Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Płyta Asus P5K PRO z procem E2160 - jaką ustawic częstotliwość dla DDR?

RE: E2160 i p5k pro
~Anonim napisał(a):A, i jaką masz wersje BIOSu? U mojego kumpla po zmianie BIOSu z 501 na 806 procek też słabiej sie kręcił, ale nie aż tak...
To wina pamięci, ja zminiłem na 806, potem pamięci na A-Data i kręci się dużo lepiej.
~Anonim napisał(a):Spróbuj jeszcze wyłączyć C1E i EIST, ale nie wiem czy to dużo pomoże...
Tego nie wyłączaj, to nic nie da.

Ustaw napięcie procesora na 1.35000, a napięcie pamięci na 2.0~2.1, to jest napięcie, jakie wystarczy Ci na podkręcenie procesora do 3GHz i pamięci. Napisz, jakie masz pamięci 667, czy 800, ponieważ nie zawarłeś tego w swoich postach, będzie wiadomo na czym stoisz.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Ocz 2x1GB platnium rev 2 800Mhz CL4

ale czemu mam nieraz taki dziwny obraz ??

jaka powina byc czestotliwosc dla PCI-E ??

w biosie mam ze napiecie jest takie 1.35000 a w cpu - z 1,29
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Tak więc przy tym napięciu pamięci możesz podkręcić na napewno 900.
Częstotliwość PCI-E ustaw na auto i tego sie nie tykaj.

STRAP ustaw na 266

Wyłącz jeszcze: (na samym dole)
CPU SPREAD CENTRUM
PCI-E SPREAD CENTRUM
Mam na auto

p.s Napisz do mnie na gg 2686703 to mi pomozesz bo tak to troche trudno sie dogadac

CPU SPREAD CENTRUM
PCI-E SPREAD CENTRUM

do czego te opcje zluza i czemu mam je wylaczyc ??
W Benchmarku jest ładnie opisane
\"~Anonim napisał(a):Gdy generator sygnałów zegarowych płyty głównej wysyła impulsy, wyskoki impulsów wytrwarzają EMI (Electromagnetic Interference, zakłócenie elektromagnetyczne). Funkcja Spread Function redukuje generowane zakłócenie poprzez modulowanie impulsów w taki sposób, że wyskoki impulsów są redukowane do bardziej spłaszczonych krzywych. Dokonuje tego różnicując częstotliwość tak że nie używa żadnej szczególnej częstotliwości dłużej niż przez chwilę. Redukuje to problemy z interferencją z innymi urządzeniami elektronicznymi znajdującymi się w pobliżu.

Jednakże, o ile włączenie Spread Spectrum zmniejsza EMI, stabilność systemu i wydajność mogą zostać nieco obniżone. Może się to sprawdzić zwłaszcza w przypadku \"timing-critical devices\" takich jak wrażliwe zegary urządzenia SCSI.

W niektórych BIOSach znajduje się opcja Smart Clock. Zamiast modulować częstotliwość impulsów na bieżąco, Smart Clock wyłącza sygnały zegarowe AGP, PCI i SDRAM-u, gdy nie są one używane. Dzięki temu EMI może zostać zredukowane bez obniżania stabilności systemu. Dodatkowym bonusem uzywania Smart Clock jest zmniejszenie zużycia energii.

Jeśli nie masz problemów z EMI, pozostaw przy ustawieniu Disabled, by mieć optymalną stabilność systemu i wydajność. Ale jeśli prześladuje cię EMI użyj ustawienia Smart Clock o ile to możliwe i zadowol się ustawieniem Enabled lub jedną z pozostałych dwóch wartości, jeśli Smart Clock nie jest dostępny. Wartości w procentach oznaczają jak wiele wahań przeprowadza BIOS na częstotliwości zegara. A więc niższa wartość (0.25%) jest stosunkowo lepsza dla stabilności systemu, podczas gdy wartość wyższa (0.5%) jest lepsza z punktu widzenia redukcji EMI.

Pamiętaj by wyłączyć Spread Spectrum jeżeli przetaktowujesz CPU, ponieważ nawet 0.25% wahanie może wywołać tymczasowy wzrost prędkości zegara o 25MHz (w przypadku CPU 1GHZ), który może po prostu spowodować zawieszenie przetaktowanego procesora. Albo przynajmniej użyj ustawienia Smart Clock, ponieważ nie wiąże się z nim żadna modulacja częstotliwości.
czyli mam to natychmiast wylaczyc ??

EDIT

Razz mi pomogl temat do zamkniecia
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
jaka wustawic czestotliwosc ddr