Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Płyta główna nie wykrywa karty graficznej

Płyta główna nie wykrywa karty graficznej
Witam, mam strasznie dziwny problem z komputerem. Kupiłem nowy komputer, specyfika:
i5 4670k
gigabyte gtx770
płyta główna asrock z87 pro4
16 Gb ramu 1600
zasilacz crosair CX600M

Wczoraj sam złożyłem komputer oraz zainstalowałem system, lecz niestety płyta główna jak i windows nie wykrywają mi karty graficznej. Przy podłączeniu kablem HDMI monitora do karty wyskakuje komunikat że nie moa sygnały, jedyna opcja by uzyskać obraz to podłączenie monitora kablem D-SUB do wyjścia w płycie głównej. BIOS nie wykrywa mi karty graficznej : http://imagizer.imageshack.us/v2/800x600...2/olzc.jpg słaba jakość, ale widać dokładnie, że BIOS wykrywa urządzenia podświetlone na żółto czyli procesor, ram , dwa kable sata3, oraz COM1(nie wime co to jest nie mam żadnych kabli podłączonych do tego)
Resetowałem BIOS po przez wyjęcie baterii, oraz przywracałem ustawienia fabryczne, nic nie pomogło.
Wracając do problemu, sprawdzałem grafikę na innym sprzęcie i działa ona, sprawdzałem również inna grafikę na swojej płycie głównej i także ona działa. Ja w tym momencie zgłupiałem i nie mam pojęcia o co chodzi.

Jeśli ktoś wie jak mi pomóc prosiłbym o rady, będę wdzięczny, pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
RE: Płyta główna nie wykrywa karty graficznej
Podłączasz dodatkowe zasilanie do grafiki? Ile i jakie wtyczki?
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
grafika ma 1x6 + 1x8 pin, ten mój zasilacz m pod grafikę 2x6+2 pin, poza tym podpinałem pod ten mój sprzęt gtx560ti który ma 2x6 pin i działało, także nie wiem czy problem tkwi w zasilaczu.
Masz najnowszy BIOS?
Kto nie chce pracować, niech też nie je! (2 Tes 3, 10)
 System operacyjny: windows_98_nt Przeglądarka: firefox
chyba problem został znaleziony, wczoraj wykryło mi kartę, problem jest w zasilaczu a raczej w kablu 2x6+2 pin do karty, kilkakrotnie go podłączałem i wychwyciłem że jeden wtyk 6+2 słabo siedzi i bez problemu można go wyjąć, niby teraz wszystko działa ale gdy ustawiłem komputer na swoje miejsce zamknąłem bodę to nagle znowu nie wykrywało mi grafiki. otworzyłem pudło kablami po manewrowałem i już jest teraz tylko zastanawiam się czy warto ciągnąć to do reklamacji.
Czy warto reklamować? hmm
- jeśli były plomby na obudowie to nie możesz już,
- jeśli używasz komputer do pracy to nie warto bo nie zrobią od ręki (chyba że masz drugi)
- jeśli uważasz, że problem tkwi w zasilaczu a jest markowy i komp nie używasz do pracy to warto
- w sumie to sprawdź czy może wtyki nie mają luźnych złączy, możesz to naprawić samemu doginając małym śrubokrętem te blaszki.
Musisz sam zdecydować czy warto reklamować.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
płyta główna nie widzi karty graficznejnie wykrywa karty graficznejnie widzi karty graficznejsystem nie wykrywa karty graficznejpłyta główna nie wykrywa karty graficznejbios nie widzi karty graficznejkomputer nie wykrywa karty graficznejBios nie wykrywa karty graficznejkarta graficzna nie wykrywa płyta główna nie czyta karty graficznej