Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości

Podkręcanie pamięci karty graficznej GF 8600M GS 256MB w Laptopie - jak?

RE: Podkręcanie pamięci w karcie graficznej.
ET go home...

Beka mądrze prawi, karta średnia...
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: firefox
jestem teraz, mam inne zajęcia prócz forum (np. jazda na rowerku Język) jak coś chcesz to pytaj
RE: Podkręcanie pamięci karty graficznej GF 8600M GS 256MB w Laptopie - jak?
No to masz się czym chwalić.... GT bije GS na łeb... mówię tak nie tylko dlatego ze sam mam gt ale opieram to na niezależnych opiniach... http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Com...123.0.html
Co do crysisa to jak ci pójdzie na minimalnych to będzie dobrze (jeśli sprawdzą się czarne scenariusze)... Ja na to liczę powtarzam liczę bo nie wiem jak to będzie... wszystko okaże się jak gra na dobre wyjdzie. Szczerze mówiąc to moim zdaniem Crysis jest zdziebko przereklamowany. EA Games niepotrzebnie wp****liło się do silników CRY... co do podkręcenia to u mnie karta sięga max 70 stopni a wiec na gwałt bym się pokusił.. no ale po co skoro wspomniany przez ciebie gothic 3 działa mi na maxa prawie bez problemu (prawie bo raz na 10 minut zdarzy się cięcie) Dodam jeszcze, że Crysis to naprawdę konkretna gra i jak wcześniej było gadane najlepsze karty (8800) przy nie siadają (ale to chyba na max detal bo 8800ultra raczej dźwiga bez problemu). A co do twoich paru wypowiedzi... skoro ty przedkładasz ilość ramu ponad wszystko to słabo się znasz... według ciebie na moim starym pececie z kartą ati x1300 też by działa co jest kompletna bzdura (karta w 3d marku 03 na maxymalnym podkręceniu z ryzykiem spalenia miała 5000pkt.) wracając do twojego gs to poczytaj parametry... tylko mi tu zaraz nie wypisuj, że ma większe taktowania... ma to prawda ale procesory strumieniowe i inne ważne parametry robią swoje... Co do tak chwalonego przez ciebie DX10 powiem tylko tyle że póki co testy wskazują na jego nie korzystne działanie... http://www.pcworld.pl/news/112910.html
Żre procka bardziej niż się spodziewano.. o wiele bardziej...
Następnym razem zobacz co mają do powiedzenia specjaliści... http://www.notebookcheck.pl . Ja mam niefirmowego (bo z compala) laptopa z parametrami takimi jak ty czyli 2gb ramu, procek T7300 160twardy i tak dalej i tak dalej, aż do momentu karty graficznej... dałem mniej więcej tyle co ty bo niecałe 4000 zł i mam kartę z gt.. niby nie firmowe a jak widzisz u mnie nie ma 90stopniJęzyk.

Moja ostatnia porada brzmi następująco: Zanim zaczniesz się wykłócać dokształć się... a sprzedawce zapytaj co lepsze.. GT czy GS ( i niech ci poda argumenty) jak nie będzie w stanie to go zmień.

edit:_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
podkręcanie na atitool :D
oczywiscie takiego wycisku nie polecam - wręcz odradzam. Powód?? po dłuższej pracy na takich zegarach na testach widoczne niewielka afekty
no ale wycisk był
rezultat??
3d mark 03 11557pkt
no ale to jest rzeź....
tempetratura z 70 poszła do 80 (nie weim jak przy dłuższej pracy)
jak to sie stało?? nocna zabawa z podkrecaniem do jaj... może potrafi więcej w co wątpie ....
żeby nie być gołosłownym link: http://img237.imageshack.us/img237/2382/lolmegaal8.jpg
Tyle wyciąga mój compal... oczywiscie teraz ustawiłem sobie zegary tak, aby wyciongały 10000pkt w 3dMark 03 bo tyle starczy.
 System operacyjny: windows_xp_2003 Przeglądarka: opera
Zaraz zaraz zaraz, czy on chce odpalić Crysisa na laptopie? xD

Nie polecam kręcenia grafiki w laptopie - chłodzenie tam jest co najwyżej pasywne. Karta zacznie się mocno grzać.
Ta karta jest słabiutka pod względem DX10 - liczę, że w Crysis na rozsądnych ustawieniach przy moim 8800GTS będę mieć przynajmniej te 20FPS...
nie przesadzajmy z tymi wymaganiami crysisa bo w koncu może sie okazać ze to zwykły przereklamowny shit...
Mam wrażenie jakby ta cała maskarada z jgo wymaganiami była tylko po to żeby ludzi naciągnąć na sprzet... (jak to zwykle z resztą bywa)
No ale z tym ze 8600m gs/gt moze nie dać rady sie zgadzam bo to w koncu nie 8800 ultra czy GTS.
20fps? wiecej będziesz miał... w fazach testów jest tak czesto że gra wyżera kompa jak wsciekła... ale to chyba poprawią
A podkręcania w laptopach też bym niepolecał jak ktoś ma pasywne, a że ja nie mam to już inna bajkaJęzykP

edit:
_ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _ _
http://www.gry-online.pl/s043.asp?ID=6819367&N=1 - radze poczytać... tak jak mówiełm... wumagania ma i nie maJęzyk. gra ma grafę wypas jak sie ma dobrą karte ale na gorszym sprzecie idzie tak czy siak. Tak wiec na tym GS pograsz spokojnie Ale możliwości DX10 i tej gry nie zobaczysz
Witam mam pytanie czy gothic 3 pójdzie na takim laptopie?
wiem ze laptopy ogolnie nie sluza do grania ale....moze...
dzieki za odpowiedz :-)
PS pytam w szczegolnosci o grafe bo mam gothica ale tam nie ma gf 8600 (w danych wymogach)

Rodzina produktów dv9690
Procesor Intel Core 2 Duo T7250 (2,0 GHz, 2 MB)
Chipset Intel
Pamięć RAM 2048 MB (SODIMM DDRAM2, 667 MHz, maksymalnie 4 GB)
Ilość gniazd pamięci 2 (0 wolne)
Dysk twardy 320 GB (2 x 160 GB) SATA (5400 obr.)
Wbudowane napędy DVD+/-RW DualLayer
Typ ekranu TFT WXGA+ High Definition BrightView
Przekątna ekranu 17"
Nominalna rozdzielczość 1440 x 900
Karta graficzna nVidia GeForce Go 8600M GS
Wielkość pamięci karty graficznej 256 MB (1023 MB - pamięć współdzielona)
Urządzenie wskazujące Touchpad
Typ baterii Litowo-jonowa
Karta muzyczna Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
Modem 56 kbps
Karta sieciowa 10/100 Mbps
Wi-Fi 802.11a/b/g
Rodzaje wyjść / wejść 1x Bluetooth
1x czytnik kart 5-w-1 (SD/MMC/MS/MS Pro/xD)
1x DC-in (wejście zasilania)
1x Express Card 54
1x FireWire (IEEE 1394)
1x HDMI
1x RJ-11 (modem)
1x RJ-45 (LAN)
1x TV-out
1x VGA
1x wejście mikrofonowe
1x wyjście słuchawkowe/głośnikowe
3x USB 2.0
Zainstalowany system operacyjny Microsoft Windows Vista Home Premium
Dołączone oprogramowanie Adobe Reader 8.0
DVD Play
HP Photosmart Essential
Roxio Creator Basic
Windows Mail
Windows Photo Gallery
Wysokość 41,8 mm
Szerokość 396 mm
Głębokość 285 mm
Waga 3,5 kg
Dodatkowe informacje Pilot zdalnego sterowania
Wbudowana kamera 1,3MP
Wbudowane głośniki Altec Lansing®
Hej!

Wiem, że tak karta graficzna użytkownikom XP sprawia duży problem jesli chodzi o sterowniki.
Tu można pobrać działający sterownik:
Sterownik do karty graficznej

A co do podkręcania, to karta sama sobie wydzierżawi dodatkową pamięć z ramu , jeżeli będzie go wystarczająco dużol.
Rafał2048 napisał(a):A kartę musi dać się podkręcić ponieważ na opakowaniu jest napisane: "512MB turbo cache".
Do grafiki można "dodać" pamieci przydzielając ja z pamieci RAM

Diablo_06 napisał(a):PS. Skoro 8800 sobie nie radzi w DX10 to co ma powiedzieć słabszy 8600

8600 to nie jest to samo co 8600 w lapku (te w lapkach maja zupełnie inną moc niż te z PC i maja wspólną tylko nazwę)

~Anonim napisał(a):Witam mam pytanie czy gothic 3 pójdzie na takim laptopie?
wiem ze laptopy ogolnie nie sluza do grania ale....moze...
dzieki za odpowiedz :-)
PS pytam w szczegolnosci o grafe bo mam gothica ale tam nie ma gf 8600 (w danych wymogach)
Uruchomisz ale na wysoką jakość nie licz.
Pójdzie mu Crysis bo mój kumpel ma Geforca 7600Gs i mu idzie na średnich<lol2> Koleś dobrze gada. Jak nie pójdzie mu na najwyższych to na średnich a jak nie na średnich to na najniższych detalach. Najważniejsze że mu pójdzie
Nie wiem czy będzie się cieszył jeżeli będzie mu sie strasznie cięło, w szczególności jak wpadnie do lodowej krainy.
Programy: Polecane / Nowe / Inne

Użytkownicy forum szukali:
laptop z kartą graficzną gf 8600gsjak podkręcić karte graficzną z 256 do 512jak podkręcić karte graficzną żeby gothic 3 działałjak podkręcić 8600 gsjak podkrecic pc żeby crysis działałjak podkrecic geforce 8600m gsjak podkrecic 8600 gsgf 8600m parametrygeforce 8600m gs zmiana z 256 na 512podkrecanie karty graficznej dodajac pamiec