Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Piraci

RE: Piraci
Muszę Cię zmartwić...i tak by powstali piraci od nowa... Wesoły
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
zal i tyle
niektore osoby zarabiaja mniej niektore wiecej, wiec jezeli ktos sie nie zgadzam z moim zdaniem to trudno ja i tak uwzam ze ceny sa wygorowane. Pomyslcie, kieruje to do tych co sie ze mna nie zgadzaja, wy pracujecie to mozecie pozwolic sobie a ktos z ostatnich oszczednosci kupil sobie wymarzonego kompa, dlugo na niego czekal i ja zobaczy cene oprogramowania to myslicie ze da te 500zl? Ludzie zarabiaja mniej niz 900zl, u mnie tak jest, i 500zl by dal na oprogramowanie? 50 zl by dal ale nie 500!!!. Zalezy kto ile zarabia i od ceny, bo zgadzam sie z jednym ze ceny sa rozne.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
~Anonim napisał(a):I kto tu jest pazerny? Ja nie żałuję, że wydałem kilkaset złotych na oryginalny system. Windows XP Pro kosztuje chyba ok. 500 zł (Vista Home Premium koło 300 zł), a jest to również zakup na kilka lat. Jeśli będziesz na tym systemie pracował ok. 5 lat, to na jeden rok wychodzi ok. 100 zł, a na miesiąc niecałe 10 zł. To dla Ciebie dużo? Z komputera dużo ludzi korzysta bardzo długo, więc nie sądzę, żeby ceny systemów były wysokie.

Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, że cena Windows jest zbyt wysoka. To dzięki polityce monopolizacji rynku oprogramowania Winda zyskała przez te wszystkie lata pozycję na tyle silną, żeby dyktować nadal takie warunki cenowe, jakie mamy. Przecież nie odkrywam nic nowego pisząc o tym! Ludziom potrzebne jest więcej rozwiązać open-source, darmowych, lub symbolicznie płatnych, programów, które będą działać na naszych PC bez łaski i nie będą przy tym kosztować nas użytkowników kokosów. To dlatego właśnie Linuks cieszy się coraz większym powodzeniem. Cena 300 zł jest za wysoka! 100 powinno być maksymalną kwotą. A tłumaczenie, że to przecież system operacyjny, bla bla bla itd... daj spokój. Zdzieranie kasy i tyle.
Żeby nie wspomnieć już o temacie-rzeka czyli coraz to większym wymaganiom Windy w stosunku do sprzętu. Koszt = utrata mocy na rzecz dyskusyjnych w przydatności wodotrysków i przede wszystkim nakręcanie spirali zwiększania kosztów komputerów, które z tym soft-złomem sobie muszą radzić.....
Ehhhh
przecież to wszystko już zostało tyyyle razy powiedziane...

Niestety tak długo jak będą ludzie skłonni płacić monopolistyczny haracz, tak długo MS będzie miał się dobrze i będzie nadal nabijał kabze sobie, a także producentom hardware. Taki to już świat w tym interesie i zmienić go może TYLKO open-source! Tylko!

peace!
dia8el napisał(a):Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, że cena Windows jest zbyt wysoka. To dzięki polityce monopolizacji rynku oprogramowania Winda zyskała przez te wszystkie lata pozycję na tyle silną, żeby dyktować nadal takie warunki cenowe, jakie mamy.

Nikt Ci nie kaze uzywac Windowsow i placic za niego. Masz wybor.
Cytat:Przecież nie odkrywam nic nowego pisząc o tym! Ludziom potrzebne jest więcej rozwiązać open-source, darmowych, lub symbolicznie płatnych, programów, które będą działać na naszych PC bez łaski i nie będą przy tym kosztować nas użytkowników kokosów. To dlatego właśnie Linuks cieszy się coraz większym powodzeniem.

Nigdy Linux nie bedzie powszechny skoro aby go znac trzeba posiadac konkretna wiedze , nie jest to system przyjazny poczatkujacym userom , do tego dodaj sobie tony sprzetu i stery pod lina... Ludzie maja prosty system > Windows , na ktorym zrobia to samo co na linie plus bedas mogli pograc , Lin bryluje cena : za darmo , i tylko tym bo do filmow czy neta wole Winde , a i granie...

