Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

PC do gier, za około 4k

PC do gier, za około 4k
Cześć,
Od jakiegoś czasu zbieram się do zakupu nowego kompa typowo pod gry typu MMO - nie muszę odpalać gier AAA w max detalach. Sytuacja na rynku, tak z cenami jak i z dostępnością części jest na tyle słaba, że już sam nie wiem co mam robić i przychodzę do Was po poradę. Budżet to około 4k za samą jednostkę.

Złożenie swojego zestawu jest o tyle ciężkie, że karty graficzne są wręcz nieopłacalne w zakupie osobno. Chciałem zbudować coś w oparciu o integrę 4650 ryzena, ale nagle - z dnia na dzień - z 950zł strzeliła na 1300 i jest problem z jej dostępnością.

Myślałem również - o zgrozo - o gotowcu. Co o tym sądzicie, mając na uwadze obecne czasy? Np. ASUS ROG Strix G15DH-PL003T Ryzen 5 3600X/16GB/512GB SSD/GTX1660 6GB/Win10H. Kosztuje 4399zł.

I tu nasuwają się pytania do osób siedzących w temacie - w obecnej sytuacji czekać z kompem, bo np. niedługo może się coś zmienić?
Nie czekać i brać jakiegoś gotowca, powyższego lub innego?
Próbować mimo wszystko złożyć swój zestaw?
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
RE: PC do gier, za około 4k
Aktualnie nie masz innej rady niż gotowce jeżeli naprawdę musisz . . Jak nie masz żadnej sensownej karty to nic się nie da składać bo nawet 4650G jak zauważyłeś odleciał .
Acz ten konkretny jest poprostu beznadziejny .

Podejrzewam że sytuacja potrwa conajmniej do końca wakacji .
Zestaw złożysz np na ryzenie 1600AF czy 3600 bo one są bez problemu dostępne ... tylko trzeba jakąkolwiek kartę dorwać , a nawet te o wydajności integry ryzena 4650G potrafią do 500zł teraz dojść ...
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Mógłbyś nakreślić mi co w tym konkretnym zestawie nie pasuje?
Będę wdzięczny jeśli zasugerujesz mi jakiś konkretny gotowiec. Wiem, że ich nie lubisz ale może coś znośnego się znajdzie.
Sporo przeglądałem i albo w tej kasie dają słabe płyty z serii 450, albo te śmietniki Vero jako zasilacze. Jakbym składał swój zestaw, musiałbym pakować jakiego starego ryzena na słabej integrze albo Intela i pewnie niedługo wymieniać na mocniejszyKwaśny
jakikolwiek ryzen ze zintegrowaną grafiką jest bardzo ciężko dostępny ...
Podam ci na przykładzie jednego z lepszych jakie znalazłem Actina PBM 2600 / 16 / 512 / 1660S / 500W
-chińskie vero to raz ale l3 powiedzmy że złym zasilaczem nie jest , można trafić gorzej ...
-B450 za prawie 4700zł w 2021 ... o zgrozo , ale choć tyle dobrze ze nie jakaś śmieciowa tylko naprawdę przyzwoity tomahawk .
-Totalnie śmieciowy ssd na padającym na potęgę i niewydolnym kontrolerze Phison S11 , dziwię się że opłaca im się to sprzedawać bo napewno mają reklamacje tych dysków .
-Buda piekarnik bez przewiewu + mocny sprzęt ... kiepski pomysł
-GTX1660 super ... fajnie , tylko z najtańszym badziewnym chłodzeniem więc różnie to może być jak chodzi o komfort akustyczny i temperatury , zwłaszcza w takiej obudowie .

Generalnie bardzo ciężko znaleźć coś uczciwego . Ja tak na szybko przejrzałem i nic lepszego niż ta actina nie widzę . NTT ma jeszcze gorszy syf , lepsza obudowa bo przewiewna ale jeszcze gorszy zasilacz i płyta + nie podają nawet jaki dysk .
Przy "problemach z Win10" oraz problemach ze "spadkami FPS w CS:GO"
Nie pomagam.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Możesz podesłać mi na priv link do tej actiny?

Mógłbyś również zarzucić jakiś przykładowy zestaw złożony od podstaw? Czy to z jakimś słabszym ryzem na integrze czy to bez integry i porównywalną lub nieco lepszą grafą. Coś kupić chcę, wiem że okres słaby, ale jak mam czekać nie wiadomo na co...
Programy: Polecane / Nowe / Inne