Witamy na forum PC Format Zapraszamy do REJESTRACJI

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości

Pogaduszki X

RE: Pogaduszki X
U mnie ogrzewanie padło. Smutek

(Ale mam w nazwisku Mróz, to nie zmarzne, bo mróz to ja :D)
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(08.03.2018, 22:34)~Anonim napisał(a): Czy tylko ja pamiętam, jak Dawid tłumaczył się, że jego czytanie ze zrozumieniem jest słabe bo nie ukończył gimnazjum, albo ukończył tylko gimnazjum? To co nagle liceum?Oczko

Dla ścisłości... Ukończyłem liceum ogólnokształcące (klasa matematyczno-fizyczna o profilu informatycznym).
Ale np. w II klasie liceum z jakiegoś powodu W OGÓLE nie było informatyki ani technologii informacyjnej.
Poza tym... Całe życie miałem nauczanie indywidualne (domowe), w związku z czym tych godzin nauczania miałem o jakąś połowę mniej, niż normalnie w szkole.
Dlatego nauczycielki z programu szkolnego wybierały tylko to co najważniejsze Oczy .

P.S. Jeśli rzeczywiście na nazwisko masz Mróz, to w avatarze powinieneś mieć Bukę z "Muminków" Jęzor .
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Może dlatego, że materiał informatyki w liceum to nie jest informatyka, tylko obsługa pakietu office i painta? Szczerbol
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: chrome
My w gimnazjum nawet notatnika nie mamy.Płacze
 System operacyjny: android Przeglądarka: chrome
(08.03.2018, 21:26)kamel16 napisał(a): Feel by nie rzęził. Szczerbol

Mam Modecom Premium i jest cisza, chyba przełożę  Szczerbol

Ale w sumie dostał wczoraj z piąchy i się uspokoił xD
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
(09.03.2018, 10:33)ptrick napisał(a): Może dlatego, że materiał informatyki w liceum to nie jest informatyka, tylko obsługa pakietu office i painta? Szczerbol

To niesprawiedliwe! "Office'a" powinni uczyć w podstawówce, a nie w liceum.

P.S. Widzę, że pierwsze 100-poście już przekroczone? Oczy

Jak może być 100-lecie, to może być i 100-poście Język .
 System operacyjny: windows_vista Przeglądarka: firefox
Pakiet office jest wałkowany od podstawówki w kółko to samo. Do tego w kółko to samo. Rysowanie w paincie na ocenę, pisanie w wordzie czy robienie prezentacji. Czasami, jak nauczyciel jest bardziej ambitny to pojawia się HTML (u nas w gimnazjum nauczycielka poprosiła ucznia, by uczył nas HTMLa bo ona nie umie, a chce nasz nauczyć...).
kruki92 napisał(a):Witam , przychodzę tu do Państwa dość poirytowany oraz po prostu wkurzony  problem polega na tym, że mam b dobry net upc kablówke  centrum Warszawy żadna radiówa za 20 zł bo jest to 150 mb troche za niego płacę
ptrick: To jakiś... Kabaret.  Żeby uczeń uczył uczniów, bo nauczyciel nie umie Język .
Moim zdaniem powinni uczyć po kolei (od łatwych rzeczy do trudnych).
Czyli w podstawówce "Office" czy "Paint", w gimnazjum tworzenie stron WWW, a w liceum już jakieś programowanie, itp.

P.S. Jak w liceum kazali mi przepisywać jakiś tekst w "Wordzie" i na początku tekstu był inicjał, nie mogłem znaleźć w opcjach "Word'a" inicjału (bo inaczej był zorganizowany np. "Word 97" a inaczej "Word 2007"), to pierwszą literę tekstu napisałem większą czcionką i pogrubioną Jęzor .
Ale nauczyciel się skapnął, że coś jest nie tak.
 System operacyjny: windows_ten Przeglądarka: firefox
Cóż, danie programowania w liceum na informatyce byłoby zabójstwem dla szkół. Masa osób by to uwalała pewnie.
(08.03.2018, 20:40)kamel16 napisał(a): Tak, problem dalej istnieje u mojego znajomego. Ostatnio był u urologa w sprawie notorycznej jedynki połączonej oczywiście z dwójką, ten nawet "wsadził mu palec gdzie nie trzeba" ale nic nie wybadał. Dostał przy tym jakieś leki na osłabienie czucia w pęcherzu i z tego co wiem jest lepiej, ale to zapewne leczenie objawowe i tyle. Ja osobiście sądzę, że jego dolegliwości oparte są na podłożu nerwowym, coś jak u kierownika zdjęć w filmie "nic śmiesznego" i sądzę, że pomoże mu dopiero prozac. ;]
No cóż, jelito drażliwe może mieć podłoże nerwowe i wbrew pozorom nie jest to wcale takie rzadkie. Z kolei nowe badania wskazują na związek stanu flory jelitowej z równowagą psychiczną i wiążą nieprawidłowości w stanie samej flory ze zwiększonym ryzykiem wystąpienia np depresji. Jest to opisane w źródłach które wyżej podałem, także jeżeli inne opcje się wyczerpią to może warto rozważyć i tą ewentualność...Tak czy siak życzę znajomemu wytrwałości i dużo zdrowia!

(09.03.2018, 10:33)ptrick napisał(a): Może dlatego, że materiał informatyki w liceum to nie jest informatyka, tylko obsługa pakietu office i painta? Szczerbol

Z mojej szkolnej informatyki mam następujące wspomnienia:
*podstawówka - Paint i rysowanie na ocenę, przepisywanie tekstu z książki do Worda, jakieś prymitywne prezentacje, zakładanie skrzynki na Interii czy WP, jakieś gówno-ćwiczenia z płytki dołączonej do podręcznika;
*gimnazjum - przepisywanie tekstu z książki do Worda, jakieś prezentacje, wpisywanie randomowych cyferek do Excela, zakładanie skrzynki na Interii/WP. obsługa Google'a, jakieś gówno-ćwiczenia z płytki dołączonej do podręcznika, Logo Komeniusz (ten żółw co sobie pomykał po tej planszy i rysował takie czy inne figury), jakieś tam podstawy HTML-a (to był akurat kabaret, facet podczas demonstracji przepisywał kod z jakiegoś poradnika Szczerbol)
*liceum - w dalszym ciągu gwałcenie Office'a, HTML jak wyżej, animacje flash ( kabaret jak HTML, facet pokazywał nam na rzutniku przykład żywcem z otwartego w drugim oknie tutoriala Szczerbol)

Jak tam koledzy po Dniu Kobiet? Czyj budżet domowy od grudnia zacznie co miesiąc wzbogacać się o dodatkowe 500 zł? Szczerbol
 System operacyjny: windows_seven Przeglądarka: chrome
Programy: Polecane / Nowe / Inne