Cytat:Cena 300 zł jest za wysoka! 100 powinno być maksymalną kwotą. A tłumaczenie, że to przecież system operacyjny, bla bla bla itd... daj spokój. Zdzieranie kasy i tyle.
Żeby nie wspomnieć już o temacie-rzeka czyli coraz to większym wymaganiom Windy w stosunku do sprzętu. Koszt = utrata mocy na rzecz dyskusyjnych w przydatności wodotrysków i przede wszystkim nakręcanie spirali zwiększania kosztów komputerów, które z tym soft-złomem sobie muszą radzić.....

Wybacz ale tutaj juz mnie rozszmieszyles. Nikt Ci nie kazde placic , mozesz smigac na Lainuxie a to , ze nowe systemy zabieraja wiecej zasobow systemowych jest oczywiste. Wchodzil XP to ludzie psioczyli , ze na 256 nie lazi itrzeba miec 512 , wlazla Vista gdy standardem jest !GB i to samo. Soreks , ale na konsoli tez nie pograsz 10 lat... Bo wychodza lepsze , szybsze , mocniejsze. Mi to wisi , Ramy sa dzis tak tanie , ze sobie moge dolozyc. Chcesz grac > dokupujesz , nie chcesz : smigasz na 10 letnim zlomie z Linuxem. Tyle.

Cytat:Niestety tak długo jak będą ludzie skłonni płacić monopolistyczny haracz, tak długo MS będzie miał się dobrze i będzie nadal nabijał kabze sobie, a także producentom hardware. Taki to już świat w tym interesie i zmienić go może TYLKO open-source! Tylko!

Nikt CI nie kaze , powtarzam raz jeszcze , nikt. A OS nie bedzie popularny dopuki instalka nie bedzie w stylu : zassij , dalej , dalej , dziekujemy , ok , witamy.
~Anonim napisał(a):
dia8el napisał(a):Ja jednak pozostanę przy swoim zdaniu, że cena Windows jest zbyt wysoka. To dzięki polityce monopolizacji rynku oprogramowania Winda zyskała przez te wszystkie lata pozycję na tyle silną, żeby dyktować nadal takie warunki cenowe, jakie mamy.

Nikt Ci nie kaze uzywac Windowsow i placic za niego. Masz wybor.
Cytat:Przecież nie odkrywam nic nowego pisząc o tym! Ludziom potrzebne jest więcej rozwiązać open-source, darmowych, lub symbolicznie płatnych, programów, które będą działać na naszych PC bez łaski i nie będą przy tym kosztować nas użytkowników kokosów. To dlatego właśnie Linuks cieszy się coraz większym powodzeniem.

Nigdy Linux nie bedzie powszechny skoro aby go znac trzeba posiadac konkretna wiedze , nie jest to system przyjazny poczatkujacym userom , do tego dodaj sobie tony sprzetu i stery pod lina... Ludzie maja prosty system > Windows , na ktorym zrobia to samo co na linie plus bedas mogli pograc , Lin bryluje cena : za darmo , i tylko tym bo do filmow czy neta wole Winde , a i granie...

Cytat:Cena 300 zł jest za wysoka! 100 powinno być maksymalną kwotą. A tłumaczenie, że to przecież system operacyjny, bla bla bla itd... daj spokój. Zdzieranie kasy i tyle.

Wybacz ale tutaj juz mnie rozszmieszyles. Nikt Ci nie kazde placic , mozesz smigac na Lainuxie a to , ze nowe systemy zabieraja wiecej zasobow systemowych jest oczywiste. Wchodzil XP to ludzie psioczyli , ze na 256 nie lazi itrzeba miec 512 , wlazla Vista gdy standardem jest !GB i to samo. Soreks , ale na konsoli tez nie pograsz 10 lat... Bo wychodza lepsze , szybsze , mocniejsze. Mi to wisi , Ramy sa dzis tak tanie , ze sobie moge dolozyc. Chcesz grac > dokupujesz , nie chcesz : smigasz na 10 letnim zlomie z Linuxem. Tyle.

