Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

PC do gier za 1500zł na używanych podzespołach.

RE: PC do gier za 1500zł na używanych podzespołach.
coz to niech krata mu zabija taktowanie od ciepła i masz swoje 15%
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
Po pierwsze jeśli chodzi o XFX akurat to on ma chłodzenie półpasywne ( mówie o GTSie bo takiego mam ) więc do 50 stopni jest bezgłośna ( w praktyce nawet przy youtube wentylatory się nie włączają ) A w grach ? No cóż żadna karta nie będzie bezgłośna ( szczególnie jeśli jest wydajna ) trzeba iść na kompromisy . Albo komputer bezgłośny, albo wydajny Aczkolwiek stwierdzam że XFX nie jest na tle konkurencji nie jest tragiczny . Maks 80 stopni przy 2200-2500rpm to jak na tą kartę nie jest źle . A zjawiska "zbijania " taktowań nigdy jeszcze nie zauważyłem . Więc nie wiem o czym opowiadasz .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Tak jak mówiłem wcześniej . Kultura pracy bez rewelacji ale znośny model .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
Poskładałem kompa. Wszystko śmigało 2 dni, aż do czasu kiedy kupiłem nowy monitor. Wczoraj grałem wszystko było ok. Dzisiaj doszedł nowy monitor, podpiąłem go do PC i zonk. Komputer uruchamia się ale nie ma obrazu, monitor sprawny, na starym monitorze mam to samo. Próbowałem wyjąć GPU, alr na integrze mam tan sam problem. Wyjąłem pamięć ram, dysk przepinałem wszystko z 10 razy i ciągle brak obrazu. Dodatkowo dioda dysku nie świeci. Biosa resetowałem przez wyjęcie płyty głównej. Czy znowu trafiłem na oszusta na allegro i już 2 płyta główna okazała się lipna? Pomocy bo ten komputer zaraz doprowadzi mnie do szału...
Po 2 padnietej płycie wywalił bym na śmieci zasilacz... Bo szansa ze go on za to odpowiada bardzo duża.
Nie pomagam.
Dobra spokojnie . Od początku . Zacznijmy od tego co ty w końcu kupiłeś ? Bo się znowu pogubiłem już . Pełna specyfikacja komputera wraz z monitorem który kupiłeś ? Czy na starym monitorze komputer pokazuje obraz, czy też nie ? Skąd wiesz że monitor/kabel sprawny ? Sprawdzałeś go na czymś poza komputerem na którym nie działa ? Sprawdzałeś wszystkie wejścia na monitorze/karcie graficznej ?
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. Wesoły
Zasilacz XFX TS 550W 80+ Bronze używany
GPU rx580 z morele nowa
Płyta główna gigabyte ga-b75m-d3h używana
Procek i72600 używanay
Ram 8gb crucial+ 8gb hyperx fury
Monitory próbowałem podłączyć 3 (stary funai, asus i nowy samsung sf350 24') pod vga i hdmi i nic na radeonie i na integrze.
Napięcia na zasilaczu:
12.17V
5.08V
3.372V
Te napięcia to mierzyłeś mam nadzieję miernikiem ? Wyglądają dobrze więc nie wiem o co tu może chodzić . Skąd masz dokładnie ten zasilacz ? Wiem że używany,ale czy z jakiegoś sklepu na gwarancji producenta ? Czy może jakaś mega okazja za pół ceny ? Ten zasilacz o ile jest fabryczny nie powinien uszkodzić niczego nawet przy awarii . Ale z drugiej strony 2 uwalone płyty to też strasznie zagadkowa sprawa . I to tak od razu jedna po drugiej ? No nie wiem . Chyba że masz na prawdę już takiego pecha że naprawdę kupiłeś dwie padaki jakieś .

A sprawdzałeś czy nic ci się tam przypadkiem nie poluzowało w komputerze przy tej zmianie monitora ? Może to głupie, ale wiem z doświadczenia że czasem winne potrafią być pierdoły typu wysunięty kabel w którejś z wtyczek zasilacza na przykład .

Przeskładał bym jeszcze komputer jak już nic nie pomoże od nowa bo czasem to też magicznie pomaga . Powiedz jeszcze jak zachowuje się sam komputer . To znaczy nie ma obrazu, ale czy np sam komputer ( skrzynka ) się uruchamia ? Słyszysz dźwięki Windowsa ? Czy dosłownie nic czarny ekran i kaplica ? Komputer nie odpala ? Resetuje się ?
(07.08.2018, 19:01)MonteCristo napisał(a): Te napięcia to mierzyłeś mam nadzieję miernikiem ? Wyglądają dobrze więc nie wiem o co tu może chodzić . Skąd masz dokładnie ten zasilacz ? Wiem że używany,ale czy z jakiegoś sklepu na gwarancji producenta ? Czy może jakaś mega okazja za pół ceny ? Ten zasilacz o ile jest fabryczny nie powinien uszkodzić niczego nawet przy awarii . Ale z drugiej strony 2 uwalone płyty to też strasznie zagadkowa sprawa . I to tak od razu jedna po drugiej ? No nie wiem . Chyba że masz na prawdę już takiego pecha że naprawdę kupiłeś dwie padaki jakieś .

A sprawdzałeś czy nic ci się tam przypadkiem nie poluzowało w komputerze przy tej zmianie monitora ? Może to głupie, ale wiem z doświadczenia że czasem winne potrafią być pierdoły typu wysunięty kabel w którejś z wtyczek zasilacza na przykład .

Przeskładał bym jeszcze komputer jak już nic nie pomoże od nowa bo czasem to też magicznie pomaga . Powiedz jeszcze jak zachowuje się sam komputer . To znaczy nie ma obrazu, ale czy np sam komputer ( skrzynka ) się uruchamia ? Słyszysz dźwięki Windowsa ? Czy dosłownie nic czarny ekran i kaplica ? Komputer nie odpala ? Resetuje się ?

Zasilacz z allegro za 110zł, sprzedający napisał, że sprzedaje, ponieważ zmienił gpu i potrzebuje większej mocy.
Komputer uruchamia się, nie słychać żadnego piknięcia ale akurat nigdy nie było, więc nie wiem czy w ogóle jest tam jakiś głośniczek... Słychać uruchomienie się dysku, później zamiera. Na monitorze czarny ekran, dioda sygnalizująca działanie dysku nie świeci. Wentylatory się kręcą zarówno ten z obudowy jak i z CPU. Wczoraj brat grał prawie cały dzień w gta V i forzę horizon 3 i nie było najmniejszych problemów wszystko chodziło na ultra. Temperatura CPU nie przekraczała 50° a GPU 80°C. Dzisiaj komputer już nie działa przy pierwszym uruchomieniu. Myślałem że to ten nowy monitor ale na starym PC działa, a po za tym żaden inny monitor też nie daje znaku życia na tym PC. Wiec pewnie znowu padła płyta. Czy to może być też wina procesora? Czy procesor może też uszkadzać tak płyty? Na wszelki wypadek kupie nowy zasilacz i niestety będę musiał kupić też mobo. Ehh ja to mam pecha z tymi komputerami pół roku temu kupiłem laptopa używanego i też okazał się uszkodzony karta graficzna zintegrowana padła po 2 tygodniach... Po rozebraniu okazało się, że był naprawiany przez jakiegoś amatora.... Za komputer miałem dać 1500zł a wyjdzie mi 3000 no ale nic głupi płaci 2 razy trzeba było nie żydzić i kupić nowy. Biorę się za szukanie mobo i zasilacza....
ale kręcą normalnie czy na max obrotach ?

Procesor nie może uszkadzać płyt ...
Nie pomagam.
Programy: Polecane / Nowe / Inne