Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC Format bez płyty DVD

#1
PC Format bez płyty DVD
Forumowiczki i Forumowicze,

efektem zmian PC Formatu jest rezygnacja z płyty DVD – od numeru 6/2021 już jej w czasopiśmie nie znajdziecie. Taką decyzję podjęliśmy po długich konsultacjach. Powodów jest kilka:
  •    ułamek Czytelników PC Formatu korzysta z tej formy dystrybucji oprogramowania (widać po statystykach systemu kodów);
  •    tłocznia znacznie podwyższyła koszty produkcji nośników DVD;
  •    obecnie sprzedawane komputery (przenośne i stacjonarne) w znakomitej większości nie mają napędów;
  •    utylizacja poliwęglanu (czyli tworzywa, z którego wykonane są płyty) jest kosztowniejsza niż samego papier.
Tak więc numer 5/2021 PCF jest najprawdopodobniej ostatnim, do którego dołączamy płytę. Może jednak zdarzyć się sytuacja, w której uda nam się zorganizować bardzo trakcyjne oprogramowanie, to wtedy DVD pojawi się jednorazowo. Czas pokaże.

Zamiast działu DVD planujemy jedno z dwóch działań: albo poszerzymy istniejące, albo dodamy specjalny. Decyzji jeszcze nie podjęliśmy. Może coś podpowiecie?
--
rednacz
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
#2
RE: PC Format bez płyty DVD
Dla mnie może nie być płyty, wystarczy że programy, które chcecie dodać do czasopisma będzie można pobrać ze strony internetowej i ich klucze jak dotyczczas. Programy np. z działu "Download". Można też przy kluczach dać linki do pobrania aplikacji pod nie, do działu "Download" lub strony producenta aplikacji. Tu mam na myśli pełne wersje, które zamieszczacie w czasopiśmie.

Aha, dział DVD, czy też opis aplikacji w pełnych wersjach może zostać, tak samo inntematyczne opisy aplikacji narzędziowych, które są polecane i omawiane jako pomocne w danych sytuacjach. Jedynie co będzie je można pobrać z działu "Download" z waszej strony, d, ieki temu większą uwaga zostanie skupiona też na waszej stronie. Można będzie jedynie dodać też ewentualnie podstronę dla danego czasopisma, czy coś w ten deseń gdzie będą linki do omawianych aplikacji.

Dział DVD może być wtedy przemianowany na inną nazwę. Np. Aplikacje numeru" czy coś w tym stylu.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (PC Format bez płyty DVD)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Instalacja programów bez DVD sl@veq 7 34310 12.04.2018, 12:29
Ostatni post: xikom
Question Gra "Litil Divil" (z DVD 5/2017 "PCF"). Będzie działać bez rejestracji w "STEAM"? ~Anonim 0 18642 03.04.2017, 11:15
Ostatni post: ~Anonim
  obraz plyty dla komputera bez dvd? speeder658 2 17683 17.01.2017, 16:11
Ostatni post: raxer

Skocz do: