Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Pierwszy gramofon - co i jak, ile przeznaczyć itd

Pierwszy gramofon - co i jak, ile przeznaczyć itd
Cześć
Od dłuższego czasu chciałbym sobie kupić gramofon, aby posłuchać płyt winylowych
Jako, że TOTALNIE nie ogarniam tematu - proszę was o pomoc
Ile w ogóle trzeba przeznaczyć, żeby to miało sens?
Co do sprzętu audio jaki posiadam - proszę wejść w mój profil, tam są wypisane wzmacniacze i kolumny jakie posiadam
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: opera
RE: Pierwszy gramofon - co i jak, ile przeznaczyć itd
Widząc sprzęt, jaki masz, polecił bym Ci coś takich firm, jak Reloop, Marantz, Numark, Denon. W cenach raczej powyżej 1000zł, niż poniżej.
A widząc Twój podpis, wręcz obraził bym się, jak byś kupił coś poniżej Wesoły Jestem totalnym fanatykiem Pink Floyd Wesoły
Pozdrawiam.
Ajgor
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
(08.12.2011, 23:32)Ajgor napisał(a): Widząc sprzęt, jaki masz, polecił bym Ci coś takich firm, jak Reloop, Marantz, Numark, Denon. W cenach raczej powyżej 1000zł, niż poniżej.
A widząc Twój podpis, wręcz obraził bym się, jak byś kupił coś poniżej Wesoły Jestem totalnym fanatykiem Pink Floyd Wesoły

Ooo, nie spodziewałem się, że aż tyle to wyjdzie. Myślałem, że w ~300zł coś się znajdzie. Na razie na krystalicznej jakości dźwięku mi nie zależy, po prostu chcę poczuć ten klimat słuchania płyt winylowych Wesoły
Co do Floydów - dobrze wiedzieć, że na forum ktoś jest z porządnym gustem Wesoły No i jeszcze awatarek z wiedźmińskim medalionem Wesoły

Jeszcze byłbym wdzięczny gdybyś zajrzał tutaj i dał mi odpowiedź - http://forum.pcformat.pl/Diora-WS704-gra...bez-basu-t
Temat dość stary, ale przez ten rok w ogóle nie korzystałem z tego sprzętu, więc nawet się tym nie zajmowałem
Wiem o Floydach sporo Wesoły Jak chcesz, to pytaj. Po za tym mam prawie całą ich dyskografię na winylach. Chociaż już nie słucham. Mój gramofon - Bernard - był prawdziwą legendą w PRL-u, ale już się wysłużył, i pasek mu się rozciągnął. A po za tym dużo słucham muzyki w samochodzie, a do kompaktu w samochodzie winyl nie chciał mi się zmieścić, więc teraz mam muzę na CD.
Po za tym słucham też mnóstwo bluesa (którego pogrywam sobie też na gitarze, ale tylko w domu).
Aha. nie wiem, czy wiesz, że właśnie w Polsce wychodzi płytka ze zremasterowanymi utworami Pink Floyd. Niby tymi najlepszymi, chociaż tu jest rzecz gustu. Dla mnie największe ich dzieło to jest Atom Heart Mother, którego na tej płycie na pewno nie będzie, i The Trial z The Wall - bardzo mocno niedocenione dzieło Wesoły
Pozdrawiam.
Ajgor
Nie spodziewałem się na tym forum takiego fana Floydów Wesoły Miłe zaskoczenie
Gilmour dla mnie jest jednym z lepszych gitarzystów. Wokal też ma całkiem niezły. Słyszałem, że w którymś wywiadzie powiedział, że jest lepszy od Hendrixa. Trochę dziwnie tak o sobie mówić, tak się samemu przechwalać.
Blues to również moje klimaty. Preferujesz tego starego, akustycznego bluesa z delty, czy bardziej tego nowszego, elektrycznego?
Długo już grasz na gitarze? Jakie wiosło masz? Wesoły
A o płytce Floydów nie wiedziałem, jak kasa będzie to może sobie zamówię.

A żeby nie robić offtopu to moze zapytam - na co szczególnie zwracać uwagę przy kupnie używanego gramofonu?
Używanego bym nie polecał. Chyba, że będziesz miał możliwość od razu wymienić w nim igłę (w lepszych modelach to się nazywa system). W używanym może być zajechana, albo nawet złamana. Kupując więc najpierw się zorientuj, jak wygląda sprawa z kupnem igły. I nie patrz na to, że ktoś Ci będzie na przykład dawał dwie zapasowe, bo one wszystkie mogą być zużyte. Po prostu co pewien czas się ją wymienia tak, jak klocki hamulcowe w samochodzie.

Co do gry. Mam tanią podróbkę Stratocastera. Niedawno sprzedałem bas Squier Jazz Bass. Od kiedy gram? Ciężko powiedzieć. Zaczynałem w latach 70-tych. Ale od 1983 miałem przerwę, i znów zacząłem jakieś dwa, trzy lata temu. Jeśli chodzi o to, co lubię posłuchać, to klasyka. B.B. King, Clapton, SRV, Robben Ford, Gary Moore, ale też Steve Vai, Satriani. Petrucci, Andy Timmons, Eric Johnson, a z Polski oczywiście Nalepa, Dżem, Krzak, Martyna Jakubowicz, Mietek Blues Band (chyba najstarsza polska kapela bluesowa, a prawie nieznana), i kilka naszych lokalnych kapel - Midnight Blues (moi kumple), Mohers band (częściowo tez znajomi), i kilka innych.
A to mój ideał bluesa:

http://www.youtube.com/watch?v=YiNUZTyukC4

po prostu intelektualny orgazm jak dla mnie.
Pozdrawiam.
Ajgor
Kolejnych niespodzianek ciąg dalszy Wesoły
Większość wykonawców, których wymieniłeś nie jest mi obcych. Szczególnie BB King, Clapton, Stevie Ray Vaughan (którego cenię dość mocno - możesz domyślić się po moim nickuWesoły), Gary Moore, Satrianiego i Vaia też słucham, ale już nie tak nałogowo jak np Claptona czy SRV. Erica Johnsona też znam, Andy'ego Timmonsa również, choć tego ostatniego również niezbyt dużo słucham.

Link który podałeś - też uwielbiam takiego bluesa. Po prostu kocham takie granie. A słuchałeś kiedyś Roberta Johnsona? Miał dwie sesje nagraniowe, w 1936 i w 1937, prawdziwy akustyczny blues. Takiego czegoś również lubię posłuchać. Jak nie znasz Johnsona to polecam ci Sweet Home Chicago, Crossroads blues (Take 1 i Take 2), They're Red Hot, to są moje ulubione kawałki od niego, powinno ci się spodobać. A jak już przesłuchasz, to następnym krokiem niech będzie przesłuchanie płyty "Me and Mr. Johnson" ( http://en.wikipedia.org/wiki/Me_and_Mr._Johnson ), są to covery Johnsona w wykonaniu Claptona, naprawdę dobrze zagrane.

Jeżeli nie widziałeś, to polecam ci również obejrzeć film "Crossroads" (z Ralphem Macchio, tym od Karate Kida). Świetny film w bluesowych klimatach.

Kocham też harmonikę w bluesie. Chciałbym nauczyć się na niej grać, ale jakoś zapału brakuje i czasu, bo 2,5 roku temu chwyciłem się za gitarę. Na początku to wiadomo - było tak, że chciało się grać jak najszybciej, jak najostrzej. Rok temu coś mi się przestawiło w głowie i nie chcę słyszeć o tym, żeby się uczyć shreddingu czy jakiś super szybkich riffów. Uwielbiam bluesa, uwielbiam rock i w tym kierunku raczej chcę się rozwijać.

Żeby dalej nie robić offtopu - jest jakiś model, poniżej tej kwoty, którą podałeś, któryby się sprawdził? Tak jak pisałem - na razie krystaliczna jakość dźwięku jest na drugim planie. Chcę po prostu poczuć ten klimat, ale nie chcę też kupować na starcie chińskiego badziewia, które będzie więcej trzeszczało niż grało Wesoły
Oczywiście znam Roberta Johnsona. Znam płytę "me and Mr Johnson" Claptona Wesoły Malo tego. Czasem sobie puszczam w tle, i gram z nimi Wesoły Na przykład Little Queen Of Spades potrafię sobie włączyć w pętli, i grać solówki godzinę bez przerwy Wesoły Żona się wtedy śmieje, że mnie wena naszła i jestem w transie Wesoły
Jeśli chodzi o harmonijkę, to posłuchaj kumpla:

http://midnightblues.pl/mp3.html

Masz tam cztery nagrania ze studia, i kilka filmów z koncertów. Te kręcone w HD kręciłem ja. Na przykład to:

http://www.youtube.com/watch?feature=pla...D8U0DckKeE
http://www.youtube.com/watch?feature=pla...3GHtJBwim8

A tutaj masz chłopaka, który w środowisku bluesowym jest uważany za najlepszego harmonijkarza w Polsce (nawiasem mówiać genialna kapela bluesowa):

http://www.youtube.com/watch?v=Ffw81WhxahY

Gramofony oczywiście mogą być tańsze, jeśli nie chodzi o idealną jakość Wesoły Poniżej 1000zł znajdziesz na przykład Denona.
A jeśli chcesz poczuc prawdziwego ducha winylu, to kup adapter Bambino Wesoły Oczywiście to żart. Ale ja pierwszych płyt słuchałem właśnie na Bambino Wesoły Ależ to był sprzęt Wesoły

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bambino_%28gramofon%29
Pozdrawiam.
Ajgor
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
pierwszy gramofongramofon co i jakgramofon do 1000 zł jaki kupicwiadomości o pierwszym gramafonieza ile pierwszy gramofon