym żeby kolejne wydania były coraz lepsze. Co do GData, to nie wiem czy taka wersja jest, ale sprawdzę dla pewności.

OGÓLNA OCENA: 5/10 Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Z zainteresowaniem przeczytałem PC Format .
Jest w nim dla mnie parę ciekawych rzeczy .
Z programów zamieszczonych na krążku to : YouTube Song Downloader i Power Director .
A z artykułów to " Tanio i jeszcze taniej " . Dużo drukuję , więc interesują mnie zamienniki .
Szkoda , że nie ma więcej porad do urządzenia wielofukcyjnego
" brother " , żeby jak najtaniej drukować .
Ale ważne jest to , że kleju na płytce było w " moim " numerze znikoma ilość , więc dzięki temu PC Format jest u mnie w stanie nienaruszonym .
Dla mnie numer jest udany i mam w nim co poczytać .
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: ie
Po co są zakładane wątki dot. danego numeru? Czy ktoś z redakcji czyta komentarze? Dwa banalne pytania i zero odpowiedzi, a mogło by być fajne miejsce do dyskusji na artykułami. Widocznie znów przeceniłem pismo.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Wszystkie wątki dotyczące numeru są uważnie czytane. Dzięki nim redakcja wie, co Czytelnicy myślą na temat pisma i co im się podoba a co nie. Jeżeli zachodzi taka konieczność, redakcja włącza się do dyskusji - proszę to sprawdzić w dziale "na płycie". Forum jednak z definicji ma służyć do wymiany poglądów pomiędzy czytelnikami. Zadaniem redakcji jest tworzenie pisma. Nie chowamy tez żadnej wiedzy dla siebie - zazwyczaj wszystko istotne, co mamy do powiedzenia w danym temacie znajduje się w artykule.
Ogólnie rzecz biorąc, z powrotem kupiłam roczny nie uczestniczy zaakceptowania dla mnie ... I apercypować zaliczki, że nie ma literówek, ale niestety, absolutnie jak dwutygodnik, a ja absolutnie chcę kolejnych edycjach były przyjęcia lepiej. Co do GData, nie apercypować czy ta wersja, ale analiza będzie pewny. Ogólna ocena: 5/10
Liza smith
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
pc format 7/2012anti-theft pc format artykuł 7/2012pc format 7-2012pc format archiwum 7/2012pc format o7www.pcformat7/2012