Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Płyta główna pomoc w wyborze

Płyta główna pomoc w wyborze
Witam,
Potrzebuję płyty głównej tak do 200zł, co mam podać ? Pod procesor AMD Athlon X2 4200+ Proszę o pomoc Wesoły
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: firefox
RE: Płyta główna pomoc w wyborze
Procesor za mało. Socket 939 czy AM2?
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Prawdę mówiąc nie wiem ale poprzednia płyta była : Gigabyte GA-M61SME-S2
może to pomoże
Czyli AM2, podstawkę możesz sprawdzić w CPU-Z. Jeżeli planujesz w przyszłości wymienić procesor na AM3 to najlepiej kupić płytę AM2+, która taki procesor obsłuży, a również Twój będzie działał poprawnie. Może coś z Gigabyte z 8-fazową sekcją zasilania procesora (przydatne do OC)? Np. GA-MA790X-UD3P, GA-MA790X-UD3P lub GA-MA790X-UD4P. Wszystkie powinieneś dorwać poniżej 200zł.

BTW Zanim zabierzesz się za wymianę płyty sprawdź ten nieszczęsny zasilacz, albo go najlepiej uwzględnij w budżecie i wymień.
może być kiedyś wymienił procesor , to płyta Am2+ była by odpowiednia , oczywiście rozumiem że dorwę nowe w Polsce :D A zasilacz jaki byś polecił
Najtańsze markowe zasilacze jakie jestem w stanie polecić to Chieftec, OCZ, Forton, te całkiem najtańsze odpadają, jeżeli chcesz mieć minimum ATX v2.2 i wtyczkę EPS pod nowsze płyty główne, mają również słabą sprawność ok ~70%, należy również zwrócić uwagę na ilość i jakość linii +12V. Ile chcesz przeznaczyć pieniędzy na zasilacz? Jaką rozbudowę planujesz? Zasilacz powinno się kupować na przyszłość, a nie wymieniać co platformę, więc radziłbym kupić nieco mocniejszy na zapas, ok 500W powinno wystarczyć do każdego komputera middle-end.
Grisz a mógłbyś polecić coś konkretnego jakieś linki itp ? Do zasilaczy i płyt które polecasz na zasilacz z 120 zł
Chieftec GPA-450S8

Nic innego nie kupisz za 120zł, na stronie producenta pisze że ma tylko 4-pin P4, niby to jest ATX 2.3, więc dziwi mnie to że nie ma EPS, oprócz tego spełnia normę 80+ (ten bez "8" na końcu nie spełnia tej normy), ma 2 linie +12 odpowiednio 21 i 18A, maksymalne obciążenie w sumie dla linii +12 to 360W. Nie jest zły, jednak ja bym brał coś za 200zł, lub używany na gwarancji.
Programy: Polecane / Nowe / Inne