Cytat:Niestety tak długo jak będą ludzie skłonni płacić monopolistyczny haracz, tak długo MS będzie miał się dobrze i będzie nadal nabijał kabze sobie, a także producentom hardware. Taki to już świat w tym interesie i zmienić go może TYLKO open-source! Tylko!

Nikt CI nie kaze , powtarzam raz jeszcze , nikt. A OS nie bedzie popularny dopuki instalka nie bedzie w stylu : zassij , dalej , dalej , dziekujemy , ok , witamy.

To dość zabawne, bo w gruncie rzeczy mówisz dokładnie o tym samym co ja, tylko z punktu widzenia osoby, która się już pogodziła z królowaniem Windows. Wesoły
I tak samo jak ja również i Ty nie powiedziałeś nic odkrywczego Krzywy Przecież nie pisałem tego postu dlatego, żeby się wypłakać, że MUSZĘ winde używać -heheh.
To co opisałem, to po prostu realia dzisiejszego użytkownika komputera...................
:>

Pozdrawiam serdecznie!

ps - czasem cała radość poruszania się w świecie komputerów polega właśnie na tym, żeby sobie poradzić nie tylko w przypadku wymagań typu: "zassij , dalej , dalej , dziekujemy , ok , witamy"
Niemniej jednak prawdą jest, że dopóki nie będzie alternatywnych równie łatwych u użytkowanie rozwiązań OS open source, nadal będziemy zolić wapno Billowi :> [ czyli nadal będziemy płacić (czyt. nadal za dużo!) ]

Basta!
Cytat:Niestety tak długo jak będą ludzie skłonni płacić monopolistyczny haracz, tak długo MS będzie miał się dobrze i będzie nadal nabijał kabze sobie, a także producentom hardware.
Rozumiem, że jestem naiwny albo jeszcze inny skoro płacę "haracz" MS za system, który zrobił? Wyszła Vista, jednak ja mimo to zostaję przy swoim XP'ku i podejrzewam, że jeszcze dłuuuugo będzie w moim kompie systemem numer 1. Niektórzy wolą płacić za system, a inni go ściągnąć za darmo z neta. Ja należę do tych pierwszych, legalnych (bo mówię tu o Windowsie).
Cytat:Taki to już świat w tym interesie i zmienić go może TYLKO open-source! Tylko!
Niekoniecznie. Może to też być freeware Język Częściowo z Twojej wypowiedzi wynika, że najlepiej jakby wszystkie programy były darmowe, tylko kto wtedy będzie płacił za serwery na pliki? Kto będzie płacił za stracony przy pisaniu programu czas? Nie wiem czy dużo osób w dalszym ciągu chciałoby płacić dotacje autorom aplikacji.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Ja naprawdę nienawidzę piratów.Wpieniony Wkur...za mnie to, że dla nich każda gra, program, czy system jest jakimś badziewiem, nic dla nich nie znaczy.! Ot, jakiś tam kawałek gigabajta na płytce. Może i stary nie jestem, ale dobrze pamiętam czasy kiedy przychodziło się do domu i po raz kolejny spoglądało na lśniące w blasku monitora (Język) pudełko po tym doom'ie czy kwaku...Oczy Ja wyłożyłem te wyskrobane z kieszeni i konta w banku banknoty, po to, by cieszyć się niebieskim pudełkiem (i płytą) z napisem "Windows XP". Niby niektórzy nie lubią Billa z Redmond, ale mnie na przykład na widok jego (jakże zabawnego) zdjęcia na tle BSOD'a ogarnia pewnego rodzaju nostalgia, a wręcz wzruszenieDuży uśmiech. Ja (nie wiem czy uwierzycie) nawet gdy po raz setny wyciągam tę płytkę z małym okienkiem by sformatować twardziela, nie jestem na Windows zły.Wesoły Bo to co piękne, zawsze ma jakieś ukryte wady... tak jak Pamela Anderson czy Chuck NorrisJęzyk
Programy: Polecane / Nowe / Inne