Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Podkręcanie Core 2 Duo E4300 na ASUS P5N-E SLI

Podkręcanie Core 2 Duo E4300 na ASUS P5N-E SLI
Witam.
Od niedawna posiadam komputer z Core 2 Duo E4300. Zwiększyłem jego częstotliwość z 1.8Ghz do 2.4Ghz ustawiając FSB na 1066 bez podnoszenia napięcia. Komputer działa bez problemu, a i temperatura podczas obciążenia nie wynosi nigdy powyżej 60 stopni. Jednakże wiem, że można go rozkręcić spokojnie do 3Ghz. Tak też zrobiłem. Ustawiłem FSB na 1333 oraz podniosłem napięcie z 1.34V do 1.35V. Niestety komputer nie uruchomił się i byłem zmuszony wrócić do poprzednich ustawień. Nie wiem dlaczego nie mogę rozkręcić go do 3Ghz choć wielu ludziom się to bez problemu udaje. Nie wiem czy to wina płyty głównej, która co prawda nie jest rewelacyjna, czy może trzeba coś pokombinować z RAMem. Bardzo proszę o pomoc.

PS. Jako chłodzenia używam zwykłego Intelowego coolera
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Podkręcanie Core 2 Duo E4300 na ASUS P5N-E SLI
Zobacz na jaką wartość ustawiony masz dzielnik FSB:DRAM i policz z jaką częstotliwością pracuje, po podkręceniu, pamięć RAM. Jeżeli jest to zbyt wysoka wartość taktowania, to zmień wartość dzielnika FSB:DRAM, aby obniżyć częstotliwość RAM-u.
Niewiele to da, ponieważ mam na swojej płycie głównej możliwość ustawienia FSB osobno dla pamięci i osobno dla procesora, dlatego w ogóle nie zwiększałem FSB pamięci.
Ja mam tego samego configa. Proca podkręciłem na BOXowym chłodzeniu do 2.3 GHz, ale musiałem podnieść napięcie do 1,42. Odkąd mam chłodzenie Scythe Ninja Plus Rev.B to procka podkręciłem do 3,25 GHz ale musiałem podnieść VCore do 1,46. Teraz działa spokojnie. Co do podkręcania na BOXowym chłodzeniu: napięcie 1,35 to za mało, skoro ja mam 1,46 na Scythe. Radze ci nie podkręcać do 3 GHz, lecz spróbować do 2,5 GHz ponieważ możesz spalić procesor
Hmmm... może i będę potrzebował lepszego chłodzenia, ale redakcji pclab.pl udało się rozkręcić go do 3Ghz na zwykłym coolerze, ale nie wiem na jakim sprzęcie. Jeśli chodzi o chłodzenie to czy możesz mi powiedzieć jak sprawuje się Scythe Ninja i jakie temperatury osiąga procesor? Myślałem o zakupie Scythe Mugen(Infinity), ale ten kloc waży około 1Kg. Boje się, że płyta może tego nie wytrzymać. Byłbym bardzo wdzięczny.
PCF wykreciło go na BOXowym chłodzeniu na 2,5GHz. Wiec mozesz spokojnie po mału krecic patrzec na temp., takty RAMow,napiecie.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: ie
Po 2godzinnym stresie (Stress prime by orthos - test Blend ) temperatura wynosiła nie więcej niż 50 stopni. Proca posmarowałem pastą dołączoną do chłodzenia. Teraz temperaturka procesora u mnie po godzinie wynosi 42 stopnie (ASUS PCProbe II)
tylko jest jedna sprawa płyta na której kręcisz to istna bomba zegarowa i nie polecałbym na niej kręcić !!
Dlaczego? Przecież niektórzy mają wykręconego E4300 na 3Ghz i działa im to dobrze. Co do Scythe Ninja to chłodzi bardzo ładnie. Mam jeszcze pytanie: ile waży?
Tak jak piszą na stronach : 650 g. Co jeszcze mogę dodać o tym chłodzeniu :na pewno ,mogę powiedzieć, że nie jest mały ( ledwo zmieścił się do mojej maszyny ), dołączony wiatrak 120, technologia Heat Pipe. Myślę, że warto brać te chłodzenie Oczko
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
p5n-e sli podkręcanieporadnik podkrecania p5ne sliP5n-e sli podkrecanieoverclock asus p5n e slie4300 intel p5ne sliasus p5n-e sli podkręcanieAsus p5n-e sli podkrecanieasus p5n-e sli overclockingasus p5n-e sli na ocasus p5n e sli overclocking e4300