Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Podkręcanie Palit'a 8800GT.

Podkręcanie Palit'a 8800GT.
Ostatnio zabrałem się za podkręcanie mojej 8800GT, podkręcam programem VDOTool. Zmartwiło mnie trochę, że przy Shader Clock Setting powyżej 1863MHz w 3dMark'u 05 i 06 pojawiają się artefakty, mało widoczne i tylko w pewnym momencie. Z kolei w grach: TDU, DiRT demo - gra się zawiesza, pomaga tylko reset. Przy testowaniu programem Video Card Stability Test, wszystko jest ok, nawet przy shader clock powyżej 2000MHz, a wyniki są wyższe.

Temperatury: spoczynek: 45*C, max stres: 61*C - czyli małe.
Stery: 171.23, na 169.21 jest dokładnie to samo.

Próbowałem zmieniać wartości rdzenia i pamięci, a i tak powyżej 1863 na shader'ach - to samo.

Dodam jeszcze, że wyniki w 3dMarkach, oraz w Video Card Stability Test mam dobre.

Czy można jakoś temu zaradzić, żeby shader'y chodziły na 2000MHz ??

Załączone pliki Miniatury

System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
RE: Podkręcanie Palit'a 8800GT.
Zapomnij o takim wyniku na Shader'ach ! Do takich wartości kręcą się tylko niektóre karty ! A to naaaprawdę dużo...
Nie wiem czy wiesz, ale w kartach serii 8800GT (jak i w większości obecnych karty pod dx10 z unifikowanymi shaderami) Shadery "podkręcają" się razem z rdzeniem...
Opcja osobnego podkręcania Shaderów może być dostępna po małym modzie na pozostałych (starszych) kartach.
Jeśli karta sypie Ci artefaktami to jest to koniec jej OC w przypadku Shaderów ! Zostaw podkręcanie karciochy ze strony Shaderów i leć z samym rdzeniem i pamiątkami ! Sam zobaczysz że Shadery podkręcają się "automatycznie" ! Jeśli karta sypie przy jakiejkolwiek wartości OC artefaktami to nic z tym nie zrobisz Oczko Chyba że znasz mody na napięcie. Ale wtedy także podnosisz napięcie tylko dla GPU i pamiątek. Shadery kręcą się z rdzeniem - gdy jego możliwości się kończą, możesz spróbować podkręcić osobno Shadery, ale jeśli one sypią Ci artami, to jest to koniec OC.
Ale się rozpisałem. Tyle.
Pozdrawiam !
[Obrazek: is10.png]
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: avant
RE: Podkręcanie Palit'a 8800GT.
człowieku wywal tego toola... on jest beznadziejny nie dosc ze wywalał mi artefakty po zmienienu choćby 1MHz to wieszał mi cały komputer. Proponuje Rivie tuner program dobry i sprawdzonyOczko
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Programy: Polecane / Nowe / Inne