Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Podkręcanie Athlona 3000+ Proszę o pomoc.

Podkręcanie Athlona 3000+ Proszę o pomoc.
Czytałem trochę na ten temat ale dalej jestem zielony w tej dziedzinie... Pomyślałem więc, że najlepiej będzie gdy założę tu wątek i zapytam.

Może najpierw podam konfigurację:

A64 3000+ Venice (1,8GHz) + Boxowe chłodzenie
ASRock Dual-SATA II
Winfast Leadtek GF A6600TD (AGP8x)
2x512MB DDR400 Kingston (Single channel)
ModeCom MC-350

Procesor w największym stresie osiąga 41 stopni C, przy normalnej pracy ok. 32-35 stopni.

Teraz pytania:

1. Chciałbym podkręcić procesor do 2,0GHz... Pytanie czy warto ? (z tego co wiem to tak ale nie chcę na darmo go męczyć ) I czy warto podkręcać przy boxowym chłodzeniu ?

2. Czy to, że moje pamięci działają w single channel ma jakiś wpływ na podkręcanie procesora ?

3. Czy jeśli mam w zasilaczu filtry/zabezpieczenia to ryzyko, że coś się stanie przy podkręcaniu znika czy tylko maleje ?

P.S. Proszę o wyrozumiałość Wesoły

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Podkręcanie Athlona 3000+ Proszę o pomoc.
1. Ja mojego Athlona 64 3200+ (teraz 4200+) podkręciłem z 2gHz do 2,4gHZ, ale nie przypominam sobie, żebym poczuł różnicęWesoły

3. To raczej zabezpieczy przed np. podaniem zbyt dużego napięcia do podzespołów. Ale procesor ma zabezpieczenie termiczne, komp się zawiesi albo wyłączy, gdy temperatura będzie za duża.
Mały off top: drugi rdzeń mojego procesora grzeje się do 47 stopni w stresie. Czy to nie trochę dużo? Jeśli już ktoś ma zamiar mi odpowiedzieć, to niech odpowie na pytania autora także.
Pozdrawiam.
[Obrazek: 16359.png]
[Obrazek: 15712.jpg]
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Nie poczułeś różnicy ? To dziwne... Mój kuzyn kiedyś kręcił i ponoć różnica w grach (nie tych najnowszych ale np. WH40k Dark Crusade) była bardzo duża...

Mój problem polega na tym, że mam boxowe chłodzenie i nie wiem czy warto się za to brać... Ale z kolei ostatnio chciałem sobie trochę pograć w najnowszy dodatek do DoW'a i proc już lekko nie daje rady (ale z tego co wiem to na 2,0GHz byłoby już o wiele lepiej)

Tu jeszcze screeny z programu CPU-Z Gdyby jakieś informacje były jeszcze potrzebne:

1. http://img146.imageshack.us/img146/3159/cpuz1gx0.jpg

2. http://img145.imageshack.us/img145/2961/cpuz2yc3.jpg
To podkręć, ale dla pewności zamontuj wentyl na mostku północnym (ja miałem, teraz mam nową płytę i wentyla nie ma:D)
Pozdrawiam.
Mam jeszcze jedno pytanie...

Do tej pory myślałem, że wystarczy podnieść wartość FSB i po krzyku. Ostatnio natknąłem sie na jakiś artykuł, w którym to była mowa o "HT" trzeba było coś z tym robić... Czy to konieczne ? Nie wystarczy podnosić FSB aby podkręcić procesor ?
Ja podniosłem FSB i na tym się skończyłoWesoły Pamiątki też tyć do góry poszły (Goodramy, 4x512mb 533mHz każda)
Pozdrawiam.
Czyli mam zabrać się tylko za FSB ? Podnosić FSB co 5MHz i sprawdzać stabilność i temperatury ?

P.S. Mam też pytanie co do napięcia... Wyżej podałem screeny z programu CPU-z... czy podane tam napięcie nie jest za wysokie ? Czytałem też, że ponoć Venice kręcą się świetnie do ponad 2,6GHz bez potrzeby podnoszenia napięcia, czy to prawda ?
Programy: Polecane / Nowe / Inne