Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać

#11
RE: Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać
Monitor jest w miarę świeży, mam go od nowości 1.5 roku.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#12
RE: Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać
Nie winiłbym monitora akurat w twoim przypadku . Czy zrobiłeś to co koledzy wyżej radzili ? Czy to "wstrzymanie " na prawdę jest ci niezbędne ? Sprawę definitywnie rozwiązałoby wyłączenie w systemie stanu wstrzymania .
http://www.siepomaga.pl/s/klikaj - POMAGANIE NIC NIE KOSZTUJE,A TAK WIELE ZNACZY. WesołyKart Graficznych na daną chwilę właściwie NIE MA poza szrotami przepłaconymi . Jeśli masz grafikę to NIE JEST czas na jej wymianę czekaj co najmniej do wiosny ! 
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#13
RE: Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać
Jeżeli mimo wykonania wszystkich czynności, które były zalecane wyżej, dalej masz problemy z wybudzaniem komputera, to możliwe, że ustawienia systemu są nadpisywane przez ustawienia płyty głównej. Możliwe, że opcja wybudzana komputera za pomocą myszy lub klawiatury jest tam wyłączona. Aby to zmienić, musisz wejść do UEFI / BIOS. W Windows 10. Wejdź w menu Start i kliknij przycisk zasilania. Wyświetli się menu wyboru, czy chcesz uruchomić komputer ponownie, uśpić go lub zamknąć. Naciśnij i przytrzymaj klawisz Shift na klawiaturze, a następnie dalej trzymając Shift, kliknij opcję „Uruchom ponownie”. Trzymaj przycisk do momentu, aż na ekranie pojawi się niebieskie menu odzyskiwania i naprawy systemu Windows 10. Wybierz teraz opcję:
Rozwiąż problemy >> Opcje zaawansowane >> Ustawienia oprogramowania układowego UEFI
Kliknij tę opcję i wybierz polecenie "Uruchom ponownie”. Komputer się automatycznie zrestartuje, a na ekranie wyświetlą się ustawienia UEFI/BIOS płyty głównej. Do ustawień BIOSu / UEFI możesz wejść też ręcznie. Wystarczy, że na ekranie uruchamiania komputera wciśniesz jeden z przycisków typu DELETE lub któryś z klawiszy funkcyjnych np. F11,  F12. Który to przycisk zobaczysz na ekranie komputera przed startem Windows. Ustawienia płyty głównej różnią się w zależności od  jej producenta. Musisz wejść do zaawansowanych opcji UEFI, czyli "Advanced settings" i poszukać opcji związanych z wybudzaniem komputera np. "Wake Up Event Setup”. Musisz poszukać przełączniki "Resume from…" (Wznów pracę komputera za pomocą…), które kontrolują możliwość wybudzania komputera za pomocą urządzeń USB lub myszy i klawiatury, teraz musisz sprawdzić i włączyć wybudzanie za pomocą myszy i klawiatury jeśli nie masz włączonych tych opcji, czyli musi byc wszystko na "Enabled". Następnie wyjdź z UEFI/BIOS wybierając opcję "Save changes and reboot". Zobacz co to dało jeśli przełączyłeś wszystko na "Enabled" w kwestii wybudzania komputera z uśpienia.


Przeglądając też internet w celu rozwiązania problemu, trafiłem na  rozwiązanie problemu takie, że u kogoś tylko dwa porty USB wspierały wybudzanie komputera z uśpienia. Nie wiem, czy to prawda, czy też nie, ale warto zobaczyć to i podłączyć na próbę mysz i klawiaturę do innych portów USB. To możesz sprawdzić w kolejnym kroku.

Co jeszcze...
Można jeszcze zobaczy c czy w Windiows przy właściwościach klawiatury masz włączona opcje wznawiania pracy komputera za pomocą klawiatury. Otwórz "Menadżer urządzeń", kliknij strzałkę gałęzi Klawiatury, a następnie dwukrotnie kliknij nazwę klawiatury. Dalej w oknie właściwości przejdź na zakładkę "Zarządzanie energią".
Jeżeli zakładka "Zarządzanie energią" nie jest dostępna, kliknij przycisk "Zmień ustawienia". Okno właściwości klawiatury zostanie wyświetlone ponownie z kartą "Zarządzanie energią". Zaznacz pole wyboru "Zezwalaj temu urządzeniu na wznawianie pracy komputera". Ponownie oceń efekty.

To tyle, na razie nie mam więcej pomysłów...
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#14
RE: Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać
(26.03.2021, 10:41)Illidan napisał(a): Musisz wejść do zaawansowanych opcji UEFI, czyli "Advanced settings" i poszukać opcji związanych z wybudzaniem komputera np. "Wake Up Event Setup”. Musisz poszukać przełączniki "Resume from…" (Wznów pracę komputera za pomocą…), które kontrolują możliwość wybudzania komputera za pomocą urządzeń USB lub myszy i klawiatury, teraz musisz sprawdzić i włączyć wybudzanie za pomocą myszy i klawiatury jeśli nie masz włączonych tych opcji, czyli musi byc wszystko na "Enabled". Następnie wyjdź z UEFI/BIOS wybierając opcję "Save changes and reboot". Zobacz co to dało jeśli przełączyłeś wszystko na "Enabled" w kwestii wybudzania komputera z uśpienia.

Dokładnie to rozwiązało problem. Opcja "Wake Up Event Setup” była ustawiona na kontrolę przez BIOS. Pewnie dlatego, nadpisywało zmiany ustawień w systemie, które nic nie dawały. Opcja zmieniona na OS i teraz wszystko gra :D
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
#15
RE: Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać
Super! Bardzo się ciesze, że mogłem pomóc. Pozdrawiam.
[Obrazek: 2019-09-05-23h15-00.png]
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne
Podobne wątki (Po wygaśnięciu ekranu komputer nie chce wstać)
Wątek: Autor Odpowiedzi: Wyświetleń: Ostatni post
  Kupione nowe części, komputer nie chce się włączyć dzidzia111 7 1091 18.08.2020, 10:05
Ostatni post: paintedfireworks
  Komputer nie chce się uruchomić Wikor 1 899 04.08.2019, 21:33
Ostatni post: pieterman09
Ściana Nieudana aktualizcja BIOS-u, komputer nie chce się włączyć i bluescreen. pablojarocin 4 1613 02.11.2017, 20:26
Ostatni post: ~Anonim

Skocz do